Конкурси для дітей на день народження вдома: 5, 10 і 12 років

Конкурси для дітей на день народження вдома: 5, 10 і 12 роківЦікаві дитячі конкурси допоможуть зробити свято веселим і незабутнім. Брати участь у конкурсах можуть діти від п’яти до 12 років, а також їх батьки. Конкурси для дітей на день народження вдома не вимагають наявності спеціальних атрибутів.

Захоплюючі конкурси для дітей віком від шести років

Найцікавіша гра для дітей у віці від п’яти років «Плутанина»

Конкурси для дітей на день народження вдома: 5, 10 і 12 роківДля того, щоб організувати цю гру, вам не потрібно будь-яких додаткових атрибутів і коштів.

Головне – наявність учасників, яких може бути будь-яку кількість, але чим більше, тим цікавіше.

Рухлива гра розвиває спритність і уважність, логіку та мислення. Вона сподобається дітям, які люблять розгадувати складні загадки.

Як грати в «Плутанину»?

Просимо дітей стати в коло і взяти один одного за руки. Попередньо необхідно вибрати ведучого. Йому належить відвернутися на деякий час (можна почитати будь-яку з дитячих лічилок).

Діти починають заплутуватися, пролазячи один через одного і змінюючи своє розташування тіла. Завдання ведучого непроста – розплутати дітей, не разомкнув ланцюжок. Для цього ведучий буде вказувати, куди перелізти учасникові і як змінити становище.

Гра дуже цікава і подобається маленьким дітям, але не варто забувати про правила безпеки. Дорослі обов’язково повинні стежити за тим, щоб хлопці не дуже захопилися ігровим процесом і не отримали вивихи.

Гра на уважність для дітей і підлітків «Робимо копію»

У цій грі може приймати будь-яку кількість учасників. Спочатку вибирається пара, одна дитина з якої буде пам’яткою, а інший – згодом його копією. Смішні конкурси на день народження будинку для дітей 12 років допомагають сором’язливим дітям впоратися зі своїми комплексами і налагодити процес спілкування.

Як зробити копію одного? В першу чергу майбутньої копії потрібно зав’язати очі. Дитина не повинна бачити, в якому стані знаходиться пам’ятник. Далі потрібно попросити дитину прийняти оригінальну позу.

Копія повинна навпомацки визначити стан пам’ятника і стати в таку ж позу.

Після того, як копія прийняла позу, їй можна розв’язати очі. Далі діти повинні порівняти, наскільки копія схожа з оригіналом. Після цього вибираються нові два учасника, які увійдуть в роль пам’ятника та його копії.

Змагання «Займи місце» для найактивніших дітей

Дане змагання вимагає не менше семи дітей. Їм треба стати в коло. Ведучий повинен перебувати за колом. Неспішно проходячи повз, ведучий торкається одного з учасників рукою. Вибирати учасників можна і іншими способами, які обговорюються заздалегідь.

Дитина, до якого доторкнулися, повинен негайно бігти в протилежний бік, як провідний.

Зустрівшись, діти повинні привітатися і продовжити пересуватися, щоб першим зайняти місце. Той дитина, який першим зайняв місце, що звільнилося, залишається в колі, а іншого – стає ведучим.

Вгадуємо голос учасника і перемагаємо у змаганні

Цікава гра, яка сподобається дітям до десяти років. Бажано, щоб участь брали понад семи дітей. Група дітей обирає ведучого, якого ставлять в центр кола і зав’язують очі. Самі діти беруться за руки і ходять по колу, промовляючи:

Разом ми стали в коло,
Повернемося раптом навколо,
Скажімо, «скок»,
Чий це був голосок?

Коли діти говорять слова про те, що потрібно розвернутися навколо, вони починають рухатися в протилежному напрямку. Говорити слово «скок» може лише один учасник. Ведучий має вгадати, хто вимовив слова. У разі перемоги – він стає в коло, а дитина, слова якого вгадали, в центр кола.

Змагання не можна назвати рухомим, але воно сподобається активним дітям. Замість запропонованого вище вірша можна використовувати будь-який, який знають діти певної групи.

Граємо в цікаву гру зі стільцями в колі

Необхідно таку кількість стільців, скільки буде учасників. Стільці потрібно розташувати по колу. Всі діти повинні сісти на стільці, а один стілець залишити вільним. Необхідно вибрати ведучого, який буде знаходитися в центрі.

