Конкурси на день народження дорослих: смішні, застільні, цікаві

Конкурси на день народження дорослих: смішні, застільні, цікавіКонкурси на день народження дорослих: смішні, застільні, цікавіВечірка з приводу дня народження повинна вийти яскравою і незабутньою як для господаря торжества, так і для його гостей. Щоб ніхто не занудьгував під час святкування, а почував себе вільно, розважальна програма повинна бути невимушеною і цікавою.

Давайте поговоримо про конкурсах та іграх на дні народження для дорослих, які з легкістю можна проводити і за столом, і на ігровому майданчику. Вони допоможуть вам відсвяткувати свій день народження найкращим чином.

Цікаві конкурси під час самого бенкету

Конкурси на день народження дорослих: смішні, застільні, цікавіКонкурси на день народження дорослих: смішні, застільні, цікавіСаме такі конкурси, які проводяться під час банкету, налаштовують на веселощі.

Вони допомагають усім запрошеним розслабитися і піднімати келихи за черговий чудовий тост.

Найголовніше, вони налаштовують торжество на потрібний лад і наповнюють атмосферу позитивом і легкістю.

Робимо компліменти імениннику за допомогою прикметників

Даний конкурс варто проводити під час початку святкування, коли гості тільки сіли за стіл і ще не зовсім втомилися. Сенс гри в тому, щоб всі, хто прийшов на свято до іменинника, поперемінно вимовляли по будь-якому одному комплименту, але з умовою, що кожен комплімент повинен бути виражений тільки ім’ям прикметником.

Компліменти варто говорити тільки щирі і доброзичливі, а також вони не повинні повторюватися. А ось перемогу здобуде той, хто до останнього буде оригінальним.

Будемо знайомі і розповімо про себе кумедні факти

Для проведення цього забавного конкурсу один з гостей отримує серветки або рушники з паперу. Кожен, хто бере участь у грі рве стільки дрібних шматочків, скільки йому може знадобитися або ж скільки вважатиме за потрібне, передаючи при цьому рулон своєму сусідові.

Гра відбувається в швидкому і жвавому темпі під активну музику, щоб у кожного учасника виявився шматочок паперу. Скільки шматочків виявилося у гостя – стільки і забавних фактів про себе він повинен розповісти всім присутнім.

Веселі синоніми і кращий тост іменинникові

В цьому конкурсі гості повинні придумати синоніми до слова «випити». Переможе людина, произнесший синонім останнім. А також він і скаже свій тост імениннику.

Розповідаємо про те, що подобається і не подобається в сусіді

Ведучий пропонує сказати фразу: «Мені в сусіда зліва сподобалося…» (сказати, що сподобалося: одяг, зачіска, прикраса або якась частина тіла) і не сподобалося (також назвати предмет). Потім, коли все вже буде сказано, учасники повинні поцілувати те, що їм сподобалося і вкусити за те, що не сподобалося.

Зазвичай цей конкурс оживляє навіть самих занудьгували гостей, які вважали за краще залишатися в тіні під час інших конкурсів.

Напій цікавих бажань випивають до дна

Учасник бере келих і наповнює його зовсім небагато напоєм, який містить в собі алкоголь (горілка, вино, шампанське), при цьому вітаючи іменинника якось незвичайно і цікаво.

Келих передається до тих пір, поки хтось не наповнить його повністю. Хто це зробить, також виголошує привітання, а також випиває келих до дна за іменинника.

Ігри та вікторини для великої кількості людей

Конкурси на день народження дорослих: смішні, застільні, цікавіКонкурси на день народження дорослих: смішні, застільні, цікавіА щоб вечірка успішно запам’яталася не тільки дуже смачними стравами, варто урізноманітнити її програму ігровими конкурсами та вікторинами.

Для них підійдуть ігрові зали або банкетні приміщення з усіма зручностями або ж ті приміщення, де багато місця. Також не варто забувати і про велику кількість людей, що знадобляться для цих конкурсів.

Такі змагання ідеально підходять для свят на свіжому повітрі.

Вимовте побажання для іменинника з льодяником у роті

Взяти участь у грі можуть до 5 бажаючих гостей. Потрібно сказати імениннику: «В цей день народження я бажаю тобі …» і на свій смак придумати три будь-які побажання.

Далі завдання ускладнюється: учасники отримують льодяники і вже в роті з ними повинні повторити перш за сказану фразу. Розкушувати або ковтати цукерки не можна. Це вважається проти правил.

Далі потрібно збільшувати порцію цукерок до тих пір, поки хтось не зможе виразно привітати іменинника. Такий учасник покидає конкурс, а решта продовжують в тому ж дусі. Переможе той, кому вдасться переговорити інших осіб з набитим ротом, повним цукерок.

Самий рухливий піде до фіналу у грі на швидкість

Для участі потрібно запросити 10-12 гостей. Вони повинні стати по обидві сторони столу на відстані близько 4-х метрів. Ведучий називає предмет, а учасники повинні виконати його завдання як можна швидше, тобто, підбігти до столу, взяти, що потрібно, і принести ведучому.

