Пільги на придбання житла по іпотеці дають можливість придбати свій кут за вигідними умовами. Завдяки цьому факту багато росіян уже стали господарями власного житла.

Категорії пільг на кредити по іпотеці.

1. Державна. Такий вид пільг доступний молодим сім’ям, малозабезпеченим громадянам, багатодітним та працівникам підприємств бюджетної сфери.
2. Недержавна. Цей вид пільг надається банком для збільшення лояльності клієнтів.

Види пільгової державної іпотеки.

Основними пільгами по іпотеці є:

Соціальна іпотека. Цей вид пільгового кредитування, можливо, отримати людям без житлової площі і перебувають на черзі на житло. Черга формується в органі місцевої влади, що відповідає за питання житлового характеру.
Молоді сім’ї. Отримання такого виду пільг можливий за умови, що хоча б один член сім’ї не старше 35 років і родина офіційно потребу у власному житлі. Пільга складається в субсидії на вартість квартири до 40% від вартості.
Молоді фахівці. Тут також дається умова на вік до 35 років, плюс варто мати трудовий стаж не менше одного року на підприємстві державного типу.
Військова іпотека. Завдяки накопичувальній системі на іпотеку всі військовослужбовці мають можливість протягом трьох років отримати на особовий рахунок достатню кількість коштів для внесення первинного внеску по іпотечному кредитуванню. При подальшій службі держава оплачує всі платежі по іпотеці.
Бюджетна іпотека. Умови для отримання: вік до 40 років для сімейних людей і 35 для одиноких, трудовий стаж не менше одного року в державному підприємстві бюджетного типу, відсутність житлової площі. Пільга полягає у зниженою ставкою по кредиту або субсидії на початковий внесок за іпотеку.
Материнський капітал. Виплата грошової допомоги за «материнського капіталу» може бути спрямована на перший платіж за іпотечним кредитом.
Податковий відрахування. Людина з оформленою іпотекою, офіційно працевлаштований і під час погашає платежі має право на пільгу з оподаткування за дохідної частини фізичної особи.

Види пільгової недержавної іпотеки.

Недержавне пільгове кредитування можна розділити на:

Корпоративні. Це пільги, які даються безпосередньо корпораціями для утримання цінних співробітників корпорації. Пільги полягають у зниженні ставки по кредитуванню у вигляді відсотків, або компанія може виступити поручителем позики на момент взяття іпотеки.
Банківські. Банки мають свої пільги по іпотеці для залучення клієнтури. Такі пільги дуже схожі на державні, але мають менш вигідні умови.