Суть гри – ведучий повинен встигнути зайняти місце на стільці, поки інші будуть пересуватися. Якщо ведучий займає місце, ведучим стає той, хто залишився без стільця. Гра стільці знайома всім з дитинства і звичайно проходить під музику, але в даному випадку ведучий має можливість давати команди, що робить змагання більш цікавим.

Ведучий повинен говорити дітям, куди їм пересуватися по команді «Вправо», «Вліво» і «Хаос». При перших двох командах діти повинні переміщатися на стільці на одному місці. Остання команда передбачає те, щоб діти встали і хаотично перемістилися на стільцях. Саме в цей час у ведучого з’являється можливість зайняти одне з вільних місць.

Для того, щоб гра була дійсно цікавою, потрібно мінімум 5 учасників. Гра сприяє розвитку спритності та уваги. У процесі гри можна прискорювати темп.

Пограємо з малюками від шести «Золоті ворота»

Рухлива гра припускає наявність хоча б семи учасників. Чим більше дітей буде грати, тим веселіше. За допомогою гри можна розвинути спритність і реакцію, а також отримати масу позитивних емоцій. Ця гра сподобається рухомим дітям, які люблять змагання.

Як грати?

Для початку необхідно вибрати двох дітей, які будуть виконувати роль воріт. Вони повинні стати у центрі приміщення один навпроти одного і підняти руки. Ці діти і є воротики, через які будуть проходити інші учасники.

Бажано, щоб спочатку воротики не дуже відрізнялися по зростанню, але це не принципово. Поклавши руки на плечі попереднього учасника, діти проходять через ворота. Діти, які утворюють ворота, читають віршик:

Ми ворота золоті,
Пропускаємо не завжди,
Перший раз пропустимо,
А другий – заборонимо,
Третій – вхід закритий!

Промовивши останні слова, ворота повинні закритися і зловити дітей, які стануть також воротиками. З кожним разом воріт буде все більше. Гру слід проводити до тих пір, поки всі діти не стануть воротами.

Прості і цікаві ігри для дитячого свята

Творчий конкурс порадує іменинника та його гостей

Конкурси для дітей на день народження вдома: 5, 10 і 12 роківДля конкурсу знадобиться книга. Бажано, щоб це була художня література. Перший учасник повинен взяти книгу і навмання відкрити на будь-якій сторінці, тицьнувши пальцем на одне з слів.

Дитині належить скласти речення, яке буде включати це слово. Далі книга передається іншому учаснику. Записувати придумані пропозиції необхідно в спеціально підготовлений для цього бланк, який згодом потрібно подарувати іменинникові.

Творча гра дозволить підняти настрій і розвинути фантазію і мислення. Можуть брати участь від трьох хлопців, але якщо учасників буде дуже мало, кожен повинен буде придумати відразу кілька пропозицій. Дуже добре, якщо діти в своїх пропозиціях будуть згадувати іменинника.

Граємо в захоплюючу риболовлю на дитячому святі

Змагання вимагає наявності мотузки або скакалки. Вони повинні бути досить довгими, щоб кінець міг вільно проходити під ногами дітей. Бажано на кінці мотузки зробити великий сайт, який буде символізувати гачок. Ця мотузка і буде вудкою, на яку повинні попастися золоті рибки.

Ведучий — у центрі, а інші діти – в коло навколо нього(бажано на відстані не менше 1,5 метра). Ведучий крутить мотузку і діти повинні підстрибувати, щоб вона не торкнулася їх ніг. Якщо мотузка торкнулася ніг, дитина вибуває. Найбільш спритні і виграють уважні і не попадаються на гачок рибака.

Зробити змагання цікавіше можна давши певні завдання вибулим гравцям, адже золоті рибки повинні виконувати завдання. Завдання повинні бути простими і цікавими, наприклад, намалювати картинку або простояти на одній нозі певну кількість часу.

Гра дозволяє розвинути такі якості, як уважність і спритність. Для того, щоб грати в рибака і золоті рибки, необхідно не менше трьох учасників. Ця гра ідеально підходить для великої кількості дітей.

Утримуємо кулька без рук в колі і виграємо

Для цієї гри необхідний повітряний кулька і обруч. При відсутності обруча можна накреслити коло, який буде в діаметрі не менше метра. Створити вигаданий коло можна і іншими способами. Для дуже маленьких дітей можна вибрати більший діаметр кола, і дати час малюкам вдосталь награтися.

