Підвісні крісла являють собою один з альтернативних варіантів гамака, які можна використовувати в домашніх умовах. Легке погойдування завжди добре допомагає відпочити від важких робочих буднів. За рахунок великої кількості всіляких моделей, ви підберете модель, яка підходить саме у ваш інтер’єр. Причому можна зробити крісло кокон своїми руками, не витрачаючи грошей на покупку.
Підвісні крісла кокон використовуються найчастіше для декоративної складової. Вони надають приміщенню затишок, дають дітям можливість гойдатися в будь-який час.

Різновиди підвісних крісел

Зміст статті

 • Різновиди підвісних крісел
 • Створення каркасу
 • Вибір крісла-кокона

Існує понад 10 різних видів крісел, оригінальність деяких змушує дивуватися. Однак, є ряд стандартних, до них відносяться:

 • із жорстким каркасом. У цьому випадку, для створення використовується або ротанг або лоза. У виняткових ситуаціях допускається застосування акрилу або ж пластику. Функції сидіння виконують подушки або невеликий матрац.
 • крісло-гамак. Зовні схожий на гамак, але конструкція відрізняється в габаритах і спосіб кріплення.
 • кокон. Саме про цю модель і піде мова в статті. Виняткова особливість полягає в закритості — практично завжди не менше 75% закриті. Буде хорошим варіантом, якщо ви хочете усамітнитися або почитати книгу.

Створення каркасу

Необхідно:

 • два обруча, бажано з металу, діаметр не менше 85 і 105 див. Переріз зобов’язана перевищувати 35 мм;
 • шнур. Оптимальний варіант — поліефірний;
 • гачок для перевезення;
 • стропи;
 • 2 штанги;
 • інструменти для вимірювання.

Твердий каркас — це вже не примха, якщо ви хочете отримати якісний елемент декору, вам обов’язково доведеться подбати про жорсткість. Щоб створити таку деталь, необхідно взяти спеціальні штанги з дерева (якщо ви в них не розбираєтеся, то подивіться в інтернеті тематичні статті) і замотати їх шнуром, після чого з’єднати зі спинкою. Вкрай важливо щільно зав’язати.

Обручі повинні перебувати на протилежній стороні, їх теж потрібно скріпити шнуром. Щоб зв’язати каркас, необхідно скористатися таким же методом, що і при в’язанні сидіння — мережею, яка складається з вузлів.
Далі необхідно правильно розташувати стропи і підвісити крісло. Це дуже важливий момент, проте, описати його досить проблематично. Головний недолік — при описі кожна людина сприймає його по-своєму. Для отримання найкращого результату, скористайтесь поруч навчальних відеоуроків. Наприклад, з сайту YouTube. Завдяки цьому, у вас обов’язково вийде гарне крісло-кокон, яке в кілька разів дешевше, ніж при купівлі в магазині.

Вибір крісла-кокона

Варіант виготовлення крісла-кокона, який був описаний вище, не являє собою єдиний і унікальний варіант, так як є ще кілька способів. Він найбільш підходить для новачків. Інструкцію, при бажанні, допускається змінити своїми задумами або ж розробити щось нове. Важливо поставитися до цього з усією душею. На сьогоднішній день, найбільш поширені підвісні крісла-кокони, зроблені з лози і дерев’яних рейок. Обручі, при бажанні, можна замінити, а замість в’язання використовувати рибальські мережі або звичайні мотузки.
Купувати цей елемент декору або витрачати свої сили і час — особистий вибір кожної людини. Якщо ви хочете самостійно створити його, то різноманіття продукції на ринку допоможе вам. Вибір настільки великий, що знайти потрібну продукцію не складе праці. Слідуйте за модою, останнім часом, все більшу і більшу популярність почали набувати крісла, які зроблені з натуральних матеріалів, так як вони естетично красиві і дозволяють зберігати екологію.