Мабуть, найбільш актуальним питанням, для бажаючих продати квартиру, є: «чи Варто робити ремонт квартири?». Деякі вважають, що передпродажне приведення квартири в порядок здатне значно вплинути на її вартість, проте зустрічаються і ті, хто вважає, що це всього лише безглузда трата власного часу. Скільки би аргументів не призводила та чи інша сторона, єдино правильної відповіді на це питання немає, все залежить від конкретно взятого випадку. Так косметичний ремонт здатний підняти вартість квартири на 15%, але знову ж таки, далеко не завжди.

Критерії покупки квартири

Найперше, на що звертають увагу потенційні покупці квартир, це місцерозташування, ну і природно вартість квартири і лише потім увага концентрується на транспортній доступності, тип будинку, інфраструктурі, престижності району. Тобто вибирає для себе найбільш сприятливі умови з тих, на які він впливати не може. І тільки після обробки цієї інформації, потенційний покупець звертає увагу на ремонт квартири.

У більшості випадків, це не є важливим критерієм, так як це саме той фактор, на який він може вплинути. Деякі, навпаки, хочуть абсолютно все поміняти в квартирі, при її купівлі, зробити, так би мовити, «під себе», саме тому не варто розраховувати на те, що наявність косметичного ремонту на багато підвищить шанси покупки квартири.

Необхідність ремонту так само залежить від класу житла. Так, якщо в хрущовської однушке буде зроблено дорогий або навіть ексклюзивний ремонт, його просто не кому буде оцінювати. Варто адекватно розуміти, що людина, що купує бюджетне житло в хрущовської п’ятиповерхівки, не зможе потягнути доплату за ексклюзивний ремонт. З квартирами бізнес і преміум класу справи йдуть як раз таки навпаки. Якщо ви продаєте такого класу житло, то робити в ньому бюджетний ремонт немає ніякого сенсу. Часом це навіть може мати протилежний ефект.

Так дешеві шпалери або неякісний лінолеум, просто може відлякати прискіпливого покупця житла. Так що якщо у вас немає коштів або бажання робити ремонт відповідний класу житла, краще залишити все як є, для подальшого розсуду власника квартири.

Як стверджують фахівці, оптимальним рішенням буде проведення базових ремонтних робіт. Можна вирівняти стіни і стелі, замінити сантехніку – це здатне підвищити вартість квартири та дасть можливість майбутнім господарям можливість перетворити житло на свій розсуд.