Гравців необхідно поділити на пари. Діти, перебуваючи у колі, повинні дути на кульку і не допустити того, щоб він упав. Кулька може виходити за межі кола, а дітям цього робити не можна. У будь-якому випадку, щоб виграти, кулька не повинен впасти і діти повинні стежити за цим. Виграють ті, хто зможе протриматися довше за інших.

Цю гру можна назвати рухомий, але вона подобається багатьом дітям. З її допомогою можна розвинути спритність і витривалість. Дітям подобається змагатися, а діючи в парі, дитина легко зможе адаптуватися до нового колективу.

Гра для рухомих і уважних дітей «Ляскаємо в долоні»

Для цієї гри не потрібні додаткові атрибути. Група дітей має стати в коло. Дітям присвоюються номери. Всі діти повинні одночасно грюкнути два рази в долоні і таку ж кількість разів по колінах. Один учасник повинен при хлопках в долоні сказати свій номер, а по колінах – іншого учасника. Вибирати потрібно довільного учасника, який згодом і стає ведучим.

Можна вибирати ведучого за допомогою дитячої лічилки.

У цій грі гравці будуть постійно вибувати і необхідно грати, поки не залишиться два учасника. Якщо дитина збивається, він вибуває. Не можна говорити номер того учасника, який вибув. Дитина, яка не сказав свій номер, також залишає гру. Всі дії необхідно виконувати чітко і послідовно.

Дана гра допоможе розвинути уважність і спритність. Щоб виграти у цій грі, необхідно швидко реагувати на події, що відбуваються.

Конкурс на кмітливість для дітей до 12 років з числами

Вибирається кілька чисел – бажано, щоб вони тотожними(5,15,25). Далі необхідно визначити, яку дію буде позначати число. Наприклад, 5 – підстрибнути, 15 – присісти, а 25 – підняти руки вгору. Завдання можна давати довільні, орієнтуючись на вік та уподобання дітей.

Гравці повинні знаходитися на відстані метра один від одного. Ведучий говорить числа спочатку по порядку, і діти виконують дії. Потім він намагається заплутати дітей і починає говорити цифри вроздріб.

Поступово темп гри збільшується. Ті гравці, які не встигли виконати дії, стають поруч з ведучим і намагаються відвернути решти дітей(можна дати завдання дітям, як це зробити). Такі конкурси на день народження будинку для дітей 10 років допомагають розвинути увагу і кмітливість, а також краще познайомитися з колективом.

Що ще вам обов’язково треба прочитати:

Особливості проведення дитячих конкурсів на відео

Дитячі рухливі ігри на день народження

Весела гра для маленьких дітей «Хвостики»

Конкурси для дітей на день народження вдома: 5, 10 і 12 роківЦя гра знайома все з дитинства. Діти повинні стати один за одним і взяти попереднього учасника за талію або плечі. Перший учасник буде головою, а останній — хвостом.

Голова повинна зловити свій хвіст, а той, у свою чергу, ухилитися. Суть гри полягає в тому, щоб діти не розривали ланцюг. Як тільки голова зловить свій хвіст, то дитині, якого зловили, належить зайняти місце голови.

Цю гру можна продовжувати тривалий час. Вона допоможе розвинути спритність і уважність. У грі повинно брати участь мінімум п’ять учасників, але чим більше, тим буде цікавіше. Головне, стежити за тим, щоб учасники не роз’єднувалися.

Гра для маленьких дітей «Звільняємо бранця»

Змагання сподобається спритним дітям, які люблять лідерство. Бажано, щоб у грі брали участь мінімум 7 дітей.
Діти повинні сісти на стільці, розташовані по колу. У центрі має знаходитися ведучий виконує роль охоронця. У нього повинні бути зав’язані очі. Поруч з ним знаходиться полонений, у якого зав’язані руки і ноги.

Завдання дітей – звільнити полоненого. Якщо охоронець доторкнеться до одного з учасників, той вибуває. Той дитина, яка зможе розв’язати полоненого і уникнути зустрічі з охоронцем, наступний ведучий.

За аналогією з цією грою можна давати і інші завдання дітям, наприклад, намалювати сніговика. Охоронець повинен заважати учасникам це зробити, а найспритніші обведуть охоронця і намалюють необхідну картинку.

Граємо в сіамських близнюків по парах у командах

Дітей потрібно поділити на команди. Кожна з команд ділиться на пари. Дві дитини повинні стати поруч один з одним і обняти однією рукою свого напарника. В результаті у дитини залишається вільною одна рука. Разом дві дитини будуть складати сіамського близнюка, перед яким стоїть складне завдання – добігти до ємності, схопити ласощі і з’їсти його. Бажано на тарілку покласти цукерки з обгортками.

