Календар Різдвяного посту 2017-2018 року

У православній церкві існує кілька постів, як тривалих за часом, так і одноденних. Як правило, кожному великому церковному святу передує певний період, коли віруючим пропонується дотримуватися обмеження в харчуванні. Не є винятком і Різдво 2018 року, напередодні якого дотримуються тривалий – сорокаденний пост.

За словами Симеона Фессалонікійський, «піст Різдвяної Чотиридесятниці зображує піст Мойсея, який постив він сорок днів і сорок ночей, отримав на кам’яних скрижалях накреслення словес Божих». Нижче наводиться календар Різдвяного посту 2017-2018.

Різдвяний піст 2017-2018 року — що можна їсти щодня

Правила Різдвяного посту за свій строгості такі ж як і в Петрів піст. Крім того, у понеділок, середу і п’ятницю забороняються риба, вино і олія, а приймати їжу можна тільки ввечері.

У вівторок, четвер, суботу і неділю дозволяється їжа з олією.

Вино дозволяється по суботах і неділях, а також у дні церковних свят, що припадають на Різдвяний піст. Це Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня 2017 року), День святителя Миколи Чудотворця (19 грудня 2017 року), День пам’яті святителя Спиридона Триміфунтського (25 грудня 2017 року), престольні свята.

Риба в Різдвяний піст дозволяється по суботах і неділях, а також у свято Введення в храм Пресвятої Богородиці (4 грудня 2017 року).

У храмові свята та дні пам’яті великих святих риба дозволена якщо тільки вони припадають на вівторок або четвер. Якщо ж такі свята припадають на середу або п’ятницю, то дозволяється вино і олія.

В останній тиждень посту обмеження в харчуванні стають більш суворими (з 2 по 6 січня 2018 року), так як в ці дні навіть у суботу й неділю риба заборонена.

Різдвяний піст, календар харчування по днях на листопад 2017-го

28 листопада (вівторок) гаряча їжа з олією 29 листопада (середа) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 30 листопада (четвер) гаряча їжа з олією

Календар Різдвяного посту на грудень 2017 року

1 грудня (п’ятниця) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 2 грудня (субота) гаряча їжа з олією, риба, вино 3 грудня (неділя) гаряча їжа з олією, риба, вино 4 грудня (понеділок) гаряча їжа з олією, риба, вино 5 грудня (вівторок) гаряча їжа з олією 6 грудня (середа) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 7 грудня (четвер) гаряча їжа з олією 8 грудня (п’ятниця) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 9 грудня (субота) гаряча їжа з олією, риба, вино 10 грудня (неділя) гаряча їжа з олією, риба, вино 11 грудня (понеділок) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 12 грудня (вівторок) гаряча їжа з олією 13 грудня (середа) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 14 грудня (четвер) гаряча їжа з олією 15 грудня (п’ятниця) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 16 грудня (субота) гаряча їжа з олією, риба, вино 17 грудня (неділя) гаряча їжа з олією, риба, вино 18 грудня (понеділок) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 19 грудня (вівторок) гаряча їжа з олією, риба, вино 20 грудня (середа) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 21 грудня (четвер) гаряча їжа з олією 22 грудня (п’ятниця) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 23 грудня (субота) гаряча їжа з олією, риба, вино 24 грудня (неділя) гаряча їжа з олією, риба, вино 25 грудня (понеділок) сухоїдіння, рослинне масло, вино 26 грудня (вівторок) гаряча їжа з олією 27 грудня (середа) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 28 грудня (четвер) гаряча їжа з олією 29 грудня (п’ятниця) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 30 грудня (субота) гаряча їжа з олією, риба, вино 31 грудня (неділя) гаряча їжа з олією, риба, вино

Календар харчування Різдвяний піст на січень 2018

1 січня (понеділок) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 2 січня (вівторок) гаряча їжа з олією 3 січня (середа) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 4 січня (четвер) гаряча їжа з олією 5 січня (п’ятниця) сухоядіння (хліб, фрукти, сирі овочі, сухофрукти, горіхи, мед) 6 січня (субота, Святвечір) гаряча їжа з рослинною олією, вино (утриматися до першої зірки)

Трапезу на Святвечір напередодні Різдва за традицією починають з куті — в меді варених зерен пшениці або відвареного рису з родзинками.

Сподіваємося, що наведений нами календар Різдвяного посту в 2017-2018 року допоможе вам підібрати відповідний раціон в ці дні.