Ламінат класи: класифікація ламінату, який клас краще

Ламінат класи: класифікація ламінату, який клас кращеНа ринку будівельних матеріалів існує велика пропозиція по постачанню різноманітних матеріалів для створення підлогових покриттів.

Підлогове покриття, зване ламінатом, отримує все більшу популярність. Це обумовлено в першу чергу його експлуатаційними параметрами. Зокрема, у цій продукції широкий вибір кольорів і фактур. Простим і швидким монтажем. Цей матеріал розрізняють по геометричним параметрам, фактурі, стійкості до зносу і деяким іншим. Зупинимося на цьому детальніше.

Стандарти Європейського союзу, зокрема, DIN EN 13329 визначає те, що в конструкцію ламінату входять три рівня – базовий, несучий, пресований.

 • Базовий. Його виробляють з міцної папери, яку просочують синтетичними смолами. Цей шар захищає ламель від води. Виробник на цьому шарі показує серійний номер партії, дату виробництва, і ставить свій товарний логотип.
 • Несучий. Це основа настилу, для її випуску застосовують деревно-волокнисту плиту з великою щільністю і МДФ. На цьому шарі встановлені замки, які забезпечують швидку збірку покриття. Від параметрів верхнього шару залежить якість опору напруг, що виникають при розтягуванні, вигині та ін.
 • Пресована в один шар папір з нанесеним на неї малюнком і шар з полімерної смоли. Цей шар може бути гладким або рифленим. Рельєф нанесений на поверхню, підвищує її зносостійкість і протиковзкі характеристики, але він може створити певні складнощі при збиранні. Виробники з Європейського союзу високого рівня у верхній шар роблять щільний папір, вона підвищує міцність нанесеного покриття. Це виріб називають HPL покриття високого рівня.

Клас ламінату що означає?

Зміст статті

 • Клас ламінату що означає?
 • Класифікація ламінату по класах
 • Який клас ламінату краще
 • Класи ламіната, в чому відмінності?

У свій час, в Європейському союзі був прийнятий норматив EN 13329, в ньому вказано порядок проведення випробувань і виявлення сфер використання кожного виду виробу, на підставі отриманих даних здійснюється присвоєння класу (рівня). Російські виробники керуються вимогами ГОСТ 32304-2013. Насправді ці документи багато в чому схожі між собою, але стандарт, прийнятий в Європейському союзі значно жорсткіше. На підставі норм визначених у цих документах ламінату визначають рівень стійкості до зношування, тобто категорію якості, що визначає допустимість використання цього матеріалу в житлових і комерційних приміщеннях, тривалість його експлуатації.Ламінат класи: класифікація ламінату, який клас краще

Для визначення класу покриття потрібно виконати цілий набір випробувань. У нього входять:

 • Тестування, яке дозволяє виявити зносостійкість оверлея. Ця методика, яка була розроблена в США, замінила собою менш продуктивний метод розпилення піску під тиском на поверхню виробу. Для проведення тестування за новою технологією застосовують шліфувальні машини з установленим на неї абразивним кругом. Швидкість обертання цього кола вважається важливим параметром при виявленні рівня стираності підлогового покриття.
 • Ударостійкість. Цей параметр визначають за допомогою кульки невеликого розміру, який випускають у випробуваний зразок під тиском. Кульки більшого розміру, який просто падає на ламель.
 • Стійкість в дію меблевих ніжок за її пересування по приміщенню, стільців на коліщатках.
 • Нейтральність по відношенню до запаленої сигарети. ГОСТ 32304-2013 визначив порядок проведення такого випробування. Для цього необхідно використовувати сигарети без фільтра зі світлим тютюном.
 • Ламінат повинен протистояти дії, розлитого соку, вина і ін.
 • Стійкість до впливу вологи, коефіцієнт вологовбирання не повинен бути більше 18%.
 • За проходження названих перевірок, ламінату визначають клас по мінімальному параметру. Якщо за всіма показниками, крім одного ламелі покриття відносять до класу 32, але по одному з проведених тісто він показав рівень 31 класу, то відповідно йому присвоюють низький рівень.

  Класифікація ламінату по класах

  Найменування рівня покриття містить в собі 2 цифри, перша позначає область експлуатації – 2 для укладання в житло, це може бути будинок або квартира, 3 клас для офісів, 4 клас відрізняється високою міцністю.

  Друга цифра позначає частоту застосування покриття. Тобто, чим вона більше, тим міцніший матеріал з якого він виготовлений.

 • помірна міцність,
 • нормальна,
 • інтенсивна,
 • дуже інтенсивна.
 • Другий показник говорить і те, як матеріал може витримати дію пилу, сміття невеликого розміру, домашніх собак або кішок.

  Який клас ламінату краще

  Який ламінат краще сказати складно. Це визначає кожен сам за себе. У кожного класу вироби існує своя сфера використання і при виборі для настилу підлоги має сенс керуватися характеристиками місця, в якому він буде використовуватися.Ламінат класи: класифікація ламінату, який клас краще

  Для укладання в побутовому приміщенні застосовують ламінат рівня 21-23. Його укладають в заміських будинках і міських квартирах. Але із-за слабких користувальницьких параметрів його практично не випускають.

  Для використання в приміщеннях з великим навантаженням застосовують ламінат класу 31– 4. При дотриманні правил експлуатації цей матеріал пролежить до 12 років. Клас 32 застосовують для укладання в офісах в коридорних приміщеннях. При дотриманні правил використання і належному догляді матеріал цього класу прослужить до 20 років в житлових кімнатах і до 5 в офісах.

  Ламінат 33 класу застосовують в приміщеннях з високим навантаженням тяжкості, наприклад, в школах, торгових залах та ін. Її можна використовувати в приміщеннях для проживання до 30 років, у комерційних до 6.

  Матеріал 34 класу застосовують для укладання в спортклубах або виставкових залах. Житло воно може пролежати до 50 років, при високій завантаженості строк цього покриття скорочується до 6-7 років.

  Ламінат 41-43 рівня застосовують там, де існують високі навантаження на покладене покриття. Зокрема його укладають в транспортних вузлах, спортивних комплексах, промислових приміщеннях.

  Цей матеріал спокійно переносить механічні впливи, стійко переносить дію вологи і стирання. В основі цього покриття лежить полівінілхлорид і кварц – вініл.

  Для виготовлення зовнішнього шару застосовують поліуретан, до складу якого введено алюміній оксид. Крім нього може бути введено скловолокно. Ці матеріали надають ламінату високі експлуатаційні параметри. Зокрема ламінат цього класу застосовують для покриття виробничих приміщеннях, в яких переміщується цеховий транспорт і часто виконують перевезення з використанням різних допоміжних засобів.

  У відповідності з вимогами вітчизняних та європейських стандартів крім цифр можуть входити і буквено-цифрове поєднання, наприклад АС1, таким чином показують клас ламінату. Наприклад, АС – 6 говорить про найвищу стирання покриття.

  Класи ламіната, в чому відмінності?

  Відмінності за класами визначає його застосування на практиці, про це було розказано вище.

  Вони відрізняються між собою як мінімум якістю матеріалів, які застосовують для їх виготовлення.

  Модифікації ламелейЛамінат класи: класифікація ламінату, який клас краще

  Рівень якості ламінату свідчить і наявність фасок на ламелі. Фаски мають два типи. Сама велика має розмір 2 мм, дрібна дорівнює 1 мм. Глибину фаски визначає те, для яких завдань буде використовуватися ламель. Крім цього, при виборі ламінату бажано розуміти, в яких температурних умовах буде використовуватися покриття. В приміщеннях зі стрибками температури ламелі можуть піддаватися деформації і з успіхом цього протистоять глибокі фаски.

  Використання ламінату з фаскою допомагає візуально змінити габарити приміщення. При його устрої уздовж, приміщення буде здаватися довшим, при його укладанні поперек воно буде здаватися ширше. Технологія укладання ламелей з фаскою не відрізняється від укладання звичайних. Але зате покриття отримає додаткову міцність, а саме приміщення покращує зовнішній вигляд.

  Виробники освоїли випуск ламінату з різними фасками – звичайними, вальцованными і фігурними фасками. Ламелі з вальцованными отримують шляхом видавлювання на спеціальному обладнанні. Завдяки цьому, ламінат не накопичує бруд в ході експлуатації. Таким чином, продовжуючи термін експлуатації покриття.

  Цей параметр визначається тим, наскільки товстий захисний шар, нанесений на поверхню ламелі. Цей параметр