Щоб виграти у цій грі, команді необхідно першої з’їсти всі цукерки. Дана гра дуже подобається дітям, особливо тим, які люблять солодощі. При невеликій кількості дітей можна проводити парні змагання. Не обов’язково змагатися на поїдання цукерок – можна давати і інші завдання, які можна виконувати парно (намалювати картинку, зав’язати шнурки).

Гра сприяє розвитку навичок спілкування. Дуже добре проводити гру в тому разі, якщо діти малознайомі. З допомогою такого змагання можна знайти нових друзів і влитися в новий колектив.

Цікава полювання порадує дітей на будь-якому святі

Дуже цікава гра, яку оцінять діти до 12 років. З її допомогою можна розвивати такі навички, як спритність і уважність. Для цієї гри потрібні картки з іменами гравців. Попередньо потрібно перетасувати карти і роздати їх іншим учасникам. Кожному гравцеві видається картка з ім’ям учасника. Включається музика і діти танцюють. Музика вимикається – кожен повинен схопити свою здобич.

У цій грі кожен учасник є здобиччю і мисливцем. Це дозволяє дітям розвинути спритність. Після невеликої музики картки знову перетасовуються і роздаються дітям – полювання триває. Гра припускає мінімальну кількість учасників – 4.

Нова версія гри «Зіпсований телефон»

Про гру зіпсований телефон знають всі, але існує більш новий варіант цієї гри. Діти повинні сісти один за одним, дивлячись у потилицю. У кожної дитини повинен бути листок на спині і олівець або ручка. Гра починається з останнього гравця, який повинен намалювати на листку будь-яку фігуру або простий малюнок.

Далі гравець малює цю фігуру на спині учасника, який знаходиться перед ним(на аркуші паперу). Цей учасник у свою чергу малює на спині дитини, що перед ним, зображення, яке зміг відчути у себе. Малювати треба до першого гравця, а потім порівняти одержаний малюнок з оригіналом.

Бажано, щоб у грі брало участь не менше п’яти дітей. Дитяча гра дозволить розвинути моторику рук, уважність.
Організовуємо півнячі бої на дитячому майданчику

В першу чергу потрібно розмежувати територію. Для цього потрібно мотузка і два учасника. Кожен з учасників повинен охороняти свою територію і не допустити противника до себе. При цьому діти повинні стояти на одній нозі, а їх руки зчеплені замком за спиною.

Діти повинні проникнути на територію противника, не ступаючи на другу ногу і не розмикаючи рук.

При цьому потрібно стежити за тим, щоб супротивник не потрапив на свою територію. Штовхати супротивника в цій грі можна тільки, якщо плечем. Якщо супротивник упав або торкнувся ногою підлоги, він програв. Виграють у цій грі найстійкіші і спритні гравці.

Дитячі змагання для активних та допитливих дітей

Граємо в дитячий боулінг і отримуємо позитивні емоції

Конкурси для дітей на день народження вдома: 5, 10 і 12 роківДля того, щоб грати в боулінг, не обов’язково мати справжні кеглі. В їх ролі можуть виступати звичайні пластмасові пляшки, які можна розфарбувати.

Дітям дається м’ячик, який згодом кидається по кеглях. Той дитина, який збив більшу кількість кегль, перемагає. Якщо кілька дітей збили однакову кількість кегль і знаходиться в лідерах, необхідно продовжити змагання. В якості призу дитині можна піднести що-небудь з солодощів.

У цій грі може брати участь від двох учасників. Гра допомагає розвинути координацію рухів і спритність.

Парна гра «Хвостики» для дітей від 4-х років

Гра «Хвостики» передбачає поділ на пари. На талію дитини потрібно зав’язати мотузку і прив’язати на неї бантик. Цей бантик повинен звисати та утворювати хвостик. Учасники повинні намагатися зловити хвостик суперника, при цьому захищаючи свій. Той гравець, який спіймав хвостик, перемагає. Конкурси на день народження будинку для дітей 5 років повинні супроводжуватися веселою музикою.

Гра на уяву і артистизм для дітей до десяти років

Для цієї гри необхідно попередньо вибрати ведучого. На деякий час він повинен вийти з приміщення, де будуть знаходитися інші учасники. У цей час діти повинні обговорити те, що будуть показувати ведучому. Як тільки ведучий увійде в приміщення, він повинен задати питання:

-Що ви робили?

