Колоритні традиції, народні танці, кельтські казки та перекази, наповнені загадками, таємницями, чаклунством – все це Ірландія. Сімейні позначення корінних жителів країни не менш цікаві. Утворені від стародавніх кельтських найменувань, вони містять сліди культурних традицій, мов, що наклали відбиток на сучасну цивілізацію.

Ірландські імена та прізвища

Вказівка на приналежність людини до сім’ї, клану має гэльские і англійські, шотландські корені. Формування позначень припадає на IX-X століття. Ірландські імена та прізвища відповідно ономастиці відбуваються від:

  • батька, діда шляхом додавання приставки «Про», «Mac»;
  • назви місцевості, звідки походить людина (Bray, Ardagh, Finglas);
  • найменування особистих якостей ірландця (Begg – «коротиш, маленький», Duff – «чорний», Glass – «зелений»).

Ірландські жіночі імена

Представниці слабкої статі носять говорять імена. Слово, з яким асоціює себе дівчина з народження, згодом визначає її долю, наділяє додатковими якостями. Список ірландських імен жіночих наповнюють слова, пов’язані з крихкістю, жіночністю, красою. Кінні, наприклад, означає «краса», Аін перекладається як «сяйво». Ровена символізує жіночу привабливість, Шайла вказує на магічні здібності. Ірландка отримує сімейне позначення від батька при народженні, потім від чоловіка, коли вступає в його сім’ю.

Ірландські прізвища чоловічі

Друга частина імені, яка позначає приналежність до роду, утворена від прізвиська. Корінь ірландських прізвищ чоловічих містить відомості про предка, наділеному тим чи іншим якістю. Сімейні найменування можуть означати хоробрість, силу, мужність, розум. Це пов’язане з умовами життя, історією Ірландії, чоловічий обов’язком захищати рід, бути опорою для країни. Син отримує сімейне позначення від батька, потім передає його своїй дружині, дітям.

Ірландські прізвища і їх значення

Змістове наповнення кельтських найменувань визначається їх походженням. Особливості ірландських прізвищ і їх значень пов’язані з родоводу людини. Частинки «Мак», «Про», з яких починається найменування, говорять про те, що житель Ірландії, Шотландії доводиться комусь сином чи онуком. Сімейне позначення містить вказівку на предка. Похідні від географічної назви криють у собі інформацію про місці колишнього проживання роду. Нерідко сімейні позначення вказують на якості характеру, зовнішні ознаки їх власників.

Відео: іноземні прізвища