Ковролін або ламінат що краще: плюси і мінуси, порівняльний аналіз

Ковролін або ламінат що краще: плюси і мінуси, порівняльний аналізПочинаючи ремонт кімнати, потрібно чітко уявляти собі, як вона повинна виглядати після завершення всіх оздоблювальних робіт. Важливим етапом проектування майбутнього дизайну вважається вибір підлогового покриття. Непідготовлені покупці зазвичай губляться в магазинах, вирішуючи, вибрати ламінат або ковролін, а можливо застосувати якесь інше покриття підлоги. Щоб зробити правильний вибір, потрібно знати всі переваги і недоліки матеріалу.

Плюси і мінуси ковроліну

Зміст статті

  • Плюси і мінуси ковроліну
  • Плюси і мінуси ламіната
  • Порівняльний аналіз

За своїм зовнішнім виглядом ковролін нагадує звичайний килим з довгим ворсом. Він неймовірно м’який і створює в кімнаті затишну атмосферу. Однак ціна на натуральні та екологічні варіанти досить велика. Альтернативою багато покупці вибирають більш дешевий синтетичний ковролін, але термін його служби в кілька разів менше.

Важливо! Самим головним достоїнством є м’якість і краса. Затишна домашня обстановка створюється за рахунок використання такого підлогового покриття, за нього хочеться ходити, відчуваючи м’який ворс під ногами.

Основними недоліками ковроліну вважаються:

  • можливість продавити важкої меблями;
  • труднощі в догляді;
  • марність хімчистки при видаленні особливо складних плям.

Ковролін або ламінат що краще: плюси і мінуси, порівняльний аналізНедоліки є, але вони не критичні. Багато людей віддають перевагу цьому матеріалу, особливо для оформлення спалень і дитячих кімнат. При цьому ковролін досить просто постелити власними руками на будь-яку поверхню і підлогу ніколи не буде занадто холодним.

Плюси і мінуси ламіната

Головним плюсом ламінату є його ремонтопридатність. Дошки легко збираються в єдину конструкцію і розбираються, що надає можливість при псуванні однієї або декількох ламелей легко замінити їх, не розбираючи весь підлогу.

Крім того, ламінат дуже красивий і довговічний, додає особливу атмосферу приміщення. Доглядати за цим видом покриття дуже просто, він невибагливий.Ковролін або ламінат що краще: плюси і мінуси, порівняльний аналіз

Головним недоліком ламінату є труднощі в його встановленні. Процедура передбачає багатоступеневий процес з попередніми вирівнюванням і використанням додаткових матеріалів.

Важливо! Ламінат можна укладати на вирівняну поверхню, так як це послужить скороченням терміну експлуатації і швидко зіпсує його ідеальний зовнішній вигляд.

Порівняльний аналізКовролін або ламінат що краще: плюси і мінуси, порівняльний аналіз

Ковролін і ламінат вважаються одними з самих затребуваних видів покриття підлоги. Це пов’язано з великим різноманіттям вибору в магазинах оздоблювальних матеріалів, а також достатньо гнучкою ціною на обидва продукти. Вони доступні практично кожному громадянину нашої країни.

Щоб вибрати кращий покриття, потрібно врахувати кілька факторів:

  • кімната, де буде використаний матеріал (в спальні, де забруднення мінімальні, можна укласти ковролін, а в кімнатах з великою прохідністю на добу, наприклад, вітальні або кухні, краще використовувати ламінат);
  • «погоду» в кімнаті (якщо в квартирі холодні підлоги, краще вибрати ковролін, він надійно захистить ступні від прохолоди);
  • Особисті переваги (багато господинь відмовляються від красивого і ефектного ковроліну на користь ламінату, бо за першим потрібен дуже ретельний догляд).

Визначити конкретно, що краще, а що гірше, досить складно, тут все залежить від особистих переваг. Кожна господиня повинна самостійно вибрати варіант підлогового покриття. Багато сучасні дизайнери навіть пропонують ефектні комбінації з використанням цих двох видів настилу.