Газові плити з вбудованими духовими шафами стали повноцінним і незамінним атрибутом кухонного обладнання. З часом обладнання виходить з ладу або змінюється на більш сучасне. В такому разі у господарів постає питання, куди подіти старий прилад. Існує кілька варіантів, як вигідно звільнити додаткове місце на кухні.

Заборона на викид

Зміст статті

  • Заборона на викид
  • Робоча плита
  • Варіанти для неробочої плити
  • Процес утилізації
  • Висновок

Багато хто помилково припускають, що плиту можна просто викинути. Однак, закони Російської Федерації забороняють подібні дії. Побутова техніка, залишена на сміттєвих полігонах, стає причиною сильних викидів в атмосферу, шкідливих для здоров’я і навколишнього середовища.

У процесі горіння частин газової плити виділяється шкідливий газ-метан, що володіє різким, неприємним запахом. Він сприяє утворенню парникового ефекту, що завдає непоправної шкоди навколишньому атмосфері.

При попаданні в організм людини отруйні речовини стають причиною різких біологічних змін. Це може спровокувати ряд серйозних захворювань з-за негативного токсичного впливу. Незгорілі частини плити залишаються в землі на кілька сотень років, забруднюючи грунт і підземні води.

Саме тому газову плиту заборонено вивозити на звичайні сміттєві полігони та звалища. Сучасна інфраструктура має в своєму розпорядженні великою кількістю варіантів, як вигідно і з користю здати стару плиту.

Робоча плита

Якщо обладнання знаходиться в робочому стані, його можна продати. Це найбільш зручний і прибутковий спосіб. Можна подати оголошення на спеціалізованих сайтах, розмістити пост на особистій сторінці в соціальній мережі або у відповідних групах свого міста. Плити — досить затребувана побутова техніка, тому покупець знайдеться в короткі терміни.

При бажанні робочу техніку також можна віддати задарма. У цьому випадку звільнити додаткове місце вийде навіть швидше, ніж у першому варіанті. Діяти можна аналогічним способом: розмістити оголошення на спеціалізованих сайтах або в соціальних мережах. У більшості випадків такими оголошеннями цікавляться компанії, що займаються переробкою металу. Вони забезпечать вивезення старої техніки з квартири чи будинку.

Існує інший метод. Зараз широку популярність набирають спеціальні компанії, задіяні допомоги малозабезпеченим сім’ям. Вони забезпечать вивезення газової плити, яка буде відремонтована. Потім техніка передається нужденним.

В додаток. Більшість подібних компаній викуповує стару побутову техніку за символічну плату.

Варіанти для неробочої плити

Якщо плита несправна, її також можна з вигодою продати або віддати задарма.

Для більш прибутковою продажу можна звернутися в сервісні центри. Фахівці проведуть ремонтні роботи, а вже після техніка буде готова для продажу. Такий метод не самий вигідний, так як ремонт може обійтися трохи дорожче, ніж сама продаж.

Найвигіднішим способом є програма обміну старої побутової техніки на нову. Великі спеціалізовані магазини активно виводять подібну програму на широкий ринок. При здачі старого агрегату клієнт отримує вигідну знижку на купівлю нового виробу.

Наступним, і найпоширенішим способом є здача в пункти прийому металобрухту. Фахівці завжди зацікавлені в подібних предметах побуту. При зверненні вони забезпечать вивезення старих і несправної побутової техніки.

Також можна звільнити місце на кухні, звернувшись до компанії, що спеціалізуються на утилізації великої та дрібної побутової техніки. При зверненні бригада професіоналів проведе демонтаж по відключенню старої плити, забезпечить її вивезення з квартири і проведе необхідні роботи утилізації.

Процес утилізації

При зверненні роботи з утилізації починаються з проби повітря. Вони необхідні для підтвердження відсутності витоку. Після зняття проби проходить етап розборки і сортування компонентів побутового приладу. Металевий корпус проходить процес пресування, а після перенаправляється на заводи в якості вторинної сировини. Скляні деталі ретельно очищають і переплавляють для виробництва нових. Пластмасові деталі подрібнюють спеціальним верстатом і також направляють на підприємства і заводи для повторного використання.

Таким чином, стара побутова техніка служить основою для виготовлення нових приладів і не завдає серйозного збитку навколишньому середовищу і здоров’ю людей.

Висновок

Газові плити з вбудованим духовою шафою значно полегшують кухонні процеси для кожної господині. При купівлі нового побутового приладу старий агрегат можна продати або здати спеціалізованим компаніям. Такі дії допоможуть не тільки отримати матеріальну вигоду, але і зберегти чистоту навколишнього середовища і природи.