Кімнатна рослина грошове дерево цвітіння і догляд в домашніх умовах

Кімнатна рослина грошове дерево цвітіння і догляд в домашніх умовахМожна з упевненістю стверджувати, що таке кімнатна рослина як товстянка (або грошове дерево) знайоме майже всім росіянам. В основному, вдома вирощують деревоподібні толстянки з овальними листками, схожими на монети, але існують також кущоподібні, грунтопокривні і ампельні форми.

 • Грошове дерево догляд в домашніх умовах і його цвітіння

 • Цвітіння грошового дерева
 • Кімнатна рослина грошове дерево ?як правильно доглядати?

 • Догляд за грошовим деревом
 • Пересадка грошового дерева
 • Хвороби і можливі проблеми у вирощуванні толстянки
 • Володіючи прекрасним зовнішнім виглядом, грошове дерево також виділяє корисні для людини речовини і навіть має лікувальні властивості, які успішно використовуються в народній медицині.

  Часто це рослина зв’язується з фінансовим благополуччям. Оскільки згідно філософії фен-шуй, монетообразные листя символізують енергію металу, а значить, притягують багатство. Ймовірність особливо велика, якщо ваше грошове дерево зацвіте. Ось тут і криється каверза: багато хто бачив квітучу толстянку? Цвіте вона взагалі? І якщо так, то як цього досягти?

  Грошове дерево догляд в домашніх умовах і його цвітіння

  Цвітіння грошового дерева

  Кімнатна рослина грошове дерево цвітіння і догляд в домашніх умовах

  Так, безумовно, при належному догляді таке кімнатна рослина як толстянка або грошове дерево цвіте в домашніх умовах, хоч і нечасто. Це обумовлено тим, що ця рослина родом з Південної Африки, де світловий день в середньому набагато довше нашого.

  Дрібні квітки зібрані в суцвіття, і якщо їх багато, то грошове дерево в період цвітіння виглядає просто приголомшливо і прикрашає собою будь-який інтер’єр. Забарвлення квіток варіюється від чисто білого до кремового, блакитного або навіть червоної (втім, останній варіант – рідкість). Крім того, вони мають приємний солодкуватий аромат.

  Варто зазначити, що грошове дерево здатне зацвісти тільки у віці п’яти, а часом і десяти років. І іноді цьому сприяє який-небудь стрес: різка зміна температури, довгий відсутність поливу. Однак є ризик перестаратися і погубити дерево, тому давайте зупинимося на проблемі догляду докладніше.

  Кімнатна рослина грошове дерево ?як правильно доглядати?

  Догляд за грошовим деревом

  З посадкою дерева багатства проблем зазвичай не виникає. Та й у цілому його не можна назвати дуже вибагливим. Пустити коріння воно може і без грунту, в ємності з водою, як і багато інші кімнатні рослини.

  Як правильно поливати кімнатна рослина грошове дерево?
  Кімнатна рослина грошове дерево цвітіння і догляд в домашніх умовах

  Полив потрібно рясний, але не надмірний, в міру повного висихання грунту: пари раз у тиждень буде досить влітку і навесні. А восени і взимку — і того рідше. Краще використовувати відстояну воду кімнатної температури і після процедури насухо витирати дно горщика і піддон.

  Як і інших сукулентів, толстянке періодично потрібна підгодівля (кожен місяць навесні і влітку і 2-3 рази за весь осінньо-зимовий період).

  Кімнатна рослина грошове дерево цвітіння і догляд в домашніх умовахЯк правильно поливати грошове дерево

  Поки на вулиці ще занадто холодно, рослину слід тримати вдома, періодично виносячи його на вулицю «подихати». Найкраще йому зимуется в неопалюваній або просто прохолодній кімнаті при температурі +10…+15 градусів. Влітку ж воно може назовсім «переселитися» на свіже повітря. Оптимальною вважається температура від +18 до +25 градусів.

  Іноді листя потрібно протирати від пилу вологою ганчіркою, обприскувати їх не треба.

  Пересадка грошового дерева

  Кімнатна рослина грошове дерево цвітіння і догляд в домашніх умовахОсь такого величезного розміру миє виростати при правильному догляді грошове дерево

  Пересадка проводиться досить часто: раз в 1-2 роки. Для цього підійде стійкий невисокий горщик, шириною приблизно рівною ширині крони. На дно насипається дренаж, рослина виймається з старого горщика і разом із земляною грудкою пересідає в новий. Порожній простір заповнюється ґрунтом, бажано схожим на той, в якому дерево росло раніше.

  Хвороби і можливі проблеми у вирощуванні толстянки

  • Недолік світла згубно позначається на даному кімнатному рослині. Виростає некрасивий довге стебло, а потім квітка гине.
  • Недолік вологи стає причиною появи сухих коричневих плям на листках. Її надлишок – утворення гнилі на стовбурі. Втім, якщо відрізати верхівку, дерево можна врятувати.
  • Боротьба з шкідниками проходить як зазвичай. Найчастіше толстянку вражає борошнистий червець, а найкращим засобом від нього є обробка рослини ваткою зі спиртом або інсектицидом для сукулентів.

  Отже, вірите ви в чудесну силу грошового дерева чи ні, виростити його в домашніх умовах буде не тільки важко, але й приємно. А цвітіння цього прекрасного кімнатного рослини порадує будь-яку господарку.