Одномісна лава, призначена для сидіння з витягнутими ногами і відпочинку в положенні лежачи однієї людини, називають кушеткою. Головною відмінністю такого предмету меблів вважається відсутність повноцінної спинки. При цьому вона часто комплектується високим підголівником або двома підлокітниками, які використовуються в якості підставок для ніг і голови. Існує багато різновидів кушеток, які вирізняються своєю функціональністю і призначенням.

Історична довідка

Зміст статті

 • Історична довідка
 • Як використовують кушетки сьогодні
 • Різновиди кушеток
 • Застосування кушеток

Таке меблевий виріб з’явилося ще в античній стародавності. Багаті особи використовували цей предмет меблів в своїх розкішних будинках для відпочинку та демонстрації свого достатку. У XVII-XVIII століттях стався новий виток популярності кушеток. Стиль обстановки будинків класицизм і бароко, які черпали натхнення з античності, знову ввели в моду цей незвичайний диванчик.

ВАЖЛИВО! Основною особливістю бароко вважалася показна декоративність, ніж зручність і комфорт. Маленький диван як не можна краще підходив для демонстрації розкоші і декоративної краси оздоблення кімнат.

З часом кушетки стали настільки популярні, що присутні практично в кожному домі, особливо у жіночих покоях. У XIX столітті дивани розставляли всюди і називали їх «запаморочення». Це пояснювалося частими непритомністю, які через тугих корсетів відбувалися з дамами вищого світу. А деякі кокетки майстерно імітували немічність, красиво падаючи на розшиту софу.

Як використовують кушетки сьогодні

Сьогодні кушетка – це невеликий диванчик, який призначений для сидіння на ньому однієї людини. Розрізняють кілька видів цієї меблів, залежно від її призначення:

 • для передпокою (зручне місце, щоб надягти або зняти взуття і верхній одяг);
 • для дому (затишне і комфортне місце, де можна просто відпочити на самоті або подумати);
 • для офісу (провести неформальну зустріч або замислитись над важливими справами);
 • для дитячої кімнати (комфортне місце, щоб спостерігати за заснулим дитям чи читати йому казки);
 • для спальні (усамітнення для читання книги, журналу або перегляду фільму).

Сьогодні кушетки мають безліч варіантів виконання і виготовляються з різних матеріалів. Завдяки своїм компактним розмірам, їх зручно використовувати навіть в невеликих приміщеннях.

Сучасні дизайнери пропонують навіть трансформери, які можуть легким рухом перетворитися в розкладне ліжко або диван. Це дуже зручна і ергономічна меблі для будинків, де часто допізна засиджуються гості. Згодом їх можна легко влаштувати на ніч, з комфортом і без сорому господарів.

Різновиди кушеток

Спочатку софа була виключно предметом розкоші, які містилися тільки в аристократичні будинки. Вони кричали про багатство і достаток господарів житлового будинку. Сьогодні кушетка не є настільки високим предметом меблів і цілком доступна будь-якому бажаючому в салонах.

ВАЖЛИВО! Підбирати кушетку слід у відповідності з функціоналом, який буде на неї накладено. Для відпочинку варто вибрати одномісні, зручні моделі, а для прийняття гостей, вироби з можливістю трансформації в ліжко або диван.

Не так давно з’явилася така різновид кушеток як медична. Їх також поділяють на кілька видів:

 • оглядовий;
 • масажна;
 • фізіотерапевтична;
 • косметологічні.

Нерідко вони виготовляються зі складними ніжками. Матеріали використовуються найкращі, сталевий корпус і міцна обшивка, яка повинна бути стійка до впливу засобів дезінфекції.

Крім професійних існують різновиди побутових кушеток. Вони можуть бути розсувні, зі спеціальними прихованими ящиками для постільних приналежностей, з системою «клік-кляк» та інші. Деякі з них розсуваються, утворюючи повноцінне спальне місце для однієї людини, інші залишаються колишніх розмірів, але подушки можна заховати в зручні великі ящики, які приховані в корпусі.

Ряд різновидів піддається деформації, створюючи зручні положення для відпочинку: сидячи, лежачи, напівлежачи. А деякі власники досі обирають звичайну тахту для домашнього інтер’єру, щоб вона підкреслювала індивідуальність інтер’єру і допомагала розслабитися на короткий проміжок часу.

Застосування кушеток

Тахту можна застосувати в будь-якій кімнаті, використовуючи для короткочасного відпочинку або повноцінного нічного сну. Фахівці виділяють кілька видів кушеток, які застосовуються для дому:

 • для дітей (хороший варіант в якості дитячого спального місця, зручність і ергономічність є безсумнівними достоїнствами, а також тахта «росте» разом з дитиною);
 • повноцінний диван (спочатку тахта має призначення для відпочинку тільки однієї людини, але сучасні моделі мають властивість трансформуватися в великогабаритний двоспальний диван);
 • для припізнілих гостей (за допомогою простих механізмів тахта легко перетворюється в повноцінне спальне місце).

Завдяки невеликій ціні і різноманіття форм і забарвлень можна підібрати варіант, який підходить під будь-який інтер’єр і концепцію житла. Тахту використовують як самостійний предмет меблів і основне спальне місце для одного або двох чоловік, а також в якості додаткового місця відпочинку, щоб просто затишно влаштуватися для вечірнього чаю або читання журналу.

Практично всі представлені сьогодні моделі мають висувні ящики для зберігання постільної білизни та ковдр. Це дуже зручно, особливо в невеликих квартирах, де кожен куточок важливий і значущий.