Коли йдуть у декретну відпустку і скільки платять

Багатьох жінок, які дізналися про свою вагітність, хвилює питання: «З якого часу держава дозволяє йти в декретну відпустку?» Дана стаття містить відповіді на нього, а також на ряд інших питань: «чи терміновий вихід у декрет? Що потрібно для оформлення декретної відпустки, які потрібні для цього документи? Дають оформити кредит в декреті?»

Коли йдуть у декретну відпустку

Коли йдуть у декретну відпустку і скільки платять

Перед тим, як говорити, на якому терміні дають можливість йти в декрет, варто визначитися, що ж таке декретна відпустка. У широкому сенсі слова, декрет — це час (кількість днів), яке жінка витрачає на турботу про новонародженій дитині. У вузькому сенсі слова, під декретною відпусткою розуміється перебування новоспеченої матері вдома, не на роботі, обумовлене необхідністю народити і надалі доглядати за дитиною. Всім відомо, що строковий догляд співробітниці в декретну відпустку породжує метушню і хаос на підприємстві, в якому вона працює.

Роботодавцю доводиться або на час (рік-два) зайнятися наймом нового співробітника на роботу, або перекладати тягар обов’язків жінки, яка готується до відходу в декрет, на плечі іншого фахівця. Природно, що і перший і другий випадок не може не спричинити невдоволення з боку колег вагітної. Адже мало хто готовий прийняти з розпростертими обіймами нового людини до недавнього часу злагоджений колектив або з готовністю зайнятися виконанням чужих обов’язків.

Щоб запобігти виникненню конфлікту, працівниця повинна заздалегідь визначитися, скільки тижнів йдуть у декретну відпустку, надати документи, які потрібні, і після роботи повідомити свого начальника за кілька днів до того, як вона буде відсутня на робочому місці.

В який час починається декрет і скільки він триває

Коли йдуть у декретну відпустку і скільки платять

У відповідності із законами РФ кожна жінка, яка очікує народження малюка, якщо вона на роботі, на певному терміні йде в декретну відпустку. Розрахунок терміну виходу в декрет і тривалість перебування у декретній відпустці, також чітко обумовлені в Трудовому кодексі РФ. Як же зробити розрахунок терміну? Після скількох днів можна шукати зразок заяви на декретну відпустку і готувати інші документи?

 • Як правило, в ситуації, коли вагітність протікає нормально, розрахунок такий: варто почекати приблизно 210 днів (7 місяців), перед тим як йти в декретну відпустку в 2016 році. В декреті, в більшості випадків, знаходяться протягом чотирьох місяців.
 • У тому випадку, якщо пологи настали раніше часу, після цього терміновий декретну відпустку покладено на півроку.
 • Буває і таке, коли вагітна проживає в місці, в якому екологічна обстановка може загрожувати здоров’ю майбутньої дитини і їй самій. Наприклад, вона живе в місцевості, зараженому радіацією — поблизу від Чорнобильської атомної електростанції. Тоді вона має повне право піти у відпустку, почекавши 189 днів (близько 6 місяців) вагітності, і після доглядати за дитиною протягом чотирьох місяців.
 • Якщо пологи сильно завдали шкоди здоров’ю матері або її дитини, то час декретної відпустки становить 156 днів.
 • Якщо жінка вагітна двійнятами або трійнею, то на терміновий відпуск вона може претендувати після 194 днів вагітності. І на догляд за дитиною їй дається близько півроку. Декрет такою ж тривалістю покладено тим мамам, для яких виявилася сюрпризом їх вагітність ще однією дитиною.
 • Як оформляються терміни виходу в декрет

  Коли йдуть у декретну відпустку і скільки платять

  Про те, як відбувається процес оформлення строків виходу в декрет (і про багато іншого, в тому числі, про те, як взяти кредит в декреті), сказано у статті 255 Трудового договору, датованій 30 грудня 2001 року. Стаття називається «Порядок видачі листків непрацездатності, заснованих наказом Минздравсоц освіти Російської Федерації. Там сказано, що обов’язок по видачі листків непрацездатності (лікарняних листків), необхідних для виходу в декрет, належить фельдшеру, сімейного лікаря або медпрацівнику-гінеколога, у яких спостерігається вагітна.

  Як правило, в пріоритеті думку останнього, однак, який лікар буде видавати їй лікарняний, вирішує сама жінка. Весь процес оформлення декрету створений з урахуванням не надто турбувати її в такий важливий період життя, як вагітність. Після того, як видано лікарняний, більше ніяких документів вагітної отримувати не доведеться. Не доведеться укладати ніяких договорів.

  Завдання лікаря — самому вирішити, провести розрахунок днів, коли жінці слід відкласти роботу на час і зайнятися своїм здоров’ям і самопочуттям свого малюка. Після медпрацівник пропонує вагітної на вибір два строку декретної відпустки — гестаційний (терміновий) і акушерський. Тривалість гестаційного терміну — 2 тижні. Він покладений для тих жінок, які скаржаться на своє здоров’я і яким хочеться якнайшвидше залишити роботу.

  Призначають гестаційний (терміновий) відпустку після попередньої оцінки стану вагітної лікарем УЗД. Що стосується акушерського терміну, то його йдуть вибирати тим жінкам, які, незважаючи на вагітність, відчувають себе на всі сто і не планують незабаром йти у терміновий відпуск. Найчастіше, саме акушерський термін обирають на консультації з лікарем дами.

