Кращі пляжі Адлера для дітей і дорослих

Як планують відпочивати туристи, які їдуть влітку в Адлер? Звичайно, першим ділом вони хочуть засмагати і купатися – тепле Чорне море, майже тропічне сонце і 17-кілометрова берегова лінія сприяють цим заняттям. Але батьки до того ж задаються питаннями, де найкраще розташуватися з дитиною, чи зможе малюк плескатися біля берега, є дитячі пляжні розваги. Щоб вам не довелося бігати в пошуках гарного місця для відпочинку, дізнайтеся все про пляжі Адлера з нашої статті.

Кращі пляжі Адлера для дітей і дорослих

Центральний пляж

Центральним пляжем Адлера називають частину берега в районі маяка. Він покритий дрібної і середньої галькою, дно знижується плавно. Плюсів у цього пляжу предостатньо: він розташований далеко від залізниці, до нього легко дістатися, на узбережжі працюють пункти прокату шезлонгів, парасольок від сонця та гідроциклів (зауважимо, що ці переваги мають всі пляжі центру Адлера). Влітку на центральному пляжі встановлюють надувні батути, на яких з задоволенням скаче дітвора.

Єдиний мінус Центрального пляжу – як і будь-безкоштовний міський пляж, в високий сезон він переповнений відпочиваючими. Вільне містечко тут можна знайти хіба що в червні або вересні.
 

Пляж «Чайка»

Найдовший пляж Адлера – «Чайка». Він розтягнувся майже на кілометр, при цьому має ширину близько 40 метрів. Берег в основному покрита дрібною галькою, подекуди зустрічаються піщані смуги. Пляж доглянутий і добре обладнаний: тут досить кабінок для переодягання, туалети, душові з прісною водою. «Чайка» має стандартний набір водних розваг і цілу низку кафе, вишикувалися уздовж набережної.

Море біля берега в основному дрібне, однак місцями встановлені дерев’яні настили для спуску у воду. На пляжі постійно чергують рятувальники.

Для приїхали на відпочинок малюків обладнали платний дитячий пляж «Чайка». Там встановлений басейн з морською водою і надувна гірка. У морі є обгороджений буйками ділянку для купання. Якщо дитині знадобляться нарукавники або плавальний круг, їх можна взяти напрокат. Серед плюсів цього пляжу – повна відсутність торговців і фотографів з екзотичними тваринами.

У правій частині «Чайки» розташований невеликий парк атракціонів «Приморський», а трохи далі знаходиться сквер Бестужева – гарне місце для прогулянок з дитиною.

Пляж «Вогник»

«Вогник» – другої за протяжністю пляж Адлера. Він має довжину 800 метрів і завширшки 40 метрів. Цей пляж дуже схожий на «Чайку», хіба що зона дитячих розваг тут не відокремлена від решти узбережжя.

В 4 км від «Вогника» розташований міжнародний аеропорт Сочі. Але якщо дорослим злітають або заходять на посадку авіалайнери можуть докучати, то для дітей це скоріше буде додатковою розвагою. Інше, більш приємне сусідство – парк культури і відпочинку з дитячими атракціонами.

Де в Адлері піщаний пляж

Нескінченні піщані пляжі – візитна картка Анапи, а пляжі міста Адлера в основному галькові. На цьому курорті є кілька ділянок узбережжя, де галька чергується з сіруватим піском. Острівці піску можна знайти на «Чайці» і «Вогнику», на деяких пляжах Курортного містечка. Іноді піщаним називають пляж поруч з залізничним вокзалом, але в дійсності морське узбережжя в цьому районі усипана дрібною галькою.

До речі, самі адлерцы вважають гальковий пляж більш зручним для відпочинку, ніж піщаний. На їх думку, завдяки гальці море залишається прозорим, навіть коли його баламутит безліч купальщиків. До того ж пісок під південним сонцем розжарюється настільки, що на нього не можна лягти, просто розстеливши рушник. А галька нагрівається менше. Хоча якщо ви опинилися на пляжі влітку, варто взути дитину, щоб він не ходив по гарячих камінцях.

Який пляж в Адлері найкращий?

До честі Адлера, навіть муніципальні пляжі виглядають тут дуже доглянутими. Але все ж вони поки що поступаються в впорядкованості закритим пляжах готелів і санаторіїв. Такі закриті пляжі прекрасно обладнані, не переповнені відпочиваючими і захищені від настирливих торговців. Безпека відпочиваючих забезпечує охорона.

Кращі пляжі Адлера для дітей і дорослих
Як правило, вхід на приватні пляжі Адлера обмежений. Безкоштовно користуватися ними можуть тільки постояльці готелів, яким належить ділянка узбережжя. Інші бажаючі повинні заплатити за вхід. Але, наприклад, санаторій «Південне узмор’я» зробив свій пляж доступним для всіх. Оскільки пляж розташований в центральній частині Адлера, між «Чайкою» і «Вогником», на березі біля «Південного примор’я» завжди багато відпочиваючих. Незважаючи на це, чистота тут відмінна – санаторій проводить щоденне прибирання.

Найбільш респектабельний пляж курорту належить не готелю, а торгово-розважального центру «Мандарин». Ділянка берега на правому березі річки Мзимта не просто облагороджений – бунгало під білосніжними полотняними навісами і м’які шезлонги викликають асоціації з відпочинком десь на тропічних островах. Це найдорожчий, але і самий чистий пляж в Адлері. Втім, «Мандарин» має й недолік: в місці впадання Мзымты морська вода холодніше, ніж на інших пляжах Адлера. Крім того, після сильних дощів Мзимта може нести в море бруд (влітку це трапляється рідко, сильні зливи припадають в основному на весну).

Якщо ж шукати найкращий з точки зору малолюдності пляж Адлера, варто перебратися на лівий берег Мзымты. Поруч з берегом встановлені розфарбовані в різні кольори бетонні конструкції, що нагадують деталі конструктора «Лего» – з-за них пляж і отримав свою назву. Пляж «Лего» в Адлері поступово упорядковують, тут можна взяти в оренду лежаки і парасольки від сонця. Поруч з ним розташований ботанічний сад «Південні культури», де можна гуляти, ховаючись від активного сонця.
 

Читайте також: Все про відпочинок з дітьми в Адлері

Пляжі Курортного містечка

Кургородок хоч і є популярним місцем сімейного відпочинку, але похвалитися своїми пляжами не може. Їх основний недолік – маленька ширина і близьке розташування залізниці.

Кращим пляжем цій частині курорту вважається Південний-1. Він помітно ширше інших: в деяких місцях ширина берега досягає 25 метрів. Поруч з пляжем знаходиться кращий океанаріум Росії Sochi Discovery World Aquarium. У цілому ж на всіх пляжах Курортного містечка доступний прокат шезлонгів, є традиційні водні розваги.

Пляжі бухти Нижнеимеретинской

Цивілізація потихеньку добирається і до найбільш пустельних і чистих пляжів Адлера, розташованих поблизу гирла річки Псоу. Напівдикі пляжі обладнані всім необхідним для відпочинку, але туристична інфраструктура цих місць розвинена мало – а значить, і пляжі не переповнені відпочиваючими. Уздовж берега в бік Олімпійського парку тягнеться нова набережна. Територію поруч з нею ще не заполонили кафе і караоке, тому можна погуляти в тиші і послухати шум моря.

Пориньте в море задоволень на пляжах Адлера! А урізноманітнити відпочинок допоможе наша колекція розваг Великого Сочі.