Комфорт на висоті: які місця в літаку краще вибрати, якщо ви летите з дитиною

Досвідчений мандрівник ще до посадки в літак впевнений, що йому буде комфортно летіти. Він знає, як отримати потрібну інформацію з плану місць в літаку і забронювати саме зручне крісло задовго до того, як приїде в аеропорт. Він враховує масу нюансів і в результаті насолоджується подорожжю. Та щоб так вміти, треба зробити багато перельотів – або один раз прочитати нашу статтю. У ній зібрано все, що потрібно знати про кращих місцях у літаку і про те, як їх забронювати. Особливо корисний наш огляд буде батькам з дітьми: їм потрібно точно знати, як вибрати місце в літаку, щоб політ пройшов спокійно.

Комфорт на висоті: які місця в літаку краще вибрати, якщо ви летите з дитиною

Класи місць у літаку

Комфортабельність крісел і набір послуг в літаку залежить від того, яким класом ви летите. Всі місця в салоні діляться на три основних класу – економ, бізнес і перший клас.

Найчастіше туристи купують місця економ-класу. За рівнем комфорту їх можна порівняти з сучасними автобусами: у салоні встановлені крісла, між якими залишено невеликий простір для ніг. Люди середнього зросту зможуть влаштуватися зручно, а ось довгоногим пасажирам потрібно знати, яке місце найкраще вибрати. Лайфхак за вибором місць в економ-класі знадобиться і батькам з непосидючими дітьми: кому ж захочеться, щоб чадо топталася по ногах протягом декількох годин польоту?

Разом з тим політ в економ-класі не означає позбавлення всіх зручностей. У польоті вас обов’язково нагодують, до того ж багато авіакомпаній пропонують безкоштовне дитяче харчування – поцікавтеся, як замовити таку послугу (зазвичай про це потрібно повідомити за 24-48 годин до польоту). Для немовлят можна зарезервувати підвісну люльку. Нерідко авіаперевізники вручають маленьким туристам подарунки – іграшки, розмальовки, наклейки: нова розвага допоможе дитині скоротати час у польоті. Кожне місце може бути обладнане телевізором.

Зауважимо, що квиток економ-класу накладає обмеження на провезення багажу: найчастіше безкоштовно дозволяється перевозити до 20 кг багажу на людину. В салон можна взяти ручну поклажу, розмістивши її на спеціальній полиці або під кріслом.

Місця бізнес-класу в літаку кілька зручніше. Відстань між кріслами більше, та й самі крісла зазвичай влаштовані так, щоб під час перельоту можна було розслабитися. Пасажирам бізнес-класу пропонують більш рясне і вишукане харчування, а норма безкоштовного провезення багажу збільшується. Також місця в бізнес-класі обладнані розетками, так що пасажири можуть зарядити смартфон або підключити ноутбук.

Іноді в літаках є місця першого класу. Це найбільш комфортний клас для далеких перельотів, але і найбільш дорогий. Загальний бонус для пасажирів першого і бізнес-класу – окрема стійка реєстрації на посадку.

Зверніть увагу: деякі авіакомпанії вводять власну градацію місць в літаку, створюючи місця підвищеної комфортності в економ-класі.

Де краще сидіти в літаку

Ви здивуєтеся, але у мандрівників немає єдиної думки, які місця в літаку краще. На уподобання впливають різні фактори, від зростання пасажира до його уявлень про безпеку. Ми пропонуємо розглянути кілька варіантів розміщення в салоні, щоб з’ясувати їх переваги і недоліки.

1. Місця уздовж бортів літака. Зручні, якщо дитина хоче дивитися в ілюмінатор або ви збираєтеся читати, малювати разом з малюком, займатися іншими справами, що потребують доброго освітлення. Якщо ваша сім’я займе всі сусідні крісла, у вас з’явиться два додаткові переваги: ви не потурбувати сусідів, якщо потрібно буде сходити в туалет, і у самого рослого члена сім’ї буде можливість випрямити ноги в проході між рядами.

2. Місця біля проходів. Підійдуть, якщо у вас непосидюча дитина – у нього буде можливість хоч трохи розім’ятися в проході. З малюком, який буде спати у вас на руках, краще не вибирати це місце: з одного боку вас будуть турбувати попутники, яким потрібно вийти в туалет, з іншого – стюардеси, розвозять по салону їжу.

