Багато громадян запитують, «Які верстви населення мають право на встановлення безкоштовних лічильників води?».

Згідно із законодавством, яке було випущено ще в 2011 році в Санкт-Петербурзі, лічильники на холодну і гарячу воду будуть встановлені у ветеранів Великої Вітчизняної війни. До 2013 року вже більше половини запланованих адрес отримали представлену пільгу. Швидше за все, до 2017 року ця програма прийде до свого завершення, так як у всіх ветеранів будуть встановлені безкоштовні лічильники на воду.

Хто ще має пільги?

Можна виділити список громадян, які потрапляють під програму встановлення безкоштовних лічильників води. До них належать особи, які мають наступним переліком квартир:

  • Приватизовані або придбані квартири, мешканці якої мають з яких-небудь причин пільги на оплату комунальних послуг;
  • Квартири, власниками яких є держава;
  • Будь-які апартаменти, де прописані учасники та ветерани Великої Вітчизняної війни.

Однак існує застереження, яку варто враховувати. Якщо мешканцеві вже проведи лічильники для води до того, як дізналися про існування про представленій програмі, вони більше не зможуть скористатися компенсаціями та пільгами.

Що робити для отримання пільги?

Для того щоб отримати пільгу, про яку ведеться мова у статті, при попаданні в критерії, необхідно зробити наступне:

  • Відправиться в місцеву керуючу компанію;
  • Там дадуть зразок заяви з проханням про надання безкоштовного монтажу та індивідуальних приладів обліку води;
  • У цій же заяві обов’язково потрібно зазначити, що ви є пільговиком, і з якої причини;
  • Потім залишається тільки чекати.

Протягом одного місяця повинна виробити установку самостійно або через фірму, з якою у них має договір. Після повної установки представлених приладів ви можете оплачувати воду за рахунками лічильника в звичайному режимі. Багато бажають отримати саме цю пільгу на встановлення безкоштовних лічильників води, так як їх наявність в будинку істотно знижує витрати на платежі за комунальні послуги в цілому.

Варто відзначити, що після встановлення безкоштовного лічильника, через якийсь час необхідно провести обов’язкову перевірку. Вона виявить похибки при їх наявності. Така перевірка нормуються певними періодами. Для перевірки холодної води віддається період у чотири роки, для гарячої – 6 років.