У наш час більшість людей користується саме індукційною плитою, так як вона зручна в експлуатації і гарантує швидке приготування страв. Однак всі люди знають про достоїнства даної моделі агрегату, але не кожен пам’ятати про можливу небезпеку і шкоду, що надається їм.

Принцип дії індукційних плит

Зміст статті

 • Принцип дії індукційних плит
 • Шкода індукційної плити для здоров’я людини
 • Наскільки шкідливо використовувати індукційну плиту
  • Доводи за використання
  • Доводи проти використання
 • Як зменшити шкідливий вплив індукційної плити на здоров’я людини

Щоб розібратися з негативними аспектами, необхідно для початку знати про сам процес роботи такого пристрою.

Головною особливістю є те, що плита сама економічна зі всіх своїх конкурентів-виробників. Завдяки певній подачі тепла, техніка не витрачає зайву електроенергію. Вона спрямовує температуру рівно до посуді, до певної конфорці. Тим самим не нагріваючи всю поверхню конструкції. Сама панель являє з собою плоску і без підвищень основу, під якою виникає магнітне поле з допомогою котушок. З-за цього принципу виникає безліч плюсів користування саме індукційними плитами. Наприклад, розігрів відбувається буквально за кілька хвилин, а енергію витрачає набагато менше, ніж електричне пристрій.

Шкода індукційної плити для здоров’я людини

Вся техніка може гарантувати безпеку, якщо дотримуватися певні правила користування, і також можливий шкоду, якщо не виконувати їх. Тому давайте розберемо поточний аспект детальніше.

 • Наукові дослідження виявили нейтральне випромінювання тільки тоді, якщо посуд буде стояти точно на конфорці однаковими діаметрами.
 • Людині ж, у свою чергу, варто триматися від техніки на оптимальній відстані 30 сантиметрів. Максимально безпечним проміжком вважається півметра. При таких дистанціях абсолютно нічого не загрожує.
 • Варто застосовувати спеціальні прилади для приготування їжі, наприклад, з чавуну або сталі.
 • Якщо виріб, який ви використовуєте при готуванні — деформована, то потрібно уникнути такої ситуації.

Наскільки шкідливо використовувати індукційну плиту

З високою точністю стверджувати вчені не можуть, це всього лише доводи. Однак при наявних сумнівах, бажано застерігатися і виконувати рекомендації, щоб точно бути упевненим у відсутності нанесення шкоди. При неправильному користуванні техніки, в організм може проникнути електричний струм через поглядів магнітних променів. Внаслідок цього у людини можливе порушення сну — безсоння, відчуття втоми й різні головні болі. Овочі і фрукти ж, у свою чергу, втрачають більше половини вітамінів. А м’ясні вироби піддаються втрати важливих речовин.

ДОВІДКА!

Не забувайте, що інформація досі не підтверджена.

Уважно переглянемо різні думки дослідників щодо впливу індукційних плит саме на здоров’я людини.

Доводи за використання

Безсумнівно, господиня не стоїть впритул до пристрою, звідси і наступні варіанти:

 • Величина низькочастотного випромінювання, яке характерно для розглянутої моделі, зводиться до нуля. Тому потік магнітних хвиль поширюється виключно на відстань від конфорки до самої посуду. Отже, здоров’ю власника агрегату нічого не загрожує.
 • Так як техніка розпізнає тільки посуд з металу, тому опік неможливий при використанні. Нагрівається лише дно форми, а поверхня всього лише залишається тепла, температура терпима до рук.
 • Якщо ж ви застосовуєте вироби для приготування з іншого матеріалу, то проміжок може становити до 20 сантиметрів.

Доводи проти використання

 • При експлуатації технології вплив можливо на стан людини, коли конфорка не перекрита посудом повністю.
 • Якщо не дотримуватися заходів, то нервова система може бути піддана з негативної сторони.
 • Можуть виникнути невеликі труднощі у людей, які чекають дитину або якщо вони мають низький зріст. Так як в таких випадках, їм незручно дотримуватися призначеного відстані.

УВАГА!

Власники кардіостимуляторів зазнають порушення пристроїв, які знаходяться в тілі, через дії електромагнітних випромінювань. Ідеальним умовою збереження безпеки буде знаходження таких людей від агрегату на відстані 30-50 сантиметрів.

Як зменшити шкідливий вплив індукційної плити на здоров’я людини

Слід ретельно вивчити інструкцію, яка додається до техніки при покупці. Далі, слід враховувати рекомендації. Якщо ж вам необхідно триматися поблизу конструкції, то можна відрегулювати потужність на більш низькі показники. Крім цього, використовувати посуд, спеціально призначену для даної печі. І пам’ятайте, що наука остаточно не розібралася, шкідлива індукційна плита для здоров’я людини.