По суті, компенсація за юридичні послуги, це відшкодування витрат по їх оплаті. Для цього потрібно скласти вимоги і подати заяву в ході судового процесу. Для позитивного рішення по відшкодуванню представницьких витрат у відповідності з вимогами, необхідно надати факти, що підтверджують ці витрати. Таким доказом служить примірник договору, укладеного з юридичною компанією про надання їх послуг. Також потрібна наявність доказів, що по оплаті послуг були проведені грошові виплати.

Особливості відшкодування коштів за юридичні послуги

Головною особливістю при відшкодуванні витрат, є те, що якщо справжню суму коштів, витрачену на послуги, суд вважатиме нерозумною, то він має право знизити цю суму. Приміром, якщо на юридичні послуги витрачатися сума у двадцять тисяч рублів, тоді суд може за кошти сторони, яка програла позов, компенсувати тільки десять тисяч рублів.

Але варто знати, що суд не зможе знизити суму компенсації як йому заманеться. Це означає, що рішення по зниженню суми компенсації, суд зобов’язаний мотивувати. Він повинен пояснити, чому вважає витрачені кошти нерозумною сумою. Якщо зменшення компенсації не пояснить суд, то це рішення можна вважати недійсним.

Підстави, за якими суд може зменшити компенсацію за представницькі витрати

— Не великий обсяг робіт юридичної компанії;

— Складність справи, що розглядається не достатнього рівня;

— Кількість засідань суду не достатньо;

— Представник не з’явився на засідання.

Виходячи з написаного вище, можна сказати, що необхідно приділяти увагу правильному складанню документації для повної компенсації за юридичні послуги у суді. Також важливо знати, що компенсацію треба правильно порахувати і суму вказати у заяві при подачі позову. Як розраховувати такі суми насправді ніхто не скаже, але в суді могли раніше проходити подібні справи, виходячи з них можна наблизиться до конкретної суми.

Для того щоб отримати компенсацію у вигляді грошових коштів, необхідно виграти справу і мати на руках рішення суду. Після цього на розрахунковий рахунок тієї організації, з якою суд стягнув кошти, спрямовується виконавчий лист. Протягом 3 місяців можна очікувати надходження компенсації на свій розрахунковий рахунок.