Вибуває той, хто не встигне повернутися з потрібним предметом. Починають конкурс зазвичай з легкого – ложка, вилка, а потім все ускладнюється – потрібно принести мобільний телефон, краватку та інше. Коли залишаться самі шустрі, можна просити, щоб принесли взуття і навіть шкарпетки. Увага: свої речі можна приносити.

Гра йде на ура як сторони гостей, бігають за потрібним предметом, так і з боку гостей за столом. Адже останні всіляко допомагають дістати потрібний предмет. А вітати з перемогою потрібно того, хто «добегается» до фіналу.

Безтурботні молочники піднімуть келихи за іменинника

Для початку вибираємо три команди по три учасника в кожній. Ведучий видає їм по рукавичці, яка застосовується в медичному обслуговуванні, з кожним проколоті на неї пальцем.

Ця рукавичка на очах глядачів наповнюється спиртним напоєм, наприклад, можна взяти горілку (фактично провідний наповнює водою, але ніхто знати про таку підміну не має).

Лише тоді всі починають грати: один «молочник» тримає «вим’я», інший – стакан, а третій – доїть. Завдання кожної команди «надоїти» з рукавички як можна більше так званого «молока» на тлі звучної музики. Переможуть ті, чиї «надої» будуть вище, ніж у інших.

«Доярки» та «доярі» після завершення конкурсу піднімають келихи за здоров’я іменинника. Зазвичай вони дуже дивуються, коли під час вживання алкогольного напою, як вони думають, виявляється, що це вода.

Супер хлопець з великою кількістю предметів

Для участі запрошується лише три пари. Жінкам пропонують за час звучання музики надіти на своїх супутників побільше одягу та аксесуарів, тим самим створивши їм образ справжнього супер хлопця або супермачо.

Глядачі всіляко допомагають учасникам, подаючи потрібні предмети або просто підбадьорюючи оплесками. Переможницею виявиться лише та дівчина, що зуміла одягнути на свого кавалера більше всіх предметів. А предмети треба вважати, не знімаючи їх з мачо. Це була перша частина конкурсу.

Друга, не менш цікава: кавалери, танцюючи під еротичну мелодію, повинні роздягнутися, знявши всі надіті дамою чужі предмети. Самого жаркого танцюриста визначать глядачі.

Дізнайся свого чоловіка серед інших

Для цього конкурсу потрібні 5-6 пар, які перебувають у шлюбі. Чоловіків потрібно посадити на стільці, розгорнувши їх спиною до їх супутницям. А жінкам тим часом зав’язати очі. Завдання дружин – дізнатися свою половинку з їх волосся, очей, рук тощо.

Переможуть, звичайно ж, тільки ті закохані, де дружина найчастіше впізнаватиме свого коханого чоловіка.

Виступи від запрошених гостей для дорогого іменинника

Щоб здійснити таку програму, її потрібно заздалегідь якісно і добре приготувати. Проводиться вона вже в розпал самого веселощів, коли гості увійшли в кураж.

Щоб все пройшло весело і злегка бесшабашенно, під сидіння стільця, на якому сидить гість, потрібно прикріпити завдання з ухилом у бік якого-небудь творчості (станцювати вальс, заспівати останній хіт, показати фокус, виконати цирковий трюк та інше).

Організатор оголошує імениннику десь в середині вечірки, що його запрошені гості приготували незвичайний і цікавий сюрприз. Гості в цей час знаходять свої «концертні номери» під стільцем і після 5-хвилинної підготовки починають виступати.

Тут може проявитися найбільш несподіваний талант, про який ніхто навіть і не підозрював. Кожен гість в кінці номера отримає подарунок за свої труди.

Що ще вам обов’язково треба прочитати:

Запалюємо під музику і проводимо цікаві конкурси

Конкурси на день народження дорослих: смішні, застільні, цікавіКонкурси на день народження дорослих: смішні, застільні, цікавіЗазвичай конкурси з музичним супроводом чергують з наступними після них танцями.

Під час самої дискотеки чоловіки можуть вийти покурити і поговорити, а дами – поправити зачіску і привести себе в порядок. А потім далі веселитися і відпочивати. Такі конкурси допомагають розрядити обстановку і завести нові знайомства.

Передаємо заводний апельсин без допомоги рук

На поставлені недалеко один від одного стільці сідають всі без винятку гості, які відгукнулися на запрошення і завітали на свято. Самому крайньому з них на коліна потрібно покласти один апельсин. Сенс конкурсу в тому, щоб передати фрукт свого сусіда без допомоги рук.

Як тільки музика зупиняється, гість, у якого виявиться апельсин, вибуває. Всі сидять гості грають до тих пір, поки не залишиться одна пара переможців. Вони і будуть самими спритними, завдяки заводному апельсину.

Творимо реп для оригінального вітання імениннику

Взяти участь у цьому творчому конкурсі може троє побажали чоловіків. Як реквізит, вони отримують очки і снепбеки (кепки) а-ля «я – репер Тіматі») і, під відповідну музику, зобов’язані скласти речитативні куплети в цьому стилі.

На допомогу можна покликати дівчат з-за столу, щоб вони допомагали «артистам» або просто підтанцьовували. Тут переможця повинен вибрати сам іменинник. Адже це йому адресують всі привітання.

Конкурс для «непитущих» тверезників та інших гостей

Всі гості стають посеред банкетного залу, утворюючи велике коло. Їм вручається пляшка горілки (1 л). І, поки звучить музика, учасники повинні передати пляшку сусідові.

Хто не встигне цього зробити – вибуває з гри. Зазвичай двоє фіналістів з особливою панікою намагаються позбавитися від «зеленого змія», щоб не опинитися в програші.

В кінці переможець в якості призу отримує іскристе вино з підписом іменинника, а останній програв як символ розради – злощасну пляшку горілки.

Проводимо танцювальний марафон і нагороджуємо переможця

Після оголошення цього конкурсу, провідний вибудовує гостей один за одним. Тільки гості стануть потрібним чином, він запитує: «У нашого (ім’я іменинниці) струнка талія?» Гості дають позитивну відповідь, беруть сусіда, який стоїть перед ними за талію і починають танцювати всім відомий танець ламбаду.

Потім можуть взяти один одного за руки і виконати танець сіртакі. Під час цього конкурсу можна перетанцювати всі улюблені танці: «танець маленьких каченят», полька, лезгинка і багато інших. Завершується все тим, що гостям пропонують сісти на свої місця, виходячи з утвореного потім «струмочок».

Кілька корисних порад початківцю тамаді

Конкурси на день народження дорослих: смішні, застільні, цікавіКонкурси на день народження дорослих: смішні, застільні, цікавіЯкщо вам на торжестві відвелася роль ведучого, а потрібного досвіду у вас немає – не поспішайте засмучуватися.

Ось кілька простих правил, яких варто дотримуватися для вдалих конкурсів і самого вечора:

 • не занадто часто організовуйте конкурси – нехай гості мають трохи часу для спілкування;
 • чергуйте музичні ігри з іграми за столом;
 • конкурси на жіночий день народження можна використати і на чоловічому, адже зазвичай підлога запрошених однаковий на обох святах; важливо не забувати про почуття такту і міри, а також доречність конкурсу;
 • щоб вечір вдався, ігри краще починати з застільних, так гості зможуть краще пізнати один одного. До речі, щоб зробити атмосферу ще більше затишною і розкутою, а святкування незабутнім – прикраса святкового столу може перегукуватися з розважальною програмою;
 • перерва між іграми повинен бути не менше 15-20 хвилин, а музична пауза зазвичай проводиться приблизно один раз в 40 хвилин і повинна тривати не більше однієї четвертої години;
 • обов’язково після завершення конкурсу потрібно вручати учаснику символічний подарунок. Як правило, він узгоджується безпосередньо з самими організаторами, для зручності краще всього накидати список презентів та їх приблизну вартість;
 • перед самою вечіркою буде доречним скласти невеликий сценарій перебігу подій; побудуйте розважальну програму, включаючи в неї всі придумані конкурси в правильній послідовності;
 • щоб вам легше було проводити придумані ігри – реквізит, потрібний для того чи іншого конкурсу, варто тримати окремо один від одного. Так вам буде простіше знайти потрібні предмети і подарунки для тієї чи іншої вікторини в будь-який момент;
 • запорука вдалої і запам’ятовується вечірки – імпровізація, адже кожне свято унікальний і не схожий на інші;
 • запам’ятайте, будь незрозумілої ситуації – жартуєте, так як сміх рятує навіть саму нудну або безглузду ситуацію.
 • Вдалих, неповторних, пам’ятних вам вечірок, яскравих, активних гостей і креативних іменинників! Адже ваше свято залежить тільки від вас, вашого настрою і, звичайно ж, від ваших друзів. Щоб скрасити ваш вечір, не треба багато грошей або дорогих напоїв. Гарні конкурси зроблять свою справу.

  Лише в піднесеному настрої, з посмішкою на обличчях і з відкритим серцем і душею ваше свято справді зможе стати саме вашим незабутнім святом.

  Смішні і застільні конкурси на день народження дорослих допомагають створити ту потрібну атмосферу справжнього свята. У цьому вам не допоможуть ні вишукані страви, не дорогі подарунки, ні гарні зачіски і одяг. Сміх і радість, іскристі в очах і застиглі на обличчях, скажуть вам про те, що ваше свято дійсно вдалося.

  Імпровізуйте, придумуйте, розважайтеся і у вас буде гарний настрій не тільки в день вашого народження, але і в будь-який інший звичайний день.