3. Місця в передньому ряду. Найбільш зручні місця в літаку для польоту з малюком: зазвичай саме в передньому ряду передбачені кріплення для підвісної люльки. Оскільки попереду немає сидінь, ніхто не опустить спинку свого крісла і не забере у вас простір. Також пасажири на передньому сидінні зазвичай першими отримують їжу і можуть вибрати будь-який з запропонованих варіантів меню. Але є і мінуси: сумку з дитячими речами, які знадобляться в польоті, не вийде засунути під стоїть попереду крісло. Доведеться поставити її біля ніг, а це забере місце. Ще один недолік – як правило, підлокітники крісел в першому ряду не піднімаються, тому не можна перетворити сусідні місця в суцільний диванчик.

4. Місця в середньому ряду у широкофюзеляжних літаках. Непоганий вибір, якщо вам вдасться зайняти три сусідніх крісла. Якщо переліт недовгий, то проходять уздовж рядів стюардеси і пасажири не будуть вам докучати.

5. Місця в хвості. За статистикою, це найбезпечніші місця в літаку. Якщо страх перед авиапутешествием великий, забирайтеся вглиб салону і перемикайтеся на мрії про те, які сімейні розваги чекають вас через кілька годин. Але якщо ви не боїтеся літати, бажано не вибирати місця в хвості літака – мінуси значно переважують плюси. Спинки крісел у в останньому ряді не відкидаються, і довгий переліт може стати мукою. Також в кінці салону зазвичай збирається невелика черга з бажаючих потрапити в туалет.

Майже всю потрібну інформацію про переваги того чи іншого місця можна отримати, вивчивши план салону. Його ви знайдете на сайтах авіаперевізників або на сайтах-агрегаторах, що пропонують пошук авіаквитків. Наприклад, сервіс SeatGuru дозволяє знайти літак за номером рейсу і вивчити схему салону. До кожного місця на плані дано опис: вказана ширина крісла, відстань між кріслами, розташування ілюмінаторів, розеток, туалетів. Якщо авіаперевізник пропонує місця підвищеної комфортності, вони теж будуть позначені на схемі.

Місця біля аварійного виходу у літаку

Аварійні виходи в літаку розташовані, як правило, з обох бортів в середній частині салону. Якщо вам вдасться зайняти місця, перед якими розташовані аварійні виходи, то в польоті ви будете почувати себе дуже добре. Головне достоїнство цих місць – збільшена відстань між кріслами. Дитина зможе порухатися, не виходячи в основний прохід, вам легше буде вибратися в туалет, а опущені спинки передніх крісел не будуть особливо докучати.

Але потрібно зауважити, що зазвичай поруч з аварійними виходами намагаються посадити міцних пасажирів, які в разі нештатної ситуації зможуть допомогти іншим людям вибратися з салону. Дітей до 12 років і вагітних жінок на цих місцях не розсаджують. Якщо навіть в літаку багато вільних місць, і вам вдасться влаштуватися поруч з аварійним виходом, ручну поклажу доведеться прибрати на верхню полицю.

Зверніть увагу: деякі авіакомпанії пропонують місця в аварійному ряду за додаткову плату.

Де краще сидіти в літаку з дитиною

При всіх плюсах і мінусах, кращим місцем в літаку для перельоту з дітьми є передні ряди крісел. Важливо, що плюсів значно більше: збільшене простір перед кріслом, наявність кріплень для ліжечка, можливість вибрати їжу. До того ж в передній частині авіалайнера менше відчувається тряска, якщо літак потрапляє в зону турбулентності.

Комфорт на висоті: які місця в літаку краще вибрати, якщо ви летите з дитиною
Потрібно сказати, що співробітники, провідні реєстрацію на рейс, часто намагаються виділити місця в літаку для дітей до 2 років саме в передній частині. Це означає, що поруч з вами може виявитися кілька немовлят, не кожен з яких буде мирно сопіти всю дорогу. Якщо вам важливіше тиша, ніж підвісна люлька, просіть місця в середній частині салону.

У разі, коли ви летите удвох з дитиною старше 2 років (а такого мандрівникові потрібно окреме місце), намагайтеся зайняти перше і третє місце в групі з трьох крісел. Якщо рейс не завантажений, можливо, у вільне крісло між вами нікого не посадять. А у вас з’явиться додаткове місце – в літаку з дитиною краще мати хоч невеликий острівець для ігор і відпочинку.

