В малогабаритній кухні дуже важливо розставити меблі так, щоб зберегти якомога більше вільного простору. З цієї причини звичайна меблі тут не підійде, адже для неї може просто не вистачити місця. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то розгляньте рішення, які зроблять комфортним інтер’єр навіть самої маленької кухні.

Як вибрати меблі для маленької кухні

Кухонні столи, як і стільці, для маленької кухні потрібно вибирати з розумом. Проблема в тому, що для невеликого простору значно вужче коло відповідних моделей. Досвідчені дизайнери виділяють декілька оптимальних варіантів, вибір яких буде більш розумним. Головне необхідна умова – це збереження простору в 90-110 см від столика до мийки і 140 см від нього ж до плити або висувних ящиків. Вже при виборі варто дотримуватися такого алгоритму:

 • Знайти місце. У більшості квартир планування кухонних гарнітурів має однолінійну або L-структуру, тому столик розташовують уздовж стіни навпроти. Невелика ж простір такої можливості позбавлена, адже практично повністю зайнято меблями. В такому випадку оптимальною буде зона біля вікна або в кутку. Головне при цьому враховувати ергономічне відстань до 40-50 см між стіною і спинкою стільця.
 • Визначитися з формою. Стільниці можуть бути квадратними, овальними, прямокутними і круглими. Якщо перші виглядають більш органічно, то за останніми можна посадити більше людей, адже там відсутні кути. Конкретний варіант залежить від місця передбачуваної установки.
 • Тип. Існують стаціонарні конструкції і ті, які розкладаються. Останні особливо зручні, адже їх легко скласти після обіду.
 • Відтінок. Маленьке простір розширюють світлі тони, тому при виборі варто віддавати перевагу ніжним пастельним відтінкам.
 • Матеріал. Тут потрібно визначити, чи буде ваша меблі дерев’яною або ви зважитеся на більш сміливі варіанти, наприклад, скляну стільницю. В останньому випадку приміщення стане світліше і просторіше, ось тільки особливий догляд за скляною поверхнею ніхто не відміняв.
 • Види кухонних столів

  Існують ситуації, коли місця зовсім мало або ж воно вже зайняте іншою меблями. Тоді для трапези можна використовувати спеціальні конструкції, що висуваються з-під шафи, або навіть великий підвіконня. Якщо ж місце все ж дозволяє, то вибирати кухонний стіл для маленької кухні краще з наступних варіантів:

  • складаний або трансформер;
  • розкладний;
  • розсувний;
  • відкидний;
  • барна стійка;
  • полку уздовж стіни.

  Кухонний стіл-трансформер для маленької кухні

  Один з сучасних варіантів меблів для невеликих просторів – це трансформер. Форма може бути квадратної або прямокутної, круглої або овальної. Всі вони мають компактністю, адже будучи складеними, займають небагато місця. Такі конструкції можна збільшувати на 30%. Вибирати конкретний варто виходячи з місця установки: це може бути модель зі стільницями з боків, які при необхідності розкладаються, або ж модель, раздвигающаяся по центру. Єдиний недолік в тому, що ціна на них трохи вище.

  Розкладні столи для кухні

  Цей варіант кухонних столів і стільців для маленької кухні теж ідеально підходить. В загальних рисах розкладні моделі можна вважати різновидом попереднього типу. Класичний варіант являє собою конструкцію з однією або двома бічними частинами. Під час обіду вони легко розкладаються, тому місця вистачить навіть прийшли раптово гостям.

  Розсувний стіл на кухню

  Особливість таких моделей в тому, що додаткові секції розташовуються під стільницею. Зібрана конструкція при цьому теж є дуже компактною, що і потрібно для маленької площі. Такий стіл можна розташувати в кутку, а при необхідності розкласти і запросити до обіду всіх домочадців і гостей. Існують навіть невеликі моделі, де висувається тільки одна секція збоку. Якщо ж місця у вас місця трохи більше, то можна взяти стіл побільше, де при розкладанні додається часто в середині.

