Якщо ви боїтеся відкривати шафу, тому що на вас обрушиться оберемок одягу, велика частина якої давним-давно не використовується, але при цьому виникають труднощі, куди подіти таке багатство, ця стаття для вас.

Те, що вам не потрібно, може виявитися рятівним кругом для тих, кому в житті пощастило менше. Ми розповімо, як позбутися від старого, при цьому виявитися в плюсі.

Як можна ефективно і з користю позбутися від непотрібних речей

Якщо ви нарешті навели порядок на полицях, на підлозі височіє чимала купа одягу, для початку, розсортуйте її. В одну сторону відкладіть предмети гардероба в ідеальному стані, в другу — ті, що вимагають доопрацювання (прання, підшивання і т. д.), а в третю — непридатну для носіння одяг. Речі з третьої групи можна відразу віднести на смітник, або дізнатися, чи є у вашому місті компанії, що займаються прийомом текстилю на утилізацію. Зазвичай вони приймають одяг на безоплатній основі.

Ось способи, як збагатитися на старій одежі:

1. Дайте оголошення про продаж на сайті в інтернеті.
Прикладіть якісні фотографії і докладний опис моделі. Краще, щоб фотографії були зроблені, коли одяг надіта на кого-небудь, так потенційний покупець отримає краще уявлення про неї. Виставте ціну трохи більше, ніж планували, тоді ви залишите собі можливість трохи посунутися, якщо покупець попросить про знижку. Можете влаштувати аукціон — запропонуйте початкову мінімальну ціну і визначте дату, до якої будуть відбуватися торги. Покупці будуть самі підвищувати ставки, і в підсумку, ви зможете продати річ, можливо, навіть дорожче, ніж планували. Будьте привітні у спілкуванні з людьми, це підкуповує, і ви з більшою ймовірністю продасте бажане.

2. Зверніться в секонд-хенд.
Такі магазини приймають чистий одяг в хорошому або відмінному стані. Зазвичай ви одразу отримуєте невелику винагороду, або тоді, коли річ буде фактично продана.

3. Дізнайтеся у мережевих та фиренных магазинах одягу, не займаються вони прийомом старих речей. Якщо вам пощастило знайти таку фірму, несіть непотрібний одяг сюди. Грошову винагороду ви навряд чи отримаєте, зате знижка постійного клієнта в такому магазині вам забезпечена. Так, наприклад, магазини торгової марки H&M дарують знижку 15% кожного відвідувача, який пожертвує їм пакет непотрібної одягу.

Якщо ви не переслідуєте мету збагачення від гори непотрібних ганчірок, то віддайте їх в соціальний притулок, дитячий будинок, інтернат або церква. Але поставтеся серйозно до цього вчинку, приведіть речі в належний вигляд — підшийте, заштопайте, виперіть і погладьте. Нехай люди, яким дістанеться частинка вашого життя, відчують турботу про них.