Діти повинні почати показувати дії, про які домовилися раніше. Ведучий має вгадати, що показують діти. Якщо він не зміг це зробити, йому необхідно знову вийти з кімнати, а дітям придумати нові дії, які вони будуть показувати.

У цій грі можуть брати участь необмежена кількість дітей. Гра розвиває артистизм і творчі здібності. Вона сподобається дітям, які люблять увагу.

Малюємо веселу картину великим колективом

Дітей ділимо на дві команди. Кожній з команд дається листок паперу і ручка. Перший учасник повинен намалювати голову і згорнути папірець так, щоб залишилася видно тільки шия. Кожному з учасників, необхідно домалювати малюнок, не бачачи, що було намальовано перед цим.

Після цього береться два малюнка і порівнюється, яка команда намалювала краще.

Творча малорухлива гра на малювання картини

Ця гра є командною. Дітей потрібно поділити на дві групи. Кожній з команд дається аркуш паперу і ручка. Ведучий повинен вказати той проміжок часу, за який діти повинні намалювати картинку.

При цьому діти мають можливість намалювати тільки одну лінію. В ідеалі ведучий повинен загадати дітям намалювати тварину. Перемогу отримує та команда, чий малюнок буде більше схожим на потрібний.

Гра для ласунів «З’їж цукерку ” на вудку»

До фантикам потрібно прив’язати нитку або волосінь. Робимо вудку. Завдання дітей – з’їсти цукерку, не торкаючись до неї ручками. Переможцем стає той, хто швидше з’їсть цукерку. Ця малорухлива гра допоможе розвитку спритності і координації рухів.

Бажано, щоб у грі брали участь більше двох осіб. Кожен з дітей повинен мати можливість з’їсти цукерку.

Цікаві розвиваючі ігри для маленьких дітей

Граємо в веселу гру «Море хвилюється»

Конкурси для дітей на день народження вдома: 5, 10 і 12 роківДитина, якого обрали провідним, повинен відвернутися від інших і читати всім відому лічилку «Море хвилюється». На словах, коли море має завмерти, необхідно застигнути в довільній позі.

Ведучий уважно оглядає учасників і пози, в яких вони застигли. Учасники, які заворушиться або змінять позу, стають помічниками ведучого і стежать за тими, хто не зміг довго протриматися в певній позі.

Існує інший варіант гри – ведучому необхідно вибрати учасника, який застиг у найбільш цікавій позі. У грі можуть брати участь від трьох осіб. На відміну від попередніх ігор ця розвиває посидючість.

Дитячий волейбол для малюків у віці від чотирьох

Ділимо гравців на дві команди, як і належить це зробити в спортивній грі волейбол. Далі необхідно поставити стільці на відстані метра один навпроти одного. Попередньо підлогу потрібно поділити на дві частини, можна зробити це з допомогою мотузки.

Одній команді дається кульку. Він повинен пролітати над мотузкою, але не торкатися її. Діти не повинні вставати зі стільців або брати кулька в руки. Також кулька не повинен впасти на підлогу. Якщо кулька впав, команда отримує очко.

У цій грі можна грати до 10 або 15 очок. Можуть приймати участь близько шести дітей.

Пограємо в «Несміяну» з дітьми у віці до 12 років

Для початку потрібно вибрати саму «Несміяну», яку садять в центрі перед іншими дітьми. Дітям потрібно розсмішити її, при цьому не торкаючись до неї. Той, хто зміг це зробити, сам стає Несмеяной.

Гра допоможе розвинути навички спілкування і стати більш розкутим. У грі можуть брати участь від трьох дітей.

Гра для самих маленьких дітей «Кішки-мишки»

Потрібно вибрати кішку і мишку. Діти мають утворити коло. Учасник, який виконує роль кішки, розташовується за колом, мишка – в колі. Кішка повинна пробратися в коло і зловити мишку. Кішка може пролазити під руками.

Як тільки кішка пробирається в коло, гравці випускають мишку, а кішку навпаки утримують. Як тільки кіт зловить мишку, грають заново, вибираючи нових гравців.

Змагання з зав’язаними очима в рукавицях «Піжмурки»

Гравцеві необхідно зав’язати очі і надіти рукавиці. Інші діти повинні підходити до нього, а він визначити, хто знаходиться перед ним. Якщо ведучий вгадав, хто перед ним, той і стає ведучим.