Вибираючи місце в літаку, з дітьми не прагнете потрапити в хвостову частину. Але якщо в лайнері залишається багато вільних місць, то після оголошення про закінчення посадки можна перебратися в хвіст і зайняти три сусідніх крісла. Там цілком можна укласти дитину спати.

Зверніть увагу: співробітники, які проводять реєстрацію, не завжди звертають увагу на вік мандрівників і можуть дати місця батькам і дітям у різних кінцях салону. Тому під час реєстрації попросіть розмістити вас поруч з дітьми.

Як вибрати місце в літаку по електронному квитку

Є два способи зайняти в салоні літака те місце, яке подобається вам найбільше. Перший – перед вильотом знайти розташування посадкових місць в літаку, вивчити їх вигоди, опинитися біля стійки реєстрації гостей за дві години до вильоту і попросити посадити вас на вибраних місцях. Співробітник на стійці реєстрації, швидше за все, піде вам назустріч, якщо тільки ці місця вже не будуть зайняті. Справа в тому, що досвідчені мандрівники намагаються забронювати місце в літаку відразу при купівлі електронного квитка.

Завчасне бронювання місць в салоні – другий спосіб забезпечити собі комфорт під час польоту. Рекомендуємо вам вибирати місця в літаку онлайн відразу після того, як ви купили електронний квиток. Таку послугу надають багато авіакомпанії, а також сайти-агрегатори. Коли за спиною не стоїть черга бажаючих зареєструватися на рейс, можна спокійно вивчити, як розташовані місця в літаку, і вибрати найзручніші. Досить зазначити на інтерактивній схемою потрібні крісла, і авіакомпанія отримає інформацію про бронювання місць. Тоді в аеропорту ви будете впевнені, що розмістилися в салоні літака зі зручністю.

Іноді під час бронювання з’ясовується, що кращі місця вже зайняті. Не поспішайте засмучуватися: це може означати, що авіакомпанія притримує найбільш зручні крісла до відкриття реєстрації. Найчастіше їх залишають для того, щоб розмістити пасажирів з дітьми або людей високого зросту. У цьому випадку рекомендуємо використовувати спосіб перший – раненько прийти на реєстрацію і попросити посадити вас зручніше.

Важливо: не всі авіакомпанії надають можливість бронювання місць до відкриття реєстрації. Також можна забронювати місця на рейсах лоукостерів.

Кілька порад від Кидпассаж

Тепер ви знаєте, що потрібно зробити, щоб політ пройшов гладко. Поділимося ще кількома дрібницями, які допоможуть вам отримати найвигідніші місця.

• Не лінуйтеся вивчити схему літака. Так ви заздалегідь дізнаєтеся, як не опинитися на незручному місці – наприклад, поруч з туалетом (а у великих лайнерах санвузли розташовані не тільки в хвості літака).

• Пошукайте відгуки мандрівників, що літали на такому ж типі лайнерів, на якому вам належить летіти. Звідти можна почерпнути корисну інформацію: від температури на борту до дрібних послуг, які полегшують переліт.

• Намагайтеся потрапити на менш завантажений рейс буде більше шансів зайняти хороше місце. Зазвичай на рейси в будні дні, крім п’ятниці, менше пасажирів, ніж у вихідні.

• Під час реєстрації попросіть вас розмістити на тих місцях, які вам подобаються. Якщо ви не визначилися з місцем, просто скажіть, що хотіли б сісти поруч з ілюмінатором, або в проході, або в передньому ряду. Також можна просити «тихе місце»: план літака не дає інформації про розташування двигунів, зате співробітники знають, де гул моторів чути менше всього.

• Якщо вам все ж дісталися невигідні місця, пересядьте на кращі після оголошення про закінчення посадки.

• Не займайте місця, за якими розташовані аварійні виходи. Ці крісла зазвичай не мають відкидаються спинок або спинки опускаються незначно.

• Деякі авіаперевізники за доплату надають пасажирам найзручніші місця. До цієї послуги можна вдатися, щоб перестрахуватися. Але якщо скористатися нашими порадами, то в більшості випадків можна зручно влаштуватися в літаку і без додаткової плати.

А у вас є свої секрети вдалих перельотів? Діліться ними у коментарях. А Кидпассаж бажає вам щасливої дороги і завжди готовий поділитися новими ідеями для сімейних подорожей.