  Жінкам, які планують відпочити в декреті, а може бути, і взяти кредит, буде корисна наступна інформація: медпрацівники проводять розрахунок тривалості часу, що залишився до оформлення відпустки, в тижнях з того дня, коли вагітна вперше пішла на огляд до лікаря.

  Тобто, якщо це сталося в середу, той і піде у відпустку жінка теж в середу. Ця інформація стане в нагоді для того, щоб спланувати час виходу в декрет і не зіткнутися з несподіванками.

  Після того, як листок непрацездатності буде на руках у співробітниці, вона може зайнятися складанням договору з проханням про відпустку, попередньо вручивши лікарняний своєму роботодавцю.

  Як піти в декрет раніше

  Коли йдуть у декретну відпустку і скільки платять

  В житті,як відомо, не завжди все складається добре. Буває так, що у вагітної здоров’я залишає бажати кращого або обстановка, де вона працює, зовсім не щадить. Все це може викликати цілком закономірне бажання у вагітної піти у терміновий відпуск раніше. Як же його здійснити? І чи можливо? Адже в трудовому договорі чітко сказано, як зробити розрахунок декретної відпустки, порушити ці правила аж ніяк не можна… Але, тим не менш, існує одна хитрість, що полегшує життя вагітним.

  Якщо заглянути в певні документи, наприклад, у Трудовий кодекс РФ і знайти в ньому статтю 260, то можна отримати відповідь на запитання: Як піти в декрет раніше. У документі йдеться, що всі жінки мають право претендувати на відпустку раз на рік. Тому достатньо лише попросити про щорічній відпустці, так, щоб він був пізніше або раніше декретної відпустки. Так декретну відпустку стане довше у багато разів.

  При цьому не потрібен розрахунок часу, протягом якого вагітна займає посаду співробітниці в тому чи іншому підприємстві. Навіть якщо вона працює всього 180 днів, про що сказано в трудовому договорі, то вона може з легкістю претендувати на щорічний відпочинок. Отримати його, як і кредит дуже просто — достатньо зайнятися розрахунком дати настання декрету та скласти заяву про щорічному терміновому відпустці на ім’я роботодавця.

  Але що ж робити тим, хто вже встиг до вагітності витратити на відпочинок встановлене для щорічної відпустки? Тоді найкращим помічником вагітної, з яким необхідно радитися і до чиїх слів потрібно прислухатися, стане лікар, який стежить за її здоров’ям. Ще краще — не турбуватися по дурницях і протягом всіх днів у положенні їсти корисну і багату вітамінами їжу, адже постійні стреси і неякісна їжа — це головні шкідники при вагітності. Якщо здоров’я не дозволяє працювати, то обов’язково потрібно сказати про це лікареві.

  Хто знає, бути може, вам показано термінове лікування в стаціонарі під пильним контролем фахівців. В такому випадку і питання «Як зробити розрахунок дати виходу в декрет? І що говориться про це в трудовому договорі та в інших документах?» стануть останніми, що буде вас турбувати.

  Чи оплачується декретну відпустку

  Коли йдуть у декретну відпустку і скільки платять

  У декреті держава забезпечує новоспечену матір та її дитину кількома виплатами. Якщо зробити все необхідне для їх одержання: зібрати ті чи інші документи, написати заяви, укласти певні договори, то проблем з матеріальним забезпеченням у матері дитини бути не повинно.

 • Оплата при народженні дитини,
 • Допомога для догляду за дитиною,
 • Грошова сума, яка заохочує своєчасну консультацію у лікаря-гінеколога,
 • Допомога по вагітності,
 • Оплачується грошова сума, призначена для утримання дітей, батьки яких знаходяться в армії.
 • Стосовно конкретної грошової суми, то її розрахунок справляє законодавство РФ. Єдине, що важливо для регулярних виплат на користь жінки, — це те, що вона працює офіційно і кожен місяць отримує оплату своєї праці. Природно, у неї повинні бути відповідні документи, що підтверджують це.

  Входить декретну відпустку до трудового стажу

  На питання «Входить декретну відпустку до трудового стажу?» відповідає Нормативний правової акт, в якому міститься інформація стосовно декрету. Нещодавно, у зв’язку з договором Ради міністрів, що проводиться влітку 2000 року, в акт було включено постанову про дозвіл додавання до трудового стажу часу, витраченого на декретну відпустку. Але не обійшлося і без деяких обмежень. А саме, держава забороняє перебувати у відпустці більше чотирьох з половиною років.

  Відпустка, що тривав більше чотирьох з половиною років, держава не оплачує. Інших обмежень не передбачається. Жінки, які перебувають у декреті, можуть що завгодно займатися у вільний час і навіть брати кредит.

  Можливе укладання кредитного договору в декреті

  В принципі, взяти кредит може і дама, що знаходиться «в цікавому положенні». Однак у зв’язку з невеликим розміром виплат, які надає їй держава, здійснити це на практиці дуже складно. Отже, в декреті краще відпочивати, а не укладати договори на кредит. Але якщо без кредиту не обійтись, то завжди можна попросити оформити його на себе чоловіка зі стабільною зарплатою, який не оплачує будь-який інший кредит, або влаштованих на роботу батьків. З будь-якої ситуації можна знайти вихід і одержання кредиту в декреті не виняток.