Коли і як наголошується Нікола зимовий

Коли буде День святого Миколая в 2017 році?

День святого Миколая («Нікола зимовий») – день смерті святого Миколая Чудотворця – відзначається православною церквою 19 грудня (6 грудня за старим стилем).

Цьому святому присвячені й інші свята: 22 травня (9 травня) відмічається день перенесення мощей святого у місто Барі («Микола весняний»), 11 серпня (29 липня) – різдво святителя Миколи.

Історія та традиції святкування Миколи зимового

Це один з найбільш шанованих на Русі святих. Він віддав все своє чимале стан на потреби благодійності.

Під час паломництва в Єрусалим Микола Чудотворець на прохання подорожніх молитвою заспокоїв розбурхане море.

Згідно ще одній легенді, з проханням про допомогу до Миколи звернулися три дівчини. Їх батько був настільки бідний, що не міг дати їм придане. Святий Миколай проник в будинок цієї людини вночі і залишив придане дівчатам, завдяки чому вони благополучно вийшли заміж.

Святитель Миколай вважається «всіх предстателем і заступником, всіх скорботних утішником, всіх сущих в бідах притулком, благочестя стовпом, вірних поборником». Багато віруючих, які зверталися за допомогою до Чудотворця, отримували допомогу і підтримку.

У нашій країні святителю Миколаю присвячено найбільше після Пресвятої Богородиці кількість храмів та ікон. До революції 1917 року ім’я Микола було найпоширенішим при нареченні немовлят чоловічої статі.

За переказами, в День святого Миколая, він залишив небеса і спускається на засніжену землю. В день свята наші предки намагалися не виконувати важку роботу, не сваритися з рідними і близькими.

У День святого Миколая віруючі відвідують церковні служби, читають молитви, звернені до святого, подають милостиню нужденним, чинять інші добрі справи.

Вважається, що якщо в День святого Миколая загадати заповітне бажання, то він обов’язково його виконає. Згідно з православним переказами, святий Миколай також обдаровує дітей подарунками в ніч з 18 на 19 грудня.

Подібний звичай існує і в католицьких країнах, де святитель Миколай став прообразом Санта-Клауса. В ніч на свято діти перед тим, як лягати спати, залишають біля ліжка шкарпетки для подарунків.

У народі склалося чимало прикмет на День святого Миколая. Вважається, що в цей день або незадовго до нього обов’язково піде сніг: «На Морозного Ніколу сніг навалить гору». Також на Николин день нерідко били сильні холоди: «Сонце на весну повертає, а зима набирає чинності».