Криза 3 років у дитини, як йому допомогти впоратися?

Ваш улюблений дитина, з ніжного ангела перетворюється в примхливого некерованого малюка, і абсолютно не реагує на зауваження, цілком можливо, що виною всьому криза 3 років.

Криза 3 років — це момент у житті дитини, коли навколо все змінюється, і він намагається багато чого переосмислити. Не переживайте, якщо дитина дуже гостро на щось реагує, так як йому в даній проміжок часу, здається, що саме така реакція буде правильна, і інших рішень проблеми просто не існує.

У чому ж причини такої різкої зміни характеру? В першу чергу, це пов’язано з тим, що дитина вже досить самостійний, принаймні його думку, і коли щось не виходить і не виходить, тут вже проявляється реакція, така як крики, капризи, виміщення злоби на навколишній. Найчастіше вымещается злість на мамі або татові, так як вони найбільш близькі для дитини.

Батькам варто запастися терпінням, і в міру намагатися допомагати малюкові виходити зі складних ситуацій.

Будьте в цей період більш прихильні, не намагайтеся все робити за дитину, а вірніше буде непомітно допомогти, і звичайно ж хвалити за його досягнення.

Які ж симптоми у кризи 3 років у дитини

Криза 3 років у дитини, як йому допомогти впоратися?

 • Дитина дуже сильно переживає із-за невдач, що проявляється в сльозах і криках.
 • Малюки починають більш усвідомлено переживати про проведеній роботі, будь то будівництво піраміди або збирання з конструктора.
 • Критично ставляться до зовнішнього вигляду, вже з’являються перевагу у взутті та одязі.
 • Дитина переживає як до нього ставляться інші люди, з –за чого деякі хлопці не хочуть грати з ним.
 • Впертість малюка. У більшості випадків проявляється в тому, що дитина наполягає на чомусь, не з-за дійсно вагомих причин, а саме з-за того що він так сказав, і думка його що в даний момент це єдине правильне рішення.
 • Негативні реакції. Дитина прагнути зробити все по своєму, а більшою мірою, не так як роблять батьки, йде проти думки дорослого.
 • Я сам. Головна ідея кризи трьох років, паростки самостійності у всьому, у виборі одягу, їжі, одягання, виборі ігор і розваг.
 • Маніпулювання. Дитина в кризу, намагається маніпулювати дорослими, щоб всі робили те, що хоче він.
 • Суперечки з батьками. Саме в кризу багато батьки можуть спостерігати, що їх дитина починає їм перечити, передражнювати або навіть лаяти.
 • Почали помічати такі симптому у своєї дитини, слід пам’ятати кілька порад, як допомогти дитині і собі впоратися з цим періодом кризи.

  Криза 3 років у дитини, як йому допомогти впоратися?

 •  Не загострюйте увагу на його погану поведінку, і не нагадуйте, як він погано себе веде, і як раніше вів себе добре. Дитина змінюється, у нього з’являється своя манера поведінки, свій характер, розширюється кругозір, і він поки не в силах, критично оцінювати свою поведінку.
 • Істерики. Коли дитина вже сам себе не контролює при істерики, не варто переключати його увагу, а просто дати самому заспокоїтися. Всім людям іноді важливо побути на самоті, і дати самому собі час на те, щоб заспокоїтися, і ваша дитина не виняток. Якщо ж істерика трапилася в домашніх умовах, спокійним тоном, поясніть що поговоріть, коли він заспокоїтися, і вийдете з кімнати, дайте йому пару хвилин на осмислення ситуації. Якщо істерика трапилася в громадському місці, в першу чергу, потрібно постаратися піти в більш відокремлене місце, адже при вигляді інших людей, відкривається здатність акторської майстерності, або просто гра на глядача. В даних ситуаціях, головним вашим помічником, є спокій. Постарайтеся говорити спокійним розміреним голосом, що дає дитині зрозуміти, що в даній ситуації маніпуляції марні, і він повинен якоюсь мірою поступитися дорослому. Обов’язково поговоріть про істериці, в спокійному тоні і без докорів, підійде фраза, така як : «давай наступного разу ти мені більш конкретніше скажеш що хотів, а я в свою чергу, по мірі можливості, постараюся зробити для досягнення мети все можливе.».
 • Криза 3 років, в першу чергу складний для дитини, ніж для дорослого. Постарайтеся зрозуміти, і в яких ситуаціях пробачити дитини, адже він досліджує світ навколо себе, і шукає себе в цьому світі, приймаючи різноманітні ролі на себе. І пам’ятайте, ви не погані батьки, якщо у вас криза проходить дуже гостро. Просто ваша дитина більш чуттєвою душевної організації. Проявіть терпіння і розуміння, і намагайтеся бути лагідним і чуйним батьком.