Кухонні ваги електронні: які краще, опис і порівняння

Неможливо уявити кухню без ваг. За ним багато чого можна сказати про звички та уподобання кулінара, адже чим він досвідченіший, тим більш якісним і функціональним обладнанням себе оточує. Але обрати їх «під себе» часом буває дуже важко.

Критерії вибору кухонних ваг

Зміст статті

 • Критерії вибору кухонних ваг
  • За максимальної навантаженні
  • Точність
  • Тип, принцип роботи
  • Зручність конструкції
  • Функціонал
 • Поради щодо вибору
 • Рейтинг 5 кращих

Кухонні ваги електронні: які краще, опис і порівняння

Ручними незручно зважувати інгредієнти для запіканки, але вони зручні при перевірці продавців на чесність. А прилад без опції підрахунку калорій не дуже допоможе дотримуються дієти. Щоб правильно вибрати помічника на кухню, варто визначитися з покладених на техніку завданнями.

За максимальної навантаженні

Широке поширення отримали ваги з максимальною навантаженням на 3-5 кг Для повсякденного користування цього достатньо.

Кухонні ваги електронні: які краще, опис і порівняння

Якщо практикується велика кількість заготовок на зиму, то краще вибрати техніку, здатну зважувати до 10 кг. Для тих же, кому потрібен прилад, що допомагає дотримуватися дієти, добре підійдуть варіанти з максимальним навантаженням до 3 кг і великою кількістю додаткових функцій.

Точність

Для кухонних ваг характерна висока точність, в електронних варіантах досягає 1 р. Але механічні аналоги показують результат з точністю до 10 м, що робить їх непридатними для зважування малих порцій.

Тип, принцип роботи

Залежно від пристрою розрізняють 2 типу ваг.

Кухонні ваги електронні: які краще, опис і порівняння

 • Механічні визначають силу стиснення/розтягування пружини або ж силу впливу на один з важелів системи. Користувач орієнтується на відображений на шкалі результат. Джерело живлення їм не потрібен, але по мірі зносу неминуче поява похибок. «Втомлений» механізм може відображати результат з помилкою до 40-50г.
 • Електронні ваги показують результат, визначений за допомогою тензодатчиків, перетворюючого навантаження в електричний сигнал. Вони значно легше і точніше своїх механічних аналогів, проте вимагають підключення до джерела живлення. Занадто довго без підзарядки або зміни батарей така техніка не пропрацює, однак, можливість появи похибок повністю виключена. Точність зважування — до 1 р.
 • До окремої категорії відносяться ювелірні ваги, що працюють без похибок і показують вагу з точністю до сотих грама. Але їх придбання в якості кухонних помічників не виправдано.

  Зручність конструкції

  Важливий чинник, що схиляє до вибору тієї чи іншої техніки — зручність її використання. Розрізняють ваги:

  • настільні;
  • настінні;
  • ручні.

  Верхня межа настільних рідко перевищує 10 кг. З особливостей конструкції варто виділити прогумовані ніжки — їх завдання запобігти ковзанню. Часто виробники в комплекті з такими вагами пропонують чашу для зважування сипучих речовин, що відображається на кінцевій вартості.

  Кухонні ваги електронні: які краще, опис і порівняння

  Якщо в приладі є опція тарування, то від доповнення у вигляді чаші можна сміливо відмовлятися.

  Настінні мало чим відрізняються від настільних варіантів. Їх головне достоїнство — система кріплень, що дозволяє зафіксувати прилад на вертикальній поверхні. Завдяки цьому рішенню можна заощадити корисний простір на кухні. Але максимальна вага для такої техніки рідко перевищує 3-5 кг.

  Ручні ваги компактні, що зніме питання з виділенням місця для них. Найчастіше вони не мають додаткових функцій. Але головний недолік відчувається при зважуванні великої кількості продуктів — користувачеві доводиться постійно піднімати вантаж на висоту, достатню для зчитування інформації з дисплея або шкали приладу.

  Для дотримуються точність кулінарів придуманий ще один зручний помічник — ложка-ваги. З її допомогою легко не перевищити дозування спецій — їх вага відображається на вбудований в ручку дисплей.

  Функціонал

  Кухонні ваги давно вийшли за рамки простого зважування. Вони здатні і підрахувати калорії, і обсяг рідини визначити. Існують навіть моделі з вбудованими годинником і термометром.

  Кухонні ваги електронні: які краще, опис і порівняння

  Додаткові опції суттєво впливають на вартість техніки. Тому варто вибирати, виходячи зі своїх потреб та бюджету.

  Найбільш корисними є:

  • тарування;
  • автовідключення.

  Перше дозволяє зважувати продукти без урахування ваги посуду. Більш того, можна в одній ємності зважити відразу кілька інгредієнтів. Для цього досить після кожного доданого компонента обнуляти показники з допомогою функції тарування.

  Автоматичне відключення актуально для електронних ваг з незалежним джерелом живлення. Ця опція дозволяє продовжити термін служби батарей або збільшити інтервал між заряджаннями за рахунок обмеження роботи в пасивному режимі.

  Поради щодо вибору

  Перше, за що чіпляється погляд при вигляді асортименту кухонних ваг — різноманіття дизайнерських і технічних рішень. Але, щоб термін служби техніки був довгим, краще вибирати моделі з мінімумом скла і пластика — ці матеріали відрізняються міцністю і зносостійкістю. Висувні елементи теж не радують довговічністю.

  Кухонні ваги електронні: які краще, опис і порівняння

  Якщо вибір припав на техніку з кнопковим керуванням, слід акцентувати увагу на легкості усунення забруднень з цієї зони. З цієї ж причини небажано купувати ваги з ребристою поверхнею.

  Рейтинг 5 кращих

  Skarlett — практичність у чистому вигляді. Дизайнерських рішень чимало, але краса поступається місце прагматичності. Виробляються як електронні, так і механічні ваги за доступними цінами.

  Maxwell — економна точність. Виробник не прагне активно розширювати функціональні можливості своїх ваг, але компенсує це гідним уваги якістю продукції. Оригінальний дизайн, простота у використанні і низька вартість добре підійде тим, хто хоче просто зважити продукти.

  REDMOND — лідер по функціональності. Якщо важливі саме додаткові можливості, що допомагають полегшити контроль за правильним харчуванням, то це ідеальний варіант. З ними легко підрахувати калорії і визначити склад продуктів. Дешевими такі помічники не бувають.

  Beurer — німецьке якість, що виявляється у виборі матеріалів і виконанні. Простий дизайн компенсується доступною ціною. Актуально для тих, хто ставить на довговічність при мінімумі додаткових опцій.

  Polaris — той випадок, коли краса і довговічність переважають над точністю. Апетитне оформлення платформи і якість матеріалів перетворюють ваги від виробника в гідний подарунок. Ціни нижче середнього, але на особливу точність зважування розраховувати не доводиться.