Коркова підкладка під ламінат — плюси і мінуси: склад, властивості

Коркова підкладка під ламінат — плюси і мінуси: склад, властивостіЛамінат сьогодні один із самих популярних варіантів обробки підлоги в будь-якому приміщенні. Для його правильної установки обов’язково використовують підкладку.

На ринку представлено велике різноманіття різноманітних підкладок, які використовують в якості основи під підлоги з ламінату. Благодаря цього шару, вдається досягти високих теплоізоляційних властивостей підлоги. А також підвищити вологостійкість матеріалу, створити амортизуючий шар і відкоригувати можливі нерівності підстави підлоги.

Пробкова підкладка та її характеристикиКоркова підкладка під ламінат — плюси і мінуси: склад, властивості

Зміст статті

  • Пробкова підкладка та її характеристики
  • Плюси і мінуси коркової підкладки

Основою пробкових плит є кора коркового дуба. Її особливість полягає у відсутності у складі спеціальних клейових компонентів, штучних добавок.

Сполучною ланкою служить речовина суберин, який виділяє сам природний матеріал.

Пробка володіє наступними основними характеристиками.

  • Погано горить: відноситься до класу С-209 з таблиці вогнестійкості.
  • Володіє зниженою вологістю, яка складає всього 7% і не більше.
  • Добре поглинає шуми, коефіцієнт становить близько 0,85.
  • Відмінно проводить тепло, показник дорівнює приблизно 0,043 Вт/мК.
  • Щільність матеріалу становить 220-260 кг/м3.
  • Міцність на розрив — 2 кг/см2.

Важливо! Слід зазначити, що при всіх своїх відмінних експлуатаційних властивостях пробка досить дорогий матеріал у співвідношенні з іншими матеріалами.

У поєднанні з недорогим ламінатом така основа не завжди виправдовує себе.

Плюси і мінуси коркової підкладкиКоркова підкладка під ламінат — плюси і мінуси: склад, властивості

Пробкова основа має масу плюсів. Вона добре проводить тепло, проявляє стійкість до деформацій, добре ізолює кімнату від сторонніх звуків. Одночасно з цим вона екологічна і володіє підвищеним терміном експлуатації.

Крім того, безсумнівною перевагою є великі розміри покриття. Листи легко скручується в рулони, їх легко перевозити і транспортувати.

Пробка відмінно пропускає повітря, дозволяючи створити чудовий мікроклімат в приміщенні. Вона також володіє властивостями поглинати звуки. Тому використання такої підкладки зробить пересування по кімнаті комфортним. Вона безпечна і екологічна, не піддається горінню, тому використання пробки в якості основи під ламінат вважається кращим варіантом.

Важливо! Перед покупкою необхідно ретельно вивчити характеристики пробкових листів і оцінити можливість її використання в конкретному приміщенні.

З мінусів даного матеріалу експерти виділяють тільки один — його високу вартість. Але цей параметр швидко згладжується показниками довгого терміну служби і легкості монтажу листів з пробки.