Поняття йога кожна людина розуміє по-різному. Для одних людей — це корисна розминка для тіла, а для інших — духовний зв’язок зі своїм тілом. У перекладі слово — йога означає гармонію, душевне єднання, зв’язок і союз трьох начал кожної людини (фізіологія, душевний і психічний стан). Йога для жінок спрямована для удосконалення жіночої душі і тіла.

Йога для тіла — це найдавніше вчення, яке дійшло і до наших днів. Більшість людей схиляються до того, що дане вчення являє собою лише комплекс вправ, які корисні для людського здоров’я. Але крім фізичного зміцнення вчення являє собою єднання душі і тіла, зв’язок розуму і бажань.

Основа

У стародавньому вченні свідчить, що спільно з фізичними вправами — асанами, людині бажано змінити свій звичний спосіб життя. Сукупність всіх корисних основ допомагає знайти єднання тіла і душі, а також виявити прямий зв’язок між душевними помислами і реальними можливостями. Йога для початківців дозволяє поступово привчатися до нової та удосконаленої життя.

Йога для початківців радить людині змінити раціон харчування, це допоможе осягнути максимум користі від древнього вчення.

 • До мінімуму зводиться вживання продуктів тваринного походження, а саме, м’яса, яєць, молочних продуктів і т. п.
 • Тваринні жири також не рекомендовані до вживання, їх слід замінювати на соняшникове, оливкові або кукурудзяні олії.
 • Цукор і всі страви, що містять даний продукт, замінюються на свіжий мед.
 • Концентровані продукти і консервовані страви виключаються з раціону.
 • В їжі перевагу необхідно віддавати свіжим овочам і фруктам, злаковим страв, бобовим культурам, меду, сухофруктів, трав’яних настоїв і відварів, а також пророщеним зернам.

Йога-практика настійно рекомендує людині повністю змінити власний світогляд. У пріоритеті знаходиться душевний спокій, доброта, чистота помислів, позитивне мислення. Під час занять стародавнім вченням не можна піддаватися влади бажань, пристрастей, розрахунку і негативних думок.

Користь

Йога для жіночого здоров’я є своєрідною профілактикою багатьох хвороб. Пози йоги і здатні вилікувати недугу, і попередити його розвиток. Унікальність подібних вправ полягає в тому, що на кожну ознаку хвороби або на саме захворювання існує власний комплекс асан. Йога для схуднення сприяє набуттю жіночому тілу ідеального ваги і форми.

Чим же корисна йога для жінок?

 • Контроль емоційного стану. Асани тренують фізичну та моральну витривалість. Вправи і пози змушують людину потриматися в нерухомому стані близько половини хвилини, це дозволяє навчитися зберігати терпіння і витримку. Згодом йога для початківців сприяє появі незворушного і спокійного душевного стану.
 • Нормалізація кровотоку, травлення і артеріального тиску. Різні асани сприяють нормалізації роботи певного органу в людському організмі, комплекс вправ допомагає відновити відмінну працездатність кожної системи.
 • Поліпшення стану шкіри. Вправи приводять в тонус м’язову тканину, постачають тканини корисним киснем і нормалізують кровообіг. У сукупності зазначені дії допомагають шкірі відновитися і здоровою. Йога для схуднення призначена для того, щоб усунути целюліт, підтягнути обвислу шкіру, зміцнити м’язи. Силові асани спрямовані на вдосконалення фізичного стану людини. Важливо пам’ятати, що займатися вправами потрібно регулярно.
 • Зміцнення репродуктивної функції. Регулярні вправи і заняття йогою допомагають жінкам усунути негативні відчуття під час ПМС. Асани зміцнюють м’язи в малому тазу, промежини, попереку, все це допомагає налагодити роботу внутрішніх органів і усунути запальні процеси в жіночому організмі.
 • Усунення наслідків сидячого способу життя». Як відомо малорухливий і сидячий спосіб життя призводить до утворення різних недуг — остеохондроз, варикозне розширення вен, біль у шиї та спині. Вправи допомагають зняти напругу «важкого дня, розігріти м’язи і забезпечити норму кровотоку до органів. Асани є профілактикою ниркових захворювань, так як вправи сприяють усуненню набряків після тривалого перебування тіла в одній позі (робота за комп’ютером тощо).
 • Нормалізація ваги. Йога для схуднення — найбільш часте призначення стародавньої науки. Фізичні заняття дозволяють людині втрачати зайві калорії, асани сприяють нормалізації обміну речовин, що прямим чином позначається на усунення зайвої ваги.

Займатися йогою можна практично всім, але перед виконанням комплексу вправ призначених необхідно порадитися з лікарем. Йога-практика може становити небезпеку для людей, у яких є серйозні захворювання. Крім того, займатися вправами не рекомендується під час менструації. У будь-якому випадку, перед зміною звичного способу життя, рада і схвалення доктора необхідно отримати кожному.

Йога для початківців увазі під собою первинні заняття під керівництвом тренера. Фахівець своєї справи працює з кожною людиною індивідуально, для нього підбирається власна навантаження та відповідні асани. Новачкам забороняється займатися йогою самостійно.

Основні вправи

Йога для жінок допомагає останнім відчути красу своєї душі та тіла, стати впевненішим у власних силах, знайти почуття незалежності від кого-небудь і утвердитися в зовнішній красі.

Йога для початківців передбачає виконання основних вправ, які допоможуть досягти бажаних благ.

 • «Кішечка». Положення — стоячи на колінах, руки і ноги розташовуються по ширині плечей. На видиху — округлення спини, на вдиху — прогин вниз. Душевні думки налаштовані наступним чином: на видиху з тіла і душі звільняється весь негатив, на вдиху — корисна енергія накопичується.
 • Зігнути коліна, сісти на п’яти, руки розташувати на животі. В даному випадку необхідно займатися медитацією, яка дозволяє усунути весь накопичений негатив і негативну енергію.
 • У положенні стоячи робити замахи руками, при цьому лопатки повинні перебувати в активному русі.
 • Стоячи на підлозі, спина пряма, бити долонями по животу.
 • Нахилити голову вперед до шиї і тихенько поплескувати себе по потилиці.
 • Йога для схуднення рекомендує проста вправа, яка допомагає позбутися від надлишків жирових відкладень на стегнах і сідницях. Для цього необхідно долоньками поплескувати по стегнах (з зовнішньої і внутрішньої сторони), сідницях. При рухах руками потрібно невисоко підстрибувати.
 • Розслабити голову і шию, випнути вперед груди, затриматися в такому положенні і подумки звільнити з душі негативну енергію.
 • Йога для жінок передбачає прості розумові заняття, які спрямовані на внутрішнє заспокоєння. Для виконання вправ необхідно подумки взяти в руки «вогненна куля», скласти в нього все погане, і подумки викинути.
 • Відчути повну користь від занять допоможе регулярне виконання відповідних вправ, дотримання правил здорового способу життя та виключення з власних думок негативу.

  Відеоурок. Як виконувати вправи