Коли можна поминати покійних у Великий піст 2018 року?

На які числа випадають дні поминання покійних у Великий піст 2018 року? Існують приватні та спільні дні поминання покійних, встановлених православною церквою.

Поминання відбувається в храмах переважно по суботах. Вважається, що субота, як день спокою є найбільш підходящим часом для молитви про упокоєння померлих зі святими.

Дні особливого загального поминання спочилих називаються в православ’ї «батьківськими суботами». У цей час здійснюється поминання покійних в храмах.

Крім загальновідомої батьківської суботи, якою є Радониця, в православному календарі налічується сім таких днів у році, це:

  • М’ясопусна субота,
  • Троїцька субота,
  • Дмитрівська субота,
  • Усікновення глави Іоанна Предтечі та
  • дні поминання в Великий піст (їх три).

Коли батьківські суботи у Великий піст 2018 року?

У православному календарі це друга, третя і четверта суботи з початку посту. У 2018 році вони припадають на 2, 10 і 17 березня.

Батьківські суботи ми віддаємо данину пам’яті пішов з життя близьким та рідним людям. У дні поминання покійних у Великий піст віруючі відвідують храми і читають молитви.

Батьківські суботи під час Великого посту в усіх церквах прийнято приймати дари для бідних, – це можуть бути дозволені до вживання в період посту продукти, а також пісні страви.

Що значить батьківська субота Великого посту?

Ці дні встановлені православною церквою, щоб не позбавити покійних свого предстательства протягом семи тижнів.

Адже в цей період у храмах не проводяться звичайні щоденні поминання покійних (сорокоуст та інші), не читаються літургії. Виходить, що душі предків залишаються забутими. Належне шанування їм віддається в ті дні, коли можна поминати покійних у Великий піст.

Незалежно від того, як людина ставиться до церковних свят, віруючий він чи ні, треба вдячно шанувати й пам’ятати своїх близьких.

В суботи, коли прийнято поминати покійних під час Великого посту, прийнято відвідувати кладовища. Зазвичай люди упорядковують могили покійних і пригощають знайомих солодощами, щоб ті, у свою чергу, теж пом’янули померлих.