Як прожити довго і щасливо у законному шлюбі? Відповідь на це питання напевно знають пари, які провели разом трохи-нітрохи 75 років. До цієї ювілейної дати дожити в буквальному сенсі непросто, тому ця річниця отримала назву «коронне весілля». У деяких джерелах його ще називають другою діамантової або благодатній весіллям.

Чому 75-я річниця весілля — «коронна»?

Здавна пануючі вважалися монархи «помазаниками божими». Можливо, тому 75-я річниця весілля отримала таку назву. Рід, в якому святкувалася коронне весілля, вважався «поцелованным богом». Такий союз не просто «укладено небесах», згідно поширеній висловом, а ще й охороняється від бід і негараздів вищими силами.

За іншою версією назва 75-річчя весілля відбулося від слова «вінець» (синоніма «корони»), який як би вінчає настільки довге спільне життя. Такий значний сімейний «стаж» служить підтвердженням того, що в свій час подружжям був зроблений правильний вибір.

Святкування коронної весілля

Оскільки «молодята» через 75 років спільного життя вже далеко не молоді, організацію коронної весілля краще перекласти на плечі навіть не дітей, а й онуків і правнуків. Гучні застілля, що нагадують за розмахом справжнє весілля, похилого віку парі перенести буде складно і важко, тому краще зупинитися на проведенні урочистого вечора в колі сім’ї в домашній звичній обстановці. Велика і дружна сім’я за одним столом — це вже подія для «коронних» ювілярів.

Символами коронної весілля 75 років вважаються вінці. Зробити їх самим і органічно вплести в сценарій майбутнього свята — що може бути краще! Цей момент можна обіграти, організувавши «коронацію» подружньої пари і зведення їх на «престол». По-королівськи багато прикрасьте стільці на чолі святкового столу, зручно сидячи на яких ювіляри будуть приймати подарунки і привітання з коронної весіллям від численних гостей.

Можна спробувати на вечір повернути царську подружжя в далеке минуле, коли вони були молодими і їх глибоке почуття тільки-тільки зароджувалося. Цього легко досягти шляхом створення інтер’єру того часу — у цьому можуть допомогти і самі винуватці торжества, головне, завчасно вислухати їхні спогади.

«Цвяхом програми» може стати винос багатоярусного весільного торта з лебедями, якого повинно вистачити на частування розрослася за 75 років великої родини. А пара лебедів (символ любові і вірності) — це десерт виключно для «коронованих» подружжя.

Серед численних привітань з коронної весіллям в цей вечір обов’язково має знайтися час для передачі безцінного досвіду сімейного життя молодому поколінню сім’ї. Онукам і правнукам варто уважно слухати і мотати на вус все, що скаже пара ювілярів. Адже не всім вдається зберігати свої відносини цілих 75 років і разом відзначати таку солідну дату!

«Коронні» подарунки на 75-річчя весілля

Побутова невлаштованість або гостра потреба в якихось речах невластива парі, яка прожила в шлюбі 75 років. Тому головний критерій вибору подарунків — «щоб подобалося». Оскільки в «коронному» святі беруть участь в основному тільки родичі, то за згодою подружжя в якості подарунка можна оновити обстановку і меблі в будинку. Або додати більше сучасних «помічників» на кухні і дому.

«Королівським» подарунком для подружньої пари можуть стати обручки, за традицією інкрустовані діамантами. Згодом цей коштовний набір стане сімейною реліквією роду, яка буде передаватися у спадок. Але матеріальна сторона подарунків — це не головна їх перевага для ювілярів. Найменшого прояву уваги і любові з боку рідних вони будуть раді не менше.

Як і що подарувати на коронну весілля ще? Готових рішень і обов’язкових подарунків, приурочених до цієї дати, не існує, як і ніяких обмежень. Гарним подарунком від дітей і онуків з легкої ностальгічною ноткою стануть фотоколаж або власноруч виконане генеалогічне дерево великої родини, головою якої є самі ювіляри.

Картини, портрети маслом, статуетки та інші милі серцю дрібнички доставлять радість їх одержувачам, якщо будуть обрані і подаровані від душі. Навіть просте уваги з боку рідних і близьких в цей день стане дорогим подарунком на 75-ту річницю весілля.