Канікули за кордоном: відправляємо дитину в дитячий табір за кордоном

Згадайте, як ви були дітьми і на канікулах їхали в табір – на зміну, а то й ціле літо. Тепер вже ваші діти виросли до самостійних подорожей, і з’явилася можливість відправити їх на відпочинок за кордон. Дитячі табори за кордоном мають очевидні переваги. По-перше, це спілкування з однолітками з інших країн і відмінний спосіб поліпшити знання іноземної мови. По-друге, це хороші побутові умови і надзвичайно насичена програма відпочинку. Діти набираються сил після навчального року, знайомляться з культурою інших країн і беруть участь у цікавих заходах.

Як же вибрати дитячий табір за кордоном, щоб дитина провів час з користю і задоволенням? Kidpassage розповість про основних напрямах таборів і про те, як підготуватися до поїздки дитини в іншу країну.

Канікули за кордоном: відправляємо дитину в дитячий табір за кордоном

Який табір вибрати? Профіль і країна відпочинку

Щоб відпочинок приніс задоволення дитині, слід врахувати його схильності та інтереси при виборі профілю табору. Це може бути оздоровчий, спортивний, мовній, освітній, тематичний табір.

Найкращі оздоровчі табори розташовані на березі моря в країнах з теплим кліматом. Класичним варіантом бюджетного літнього відпочинку школярів вважаються дитячі табори в Болгарії. Трохи дорожче обійдеться відпочинок дітей в Хорватії, Чорногорії, Італії, Іспанії, Франції, на Мальті. Останнім часом хороші можливості для недорогого відпочинку створюють дитячі табори в Греції.

Однак не тільки морське повітря благотворно впливає на організм дитини. Дітям чудово відпочивати на лоні природи, біля підніжжя гір. Тому так популярні табори Німеччини, Чехії, Словаччини.

При виборі мовного табору можна орієнтуватися на країну, де зацікавив мова є офіційною. Наприклад, англійська добре вивчати у Великобританії, німецький – у Німеччині. Багато країн мають сильні мовні школи, і дитячі табори запрошують досвідчених викладачів – носіїв мови для роботи з дітьми. Так, лідируючі позиції з викладання англійської утримують Мальта і Фінляндія. Тому при виборі країни відпочинку рекомендуємо звертати увагу на тривалість дороги, а також на додаткові можливості для оздоровлення.

Якщо вам хотілося б, щоб під час літнього відпочинку дитина реалізувала свої творчі здібності, постарайтеся знайти тематичний табір за кордоном або підібрати зміну відповідної тематики. Заходи можуть бути розраховані на любителів пригод, юних акторів, художників і музикантів, шанувальників активних ігор, хлопців, які цікавляться наукою. Діти, які серйозно займаються спортом, з користю проведуть час у спортивному таборі.
 

Наводимо довідки, готуємо питання для табору

Навіть відправляючи дитину до бабусі в інше місто, батьки переживають, все буде благополучно. Що вже говорити про самостійну поїздку чада в іншу країну? Знайти спокій допоможе повна інформація про місце відпочинку. Отримати необхідні відомості можна в адміністрації табору або в турагенції, не перший рік співробітничає з дитячим літнім табором. Корисно також вивчити сайт дитячого табору, подивитися фото, заглянути на форум або в гостьову книгу. На таких сайтах можна знайти розпорядок дня, програму заходів, зразкове меню, список речей, які знадобляться дитині на відпочинку, та іншу корисну інформацію.

Пропонуємо приблизний список питань, на які варто знайти відповідь до поїздки дитини.

1. Як давно відкрито табір?
2. Як організовується трансфер?
3. Які умови проживання дітей? Як давно робився ремонт?
4. Який передбачений режим харчування? Є можливість дотримуватися дієти при необхідності?
5. Як забезпечується охорона території? Чи вихователі поруч з дітьми у нічний час?
6. Як організовано медобслуговування? Є в таборі лікар?
7. Чи є місце для купання дітей (власний пляж на морському березі, озеро, басейн)?
8. Які викладачі запрошені на роботу в дитячий мовний табір? На який початковий рівень підготовки розраховані заняття? Скільки часу щодня буде займати вивчення мови? Чи отримає дитина сертифікат по закінченні зміни? Буде можливість практикуватися в застосуванні іноземної мови поза занять?
9. Є в таборі персонал, що говорить на рідному для дитини мовою?
10. Яка тривалість зміни? У літніх таборах зміни можуть тривати 2, 3, 4 тижні. Зауважимо, що у багатьох країнах Європи червень – час навчання. І якщо хочеться, щоб дитина більше спілкувався з іноземцями, вибирайте липневі – серпневі зміни.
11. Які заходи входять в програму відпочинку? Програми закордонних таборів часто дуже незвичайні: там можна навчитися верховій їзді або прийомам самооборони, поринути у тонкощі кулінарії, опанувати гру на гітарі, спробувати себе в програмуванні, нарешті, точно з’ясувати, що таке барбекю.
12. Знадобляться дитині гроші на додаткові витрати? Мова не обов’язково йде про кафе або сувенірах. Іноді в програму табору входять екскурсії, які оплачуються окремо.
13. Як забезпечується зв’язок дитини з будинком?
 

Які документи потрібні для табору?

Вибір зроблено? Залишилося придбати путівку в табір, квитки і оформити документи для поїздки дитини за кордон.

Основними документами для подорожі в іншу країну є закордонний паспорт (проїзний документ дитини для виїзду за кордон), нотаріально завірений дозвіл батьків на виїзд дитини та медична страховка. Список документів, в залежності від країни проживання, може бути розширений.

Про страховку варто сказати окремо. Якщо у дитини є якісь проблеми зі здоров’ям, це потрібно обов’язково обумовити в страховому полісі. Також, швидше за все, знадобиться отримати візу, шенгенську чи національну.

Чи варто займатися самостійно збором всіх паперів? Якщо ви зайнялися підготовкою до поїздки задовго до початку відпочинку, можна не поспішаючи зібрати всі документи. У разі, коли часу обмаль, можна доручити оформлення паперів турфірмі. На перший погляд, чекає великий обсяг роботи. Але уявіть, як ваша дитина повертається з табору відпочив, повний нових вражень і бажання вчитися. Це вартий ваших зусиль.