Колір стін на кухні з коричневим гарнітуром: особливості, як розставити акценти

Колір стін на кухні з коричневим гарнітуром: особливості, як розставити акцентиБагата палітра дерева, шоколаду, кави, горіха завжди віталася в класичних кухнях. Стіна в бежевих і коричневих тонах, як і раніше актуальний. Він не здає позиції стилю хай-тек і яскравим барвистим рішень: в модних інтер’єрах присутня як вишуканий венге, так і інші відтінки, аж до молочно-шоколадних. Правильно підібрати всю колірну гамму для кухні з коричневим гарнітуром (в будь-якому стилі, будь то Прованс, класика, модерн) – означає створити затишну, комфортну обстановку біля домашнього вогнища. Дизайнери пропонують оригінальні візуальні комбінації, які надають їй сучасний і в той же час, заснований на кращих традиціях вигляд.

Коричневий колір на кухні – особливості

Зміст статті

 • Коричневий колір на кухні – особливості
 • Вибираємо правильне поєднання
  • Комбінація з бежевим
  • Тандем з білим
  • Золотий або помаранчевий?
  • Вибираємо зелений колір
 • Як розставити акценти?

Відмінне правило – поєднувати ті фарби, які гармоніюють між собою в природі. Колір дерева поєднується з зеленими, помаранчевими, золотими фарбами. Білий для нього відмінний фон, контраст з ним особливо виразний.

Велике значення має облицювання фасадів кухні: діапазон коричневого дуже великий. Правильно підібрати всі аксесуари – завдання захоплююча. Але в першу чергу треба визначитися з кольором стін: вони повинні ідеально поєднуватися з гарнітуром.

Вибираємо правильне поєднання

Саме раціональне рішення – зробити стіни значно світліше самої меблів. Це пов’язано з тим, що темні відтінки коричневого візуально звужують простір і можуть «обважнювати» інтер’єр. Світла гама, навпаки, дає відчуття більшого обсягу, легкості, легкості. Який вибрати колір стін на кухні з коричневим гарнітуром?

Колір стін на кухні з коричневим гарнітуром: особливості, як розставити акценти

Комбінація з бежевим

Всі відтінки бежевого (від молочного до світло-коричневого) ідеально виглядають з полицями та шафи в природних деревних тонах. Який з нюансів буде використаний на стінах конкретної кухні залежить від оздоблення меблів.У багатьох випадках підійдуть:

 • айворі;
 • шампань;
 • перловий;
 • пряжене молоко;
 • слонова кістка.

Дуже обережно потрібно використовувати охру: поєднання цього кольору з більшістю варіантів коричневого виглядає невдало.

«Фартух», оздоблений плиткою, каменем, плівкою, може гармонійно поєднати кольори фасадів і стін, а може контрастувати з ними.

Тандем з білим

Білий — відмінний фон. Контраст з ним особливо виразний. На стінах у чистому вигляді білий досить рідкісний. Якщо ж вони абсолютно білі, дуже цікаву графіку в поєднанні з темним гарнітуром створюють додаткові білі акценти: посуд, скатертина, кухонна техніка. Особливо важливо, що білий розширює простір, додає освітленості.

Золотий або помаранчевий?

Деякі варіації жовтого на стінах в купе з темно-коричневими фасадами виглядають чудово. Оранжевий надає кухні інтенсивний яскравий настрій. Тут дуже важливі пропорції і розмір приміщення. У маленькому — це здасться дратівливим.

Ніжні відтінки рожевого або блакитного повинні бути підібрані ретельно: не завжди коричневий узгоджується з таким забарвленням стін. Безсумнівно, вони приємні для кухонного текстилю, штор. Втім, дизайнери стверджують: ці кольори в гармонії з коричневим, як і кремова гамма.

Поєднання золота з деревними мотивами ідеально в фурнітурі і аксесуарах. Це пов’язано ще і з тим, що домінуючий забарвлення фасаду дуже стриманий, він вимагає яскравих доповнень і акцентів.

Колір стін на кухні з коричневим гарнітуром: особливості, як розставити акценти

Вибираємо зелений колір

Зелений дружить з коричневим. У цьому поєднанні теж вдаються до контрасту. Світлий гарнітур не буде виглядати на блеклом фоні, а для темного не підійде глибокий зелений.

Соковитість і легкість поєднань з зеленим привабливі в інтер’єрі кухні. Дуже гарні природні «смачні» відтінки:

 • яблуко;
 • оливки;
 • м’ята;
 • фісташки;
 • салат.

Деякі проекти передбачають будь-якої з них для однієї з функціональних зон кухні.

Колір стін на кухні з коричневим гарнітуром: особливості, як розставити акценти

Як розставити акценти?

В залежності від того, який колір запланований, як домінуючий, підбираються основні фарби та додаткові акценти. Вони вплинуть на вибір матеріалу і формування простору.

Виконати всі стіни в одному кольорі або підібрати альтернативне рішення? Потрібно запам’ятати важливі правила:

 • 3 відтінку використовуються в інтер’єрі близькому за тону.
 • 5-6 фарб створюють гаму для багатоколірного приміщення.

Якщо одна зі стін «під цеглу» або контрастна – це зазвичай пов’язано з плануванням, виділенням робочої або обідньої зони, а іноді створенням акценту для якої-небудь виразної архітектурної деталі приміщення. Для невисоких приміщень рекомендують зробити вертикальні смуги різного кольору.

Найчастіше «фартух» композиційно виділяється: поєднання в ньому повинні гармоніювати зі стінами і меблями. Всі рішення по вибору кольору підкоряються одному проекту, вони складають загальну картину з іншими деталями інтер’єру. Така кухня створює позитивний настрій для роботи і для відпочинку.

Колір стін на кухні з коричневим гарнітуром: особливості, як розставити акценти