Мультиварка — багатофункціональний кухонний помічник, за допомогою якого можна готувати безліч різноманітних страв на будь-який смак. При належному бажанні, володіючи мультиварка, вивчати нові технології приготування та страви можна щодня. Однією з цікавих і корисних функцій пристрою є режим копчення. Обов’язково варто спробувати страви, приготовані за допомогою диму прямо у себе вдома.

Як коптити продукти в мультиварці

Зміст статті

  • Як коптити продукти в мультиварці
  • Принцип копчення в мультиварці
  • Висновок

Копчення настільки універсальний процес, що зі списку відповідних для нього продуктів кожен зможе вибрати щось для себе. Серед іншого, можна коптити:

  • рибу (скумбрія, форель, палтус);
  • яловичину;
  • курку;
  • свинину та ін.

Довідка:

Існує не тільки гаряче, але і холодне копчення. Незважаючи на схожість процедури, продукти мають значно відрізняють смаки при виборі кожного з методів.

Як і при традиційному копченні, готування в мультиварці передбачає обробку продукту деревним димом. Для цього потрібно наповнити дно мультиварки невеликим об’ємом води, засипати тирса у відведений для цього контейнер, помістити всередину продукти і вибрати на інтерфейсі пристрою необхідний режим. Крім цього, можна також змінювати налаштування тиску в приладі, регулюючи інтенсивність готування.

Це важливо:

Пам’ятайте, що кожне дерево має свій вплив на смак. Не варто вибирати смоляні дерева, вони надають гіркоту.

Принцип копчення в мультиварці

 

Існує і методика холодного копчення. У цьому випадку дно ємності немає сенсу заливати водою. Температура копчення буде мінімальна, а вся суть полягатиме в обробці димом під тиском.

Це важливо:

При гарячому методі всі запахи до закінчення процесу зберігаються в мультиварці. У той час як більш тривала процедура холодного копчення передбачає їх поширення по квартирі. В такому випадку краще всього поставити пристрій під витяжку.

Сучасні мультиварки оснащені індикаторами, що показують прогрес процедури. Їм можна керувати, попередньо змінивши відповідні параметри.

Висновок

Завдяки сучасним технологіям, для того, щоб приготувати копчене м’ясо або рибу більше не потрібно використовувати громіздкими коптильнями. Зробити це можна прямо на власній кухні.

При цьому домашнє копчення володіє цілим рядом переваг:

  • повна автоматизація процесу — від вас буде потрібно лише підготувати всі інгредієнти і вибрати потрібний режим;
  • швидкість приготування — копчення будинку займає незрівнянно менше часу в порівнянні з традиційним;
  • чистота обладнання — очистити мультиварку після готування не складе ніякої праці.

Наступного разу, вирішуючи що приготувати, обов’язково розгляньте і цей цікавий варіант.