  Відкидні столи для маленької кухні

  Даний вид столу розташовується завжди біля стіни, форма його може бути прямокутної або ж напівкруглої. Коли стіл не потрібен, його легко скласти, для цього він оснащений особливим кріпленням або опорою, на яку і лягає кришка. Виходить, що під час обіду не доведеться жертвувати комфортним розміщенням, а при готуванні вам нічого не буде заважати пересуватися по кухні.

  Як вибрати стільці для маленької кухні

  Кухонні столи і стільці для маленької кухні вибираються за одним принципом: він передбачає збереження більшої кількості вільного простору. Оптимальний варіант для стільців при цьому полягає в придбанні складних конструкцій, які швидко прибираються після обіду. Інший оптимальний спосіб звільнити місце – це поставити маленькі красиві табуретки. Вони недорого коштують. Крім ціни, табуретки мають інші переваги:

  • можливість зберігання під столом або в шафі;
  • компактність;
  • мобільність;
  • можливість частої заміни з-за низької ціни;
  • безліч варіантів декорування та оснащення різними м’якими сидіннями.

  Можна спробувати вписати в невеликий простір і диванчик. На ньому у вас вийде не тільки пообідати, але і попрацювати за комп’ютером або провести час за спілкуванням або переглядом телевізора. Відмовитися ж коштує від барних стільців на високих ніжках і конструкцій зі спинками, адже вони виглядають занадто важкими і тільки захаращують простір. Хоча останні можуть бути використані тільки при їх виборі потрібно віддавати перевагу дерев’яним моделям, а наступних конструкцій:

  • На вигнутому каркасі з металу.
  • Пластикові. Вони мало важать і легко миються.
  • Прозорі. Полегшують навколишній простір, хоча мають ті ж розміри, що й дерев’яні.

  Ціна на столи та стільці для кухні

  При виборі меблів доводиться враховувати і вартість вибраних моделей. Ціна залежить від конструкції, матеріалу та виробника. У будь-якому випадку, меблі повинна бути практичною і комфортною, тому не варто довіряти дешевим моделям. Особливо це стосується складних пристінних конструкцій, які повинні бути оснащені хорошими кріпленнями. У таблиці нижче міститься інформація, за якою ціною продаються кухонні столи і стільці для маленької кухні. Ви можете придбати їх відразу або ж замовити в будь-яких меблевих салонах, а також купити в інтернет-магазині.

  Найменування

  Конструкція

  Ціна, рублів за шт.

  Стільці і табурети

  Табурет Чикос

  Металокаркас

  690

  Табурет «Кантрі» Т1

  Масив дерева, м’яке сидіння з замінника шкіри

  990

  Стілець кухонний складний Софія-М м’який

  Металокаркас, м’яке сидіння з екошкіри

  1155

  Столи

  Розсувний Велес

  Масив дерева, береза

  8100

  Обідній

  Металокаркас, скло

  8090

  Книжка Т1

  ЛДСП

  3490

  Кухонний розкладний «Дієз Т8»

  Масив бука, ЛДСП

  7290

  Відео: стіл для малогабаритної кухні

  Відгуки

  Алла, 32 роки

  Наша кухня зовсім маленька, площа 6 кв. м. Підібрати меблі було дуже складно. Стіл ми взяли за типом барної стійки, яка як би продовжує підвіконня. Всі 3 члена сім’ї вільно поміщаються, ще й місце залишається для 1-2 гостей, тому ми залишилися задоволені вибором.

  Анатолій, 39 років

  Вважаю столи-трансформери для кухні самим оптимальним варіантом. У нас коштує такий. Займає малу площу, а при необхідності дуже швидко розкладається – потрібно тільки підняти бічну стільницю і зафіксувати її ніжкою. На додаток придбали стільці, тому місця всім вистачає.