Морозильна камера — побутовий прилад, який дозволяє тривалий час зберігати продукти при негативних температурах. Якщо вас не влаштовує розмір морозилки стандартного холодильника, рішенням в цьому випадку може стати придбання окремого морозильного шафи.

Це обладнання має кілька важливих параметрів, які потрібно приймати до уваги при виборі конкретної моделі: габарити і обсяг, клас заморозки, потужність, клас, наявність різних функцій і т. п.

У цій статті піде мова про такому важливому параметрі, як енергоефективність. Його, безумовно, необхідно враховувати при виборі будь-якого електротехнічного приладу, але у випадку з морозильником клас енергоефективності має особливо важливе значення з двох причин:

 • по-перше, рефрижератор – це потужний прилад, що споживає велику кількість енергії;
 • по-друге, він характерний тим, що постійно знаходиться у включеному стані, а значить, безперервно споживає енергію.

Морозильну камеру якого класу енергоспоживання краще вибрати

Зміст статті

 • Морозильну камеру якого класу енергоспоживання краще вибрати
  • Клас А+++
  • Клас А++
  • Клас А+
  • Клас А
  • Клас В
  • Класи С – G

Не секрет, що в усьому світі електрична енергія є вичерпним, досить обмеженим і дорогим ресурсом, який намагаються економити і на державному, і на побутовому рівні. У зв’язку з цим виробники електричних приладів намагаються використовувати такі схемотехнічні рішення, які зможуть зробити їх продукти найбільш енергоефективними. Але як виміряти цей параметр?

У європейських країнах на початку нульових придумали систему класів енергоефективності приладів. З початку 2011 року Постановою Уряду від 31.12.2009 № 1222 аналогічна система для певних видів електротехнічної продукції була впроваджена і в Російській Федерації.

Спочатку було визначено 7 класів енергоефективності приладів, які позначалися великими латинськими літерами від A до G. Для більшої наочності кожній букві присвоювався колір в градієнті від зеленого (найвищий клас) до червоного (найгірша ефективність). При цьому було визначено умовний рівень, що відповідає усередненим значенням енергоспоживання приладів певної групи.

ВАЖЛИВО! У кожної групи товарів своя індексація класів енергоефективності.

Так як виробники постійно працюють над поліпшенням експлуатаційних показників продукції, категорія А доповнилася ще трьома підкатегоріями. Таким чином, вичерпний список виглядає наступним чином:

 • А+++;
 • А++;
 • А+;
 • А;
 • B;
 • C;
 • D;
 • E;
 • F.

Клас визначається по індексу енергоефективності, який показує відношення фактичних витрат електроенергії конкретного приладу до номінальних (усередненим значенням).

Клас А+++

А+++ є на сьогоднішній день показником самої енергоефективної техніки. Таким показником обдають незначна кількість дорогих сучасних моделей холодильників і морозильних шаф. У такої техніки індекс ефективності становить менше 22. Це означає, що вони споживають менше 22% електрики, ніж абстрактний прилад, що володіє середньої енергоефективністю. Переходячи в практичну площину, можна сказати, що морозилка класу А+++ споживатиме приблизно в 5 разів менше енергії. Якщо помножите цей коефіцієнт на споживану потужність, вартість 1 кВт, і кількість годин роботи на рік, отримаєте суму, яка означає скільки такий диво-прилад дозволить вам заощадити на місяць на одному тільки енергоспоживанні.

Клас А++

Йому відповідає індекс в діапазоні від 22 до 33. Морозильні установки, що володіють таким індексом, теж належать до високоефективних пристроїв з споживанням менше 0,15 квтг/кг. Така техніка буде трохи дешевше і більше представлена на ринку.

Клас А+

Ці морозильники споживають всього 32-42% від умовної середньої моделі, що теж дуже непогано. Їх витрата складе всього 0,17-0,15 квт-год на кожен кілограм замороженого вмісту. Купувати таку техніку теж доцільно, якщо вона задовольняє всім іншим важливим для вас параметрами.

Перші три класи лежать в зоні високої енергоефективності і маркуються зеленим кольором.

Клас А

Приладів цього класу відповідає індекс 42-55. Якихось 10-15 років тому ці прилади вважалися найбільш енергоефективними, але зараз їх можна скоріше віднести до економ-класу. Купувати їх можна через істотно більш низької вартості для нерегулярного використання, наприклад, на дачу для короткочасного включення або сезонної експлуатації.

Клас В

На сьогоднішній день в цій категорії знаходяться самі низкоэффективные прилади з індексом від 55 до 75. Покупка такої техніки навряд чи представляється доцільною.

Класи С – G

Такі морозильні установки вже можна зустріти нечасто у постачальників і виробників побутової техніки. Нижче наведена таблиця з показником енергоефективності кожного з решти класів.

Клас Індекс Витрати, кВт/год/кг
C 75-95 0,23-0,27
D 95-110 0,27-0,31
E 110-125 0,31-0,35
F 125-150 0,35-0,39
G >150 >0,39