Зсув стрілок на заповітні 60 хвилин вперед для багатьох стає святом. Ще б, адже можна поспати більше, але навесні щорічне переведення годинників на літній час мало кого радує, адже доведеться вставати рано вранці. Коли вперше встановили перехід на скільки, і чому це необхідно робити?

Переклад годин

З 18 століття Європа просувала ідею зміни часу на більш світлі періоди року (навесні, влітку), її суть – величезна економія коштів, тратящихся на свічки. Але тоді цю думку сприйняли сатирично і всіляко висміяли. Скоро цю ідею підхопили інші країни Європи, але вона так і залишалася нездійсненною теорією. На початку 20 століття, для економії вугілля вперше був здійснений переказ часу, і зігнали стрілки німці.

Використання ранкового сонячного світла, за віянням Європи, не давало спокою та радянському уряду. З-за кризи після розпаду Російської Імперії, повний переклад вдалося здійснити не відразу. З 1917 року вперше показники почали пробно змінюватися, у 1918-1921 рр. ця практика проводилась, але поки не поспішала ставати впорядкованою. Дійшло до того, що цифри перестали відображати реальні добові показники, тому до 1981 року люди не задавалися питанням: «Коли переводять годинники на літній час?», влада скасувала перехід.

Коли переводять годинники

Сьогодні безліч країн підтримує баланс часу, тому переводитися домашнім і громадським ходикам потрібно щорічно. Так, з 2007 року по всій Америці відбувається перехід на літній час кожної весни вночі у 2-е неділю березня, а назад стрілки повертаються в 1-е неділю листопада. Всі зміни припадають на 2:00 ночі. Якщо ви проживаєте в цій частині світу, то відповідь «коли будуть переводити годинник?» для вас зрозумілий. У Росії до 2011 року переходити до нових циклів потрібно було щорічно, в 3:00 заключного неділі березня, жовтня.

Треба переводити годинник в 2016 році

Росія з 2011 по 2014 рік жила на постійному літньому часі. Після численних досліджень, вирішили перевести його на зимовий в останній раз у жовтні 2014. Зараз питанням про те, якого числа переводять годинник назад і вперед, задаються тільки жителі таких пострадянських країн, як Придністров’я, Україна, Латвія, Молдова, Естонія, Литва. Останні пертурбації з «ходиками» були організовані для деяких регіонів РФ. Ці області здійснили останній переведення годинників в 2016 році.

Переведення годинників в Росії

Доцільність щорічного зміни часу була доведена, але ще були представлені і численні дослідження про погіршення стану здоров’я громадян РФ після того, як їм доводилося перевести годинник. Після жовтня 2014, питання «коли переводять годинники на літній час» став неактуальним, але залишилася нерозв’язаною проблема – многопоясность нашої країни. Загального показника «ходиков» бути не може, доводиться «підганяти» деякі регіони під реальне поясний час, змушуючи деяких жителів перевести стрілки.

Потрібно бути готовими останній раз перебудувати свій режим і підлаштувати сон під державні зміни. У деяких регіонах літній час в Росії буде підвладне одноразової калібрування, не тільки заради економії, але для поліпшення самопочуття громадян. Про те, коли ж переводять годинники на літній час конкретно у вашому регіоні, вам обов’язково повідомлять, якщо такий перехід взагалі буде.

Відео: будуть переводити годинники