Витончена японська техніка канзаші, дозволяє зробити квіти з атласних стрічок, сьогодні ми опишемо майстер-клас для початківців з покроковими фото-інструкцій.

 • Майстер клас для початківців канзаші-квіти з атласних стрічок
 •  

  Близько чотирьох століть тому японки змінили традиційному стилю і стали укладати волосся в химерні зачіски, користуючись паличками і гребенями.

  З часом ці інструменти стали використовуватися також для підкреслення соціального та сімейного статусу жінки та її віку. Тоді ж вони перетворилися на справжні витвори мистецтва, з-за чого прикраси для волосся стали вимагати більших грошових витрат, часто перевершують витрат на кімоно. Їх називали «канзаші».

  У XIX столітті ця техніка ремесла придбала популярність не тільки в перукарні сфері, але і для прикрас в широкому сенсі.

  Сьогодні канзаші в Японії носять в основному або нареченої, або ті, хто так чи інакше пов’язаний з кімоно: учасники чайної церемонії, творці ікебани, гейші. Але з кожним днем все більше жінок звертає уваги на цей класичний японський аксесуар.

  Спосіб носіння канзаші може багато розповісти про його власниці: в залежності від кількості і розташування прикрас можна зробити висновок про статус японки. Матеріали також різняться: від золота і панцира черепахи до шовку або навіть пластмаси. Сьогодні ми з вами розглянемо як робляться канзаші – квіти з атласних стрічок, які під силу навіть початківцям.

  Якщо хочете зробити таку чарівну річ своїми руками, майстер-клас для початківців по виготовленню канзаші – квіти з атласних стрічок — перед вами.

  Майстер клас для початківців канзаші-квіти з атласних стрічок

  Для того, щоб зробити квітку в цій техніці, знадобиться два-три види атласних стрічок (червона і зелена), нитка з голкою, запальничка, пінцет, шпильки і ножиці.

  • Наріжте стрічки на рівні відрізки, шириною 5 см, а завдовжки — 10.
  • Акуратно оплавьте краю стрічок над запальничкою (виворітною стороною вниз, щоб не зіпсувати вигляд майбутнього виробу).
  • Для виготовлення такої квітки нам знадобиться 18 шматочків рожевої стрічки для пелюсток і 4 зеленій для листя.
  • Візьміть відрізок рожевої стрічки вертикально виворотом вгору і загніть спочатку правий, а потім і лівий верхній кут до середини нижньої частини.
  • Притягніть з’явилися в результаті правий і лівий кути до середини. Закріпіть шпилькою.
  • Потім збираємо листочки разом: візьміть зелену нитку і довгою тонкою голкою прошийте праву половину пелюстки, потім накладіть її на праву частину другого пелюстки і прошийте їх разом.
  • Так зберіть всі 4 листочка.
  • Приступимо до збору квітки. Зберіть бутон, послідовно зшиваючи пелюстки ниткою у підстави. Потім підставу прошийте обметочным швом.
  • Кожен лепесточек відігніть вниз.
  • В результаті отримуємо прекрасну квітку.

  Ніякого чарівництва, нескладна техніка і трохи вільного часу і — вуаля! Квітучий бутон кинзаши готовий!

  Існують і інші варіанти виконання квітів з атласних стрічок в техніці Канзаші», які зможуть осилити початківці. Нижче наведено ще кілька майстер-класів для початківців по виготовленню квітів з атласних стрічок в техніці Канзаші».