Календар вагітності по тижнях. Розрахувати дату пологів

Вагітність є чарівним часом, коли в організмі жінки відбуваються різні зміни. Щоб бути в курсі кожного з них і вчасно виявити можливі відхилення від норми, був створений календар вагітності.

Зазвичай подібний календар не тільки оповідає про самопочуття дитини і майбутньої мами, він також підносить поради щодо харчування і поведінки в такий важливий час.

Календар вагітності по тижнях

Календар вагітності по тижнях. Розрахувати дату пологів

Поговоримо детальніше про кожну тиждень вагітності. Що відбувається з плодом і що очікує Вас, а також дитини далі?

1-4 тиждень

Календар вагітності по тижнях. Розрахувати дату пологівЗапліднення відбулося, до внутрішньої стінки Вашої матки прикріпився зародок. Почалося утворення нервової системи, серця і мозку майбутньої дитини, формування його кінцівок, очей, вух, м’язів і хребта.

Дитина або, вірніше, плід має довжину не більше 2,5 мм.

Ваше самопочуття поки що може не змінюватися, багато дівчат на даних термінах навіть не підозрюють про свій стан. Тест на вагітність не завжди говорить правду через занадто маленького терміну – слід це знати.

5-8 тиждень

Календар вагітності по тижнях. Розрахувати дату пологівПочинаючи з п’ятого тижня, тест на вагітність показує реальні результати.

На ручках і ніжках дитини з’явилися пальці. Його серце б’ється прискорено, а на УЗД можна помітити несміливі руху. Проявляються риси обличчя, ніс, рот, зачатки молочних зубів, ліктьові суглоби вже сформовані повністю.

Довжина плоду близько 8 мм, а до кінця восьмого тижня – цілих 25 мм при вазі в 5 грам.

Ваша матка починає рости. У деяких дівчат в цей період з’являється нездужання і нудота, жахливий токсикоз. Але є і ті, хто не відчуває якогось дискомфорту зовсім. Зате у всіх наливається і може трохи боліти груди.

9-12 тиждень

Календар вагітності по тижнях. Розрахувати дату пологівДитина вже вміє згинати пальці, ковтати, морщити лобик та щурить очі. Всі органи завершують формування наприкінці 12 тижня. Тижнем раніше малюк вже реагує на шум, світло, зміна температури. У дитини з’являється смоктальний рефлекс.

При зрості близько 30 мм він важить майже 7 грам.

У Вас виникають зміни в організмі, які відтепер занадто явні. Можуть з’явитися вугри, рихлість ясен, жар, збільшення щитовидної залози та обміну речовин. Постійно хочеться пити.

В цей період Ваш настрій змінюється кожну хвилину, іноді хочеться сміятися і плакати одночасно. Матка збільшується майже в три рази. На УЗД вже можна приблизно визначити дату народження дитини.

13-16 тиждень

Календар вагітності по тижнях. Розрахувати дату пологівРозпочався другий триместр – найцікавіше час, як для Вас, так і для дитини. Його молочні зуби вже чекають своєї години, починається вироблення інсуліну, формування статевих органів і зростання волосся. Дитина навчилася зображати емоції на обличчі. Він розбудовується і радіє разом з мамою.

При зростанні в цілих 13 см, він важить приблизно 50 грам.

У Вашому організмі гормони вирують, енергія зашкалює, з’являється сильний сексуальний потяг. Матка продовжує збільшуватися і підніматися, підлаштовуючись під розміри дитини.

17-20 тиждень

Календар вагітності по тижнях. Розрахувати дату пологівМалюк чудово чує все, що відбувається навколо, частково бачить, реагує на зовнішні подразники, дізнається голос мами. У нього повністю формується головний мозок, що видно з неприродно великою головою.

Дитина важить майже 200 грам, а зростання його становить 21 див.

У цей період Ви повинні відчути руху дитини. У мам з першою вагітністю це відбувається пізніше – десь на 20 тижні. При наступних вагітностях ворушіння чути на 17-18 тижні. УЗД показує стать Вашого скарби.

21-24 тиждень

Календар вагітності по тижнях. Розрахувати дату пологівМалюк набуває імунітет, смакові сосочки язика і повноцінне личко. Жир зростає надзвичайно швидко, потові залози вже функціонують. Вії та волосся все ще ростуть.

Зріст дитини практично 31 см, а вага – 600 грам.

Ви активно набираєте вагу. Може з’явитися важкість у ногах, сонливість, нездужання, енурез, головні болі. Хоча багато матусі стверджують, що відчувають себе в цей період найкраще.

25 – 28 тиждень

Календар вагітності по тижнях. Розрахувати дату пологівОчі у дитини блакитного кольору, після народження колір може змінитися. Рухи малюка дуже відчутні, їх можна відчути, приклавши руку до Вашого живота. Мозок продовжує збільшуватися, як і волосся з нігтями. У дитини розвивається естетичний смак – у цьому «віці» йому можна ставити класичну музику, прищеплюючи почуття прекрасного.

У разі передчасних пологів на цих тижнях, він точно виживе і отримає юридичний статус людської особистості. Його вага в кінці 28 тижня становить 1 кг або близько того.

У Вас з’являється молозиво – перша їжа для майбутнього чоловічка. Розмір матки близький до футбольного м’яча – вона тисне на внутрішні органи, викликаючи дискомфорт і постійне бажання сходити в туалет.

29 – 32 тиждень

Календар вагітності по тижнях. Розрахувати дату пологівШкіра маленького дива стає щільною. Дитина регулює температуру власного тіла, впізнає голоси кожного члена сім’ї. Його рухи стали незграбними і повільними, адже простір значно зменшилася.

При зростанні в 40 см він важить 1,5 кг.

У Вас з’являється сильне навантаження на спину, з-за чого загострюються болю в поперековому відділі і розширення вен на ногах. Стає несолодко, але треба терпіти.

33 – 36 тиждень

Календар вагітності по тижнях. Розрахувати дату пологівОрганізм малюка формує спеціальну речовину, завдяки якому дитина після народження зможе дихати самостійно. Дитина розгортається головою вниз – так він з’явиться на світ. Його щоки стали повними і гладкими. Він готовий посміхатися своєї матусі.

Його вага коливається в межах 2 – 2,5 кг.

Занадто часто відчуваються «псевдо сутички». Вони відчутні в верхній частині матки, розподіляються за нею, йдучи вниз і поступово стихая. Можуть з’являтися по кілька разів за день.

37 — 40 тиждень

Календар вагітності по тижнях. Розрахувати дату пологівПочинаючи з 37 тижня, вагітність іменується «доношеній», а малюк народжується без ускладнень. З’являються провісники пологів матка опускається, стає легше, тиск на сечовий міхур максимальне, шийка матки коротшає і розкривається.

Вага маленького дива на початку 37 тижня близько 2,4 кг. З кожним днем він важить більше, в середньому, на 30 грам.

Ви вже точно повинні визначитися з пологовим будинком і акушером. Приготуйте документи та всі необхідні речі для пологового будинку. Будьте спокійні, вивчаєте прийоми правильного дихання під час потуг. Намагайтеся не залишатися одна. Залишилося зовсім трохи, і Ви поцілуєте крихітний лобик свого сина чи доньки.

Головний ознака наближення пологів – витікання навколоплідних вод і випадання спеціальної пробки. Після цього Ви повинні народити в найближчі 12 годин.

41 — 43 тиждень

Якщо Ви носите плід, будучи на 41 або 42 тижня вагітності – не варто переживати. Це ще вважається нормальним. Бажано до даного часу опинитися в пологовому будинку під наглядом лікарів. Статистика показує, що 11% жінок народжує на цих тижнях.

На 43 тижні вагітність називається «переношеній». Лікарі можуть стимулювати пологи штучним шляхом або зробити кесарів розтин. Головне – не переживайте і знайте, що все буде добре.

Висновок

Сподіваємося, що наш календар вагітності допоміг Вам.

Існує також калькулятор, завдяки якому можна розрахувати дату пологів. Методів обчислення даного три: по поточному тижні вагітності, передбачувану дату зачаття або виходячи з першого дня останньої менструації. Таких калькуляторів досить багато в мережі, їх легко знайти. Утім, головне не в розрахунках, а в самопочутті мами і малюка.

Бережіть себе і дитину!