Календар Різдвяного посту 2017-2018 року

У православній церкві існує кілька постів, як тривалих за часом, так і одноденних. Як правило, кожному великому церковному святу передує певний період, коли віруючим пропонується дотримуватися обмеження в харчуванні. Не є винятком і Різдво 2018 року, напередодні якого дотримуються тривалий – сорокаденний пост.

За словами Симеона Фессалонікійський, «піст Різдвяної Чотиридесятниці зображує піст Мойсея, який постив він сорок днів і сорок ночей, отримав на кам’яних скрижалях накреслення словес Божих». Нижче наводиться календар Різдвяного посту 2017-2018.

Різдвяний піст 2017-2018 року — що можна їсти щодня

Правила Різдвяного посту за свій строгості такі ж як і в Петрів піст. Крім того, у понеділок, середу і п’ятницю забороняються риба, вино і олія, а приймати їжу можна тільки ввечері.

У вівторок, четвер, суботу і неділю дозволяється їжа з олією.

Вино дозволяється по суботах і неділях, а також у дні церковних свят, що припадають на Різдвяний піст. Це Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня 2017 року), День святителя Миколи Чудотворця (19 грудня 2017 року), День пам’яті святителя Спиридона Триміфунтського (25 грудня 2017 року), престольні свята.

Риба в Різдвяний піст дозволяється по суботах і неділях, а також у свято Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня 2017 року).

У храмові свята та дні пам’яті великих святих риба дозволена якщо тільки вони припадають на вівторок або четвер. Якщо ж такі свята припадають на середу або п’ятницю, то дозволяється вино і олія.

В останній тиждень посту обмеження в харчуванні стають більш суворими (з 2 по 6 січня 2018 року), так як в ці дні навіть у суботу й неділю риба заборонена.

Різдвяний піст, календар харчування по днях на листопад 2017-го

28 листопада (вівторок)гаряча їжа з олією29 листопада (середа)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)30 листопада (четвер)гаряча їжа з олією

Календар Різдвяного посту на грудень 2017 року

1 грудня (п’ятниця)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)2 грудня (субота)гаряча їжа з олією, риба, вино3 грудня (неділя)гаряча їжа з олією, риба, вино4 грудня (понеділок)гаряча їжа з олією, риба, вино5 грудня (вівторок)гаряча їжа з олією6 грудня (середа)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)7 грудня (четвер)гаряча їжа з олією8 грудня (п’ятниця)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)9 грудня (субота)гаряча їжа з олією, риба, вино10 грудня (неділя)гаряча їжа з олією, риба, вино11 грудня (понеділок)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)12 грудня (вівторок)гаряча їжа з олією13 грудня (середа)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)14 грудня (четвер)гаряча їжа з олією15 грудня (п’ятниця)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)16 грудня (субота)гаряча їжа з олією, риба, вино17 грудня (неділя)гаряча їжа з олією, риба, вино18 грудня (понеділок)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)19 грудня (вівторок)гаряча їжа з олією, риба, вино20 грудня (середа)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)21 грудня (четвер)гаряча їжа з олією22 грудня (п’ятниця)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)23 грудня (субота)гаряча їжа з олією, риба, вино24 грудня (неділя)гаряча їжа з олією, риба, вино25 грудня (понеділок)сухоїдіння, рослинне масло, вино26 грудня (вівторок)гаряча їжа з олією27 грудня (середа)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)28 грудня (четвер)гаряча їжа з олією29 грудня (п’ятниця)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)30 грудня (субота)гаряча їжа з олією, риба, вино31 грудня (неділя)гаряча їжа з олією, риба, вино

Календар харчування Різдвяний піст на січень 2018

1 січня (понеділок)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)2 січня (вівторок)гаряча їжа з олією3 січня (середа)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)4 січня (четвер)гаряча їжа з олією5 січня (п’ятниця)сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед)6 січня (субота, Святвечір)гаряча їжа з рослинною олією, вино (утриматися до першої зірки)

Трапезу на Святвечір напередодні Різдва за традицією починають з куті — в меді варених зерен пшениці або відвареного рису з родзинками.

Сподіваємося, що наведений нами календар Різдвяного посту в 2017-2018 року допоможе вам підібрати відповідний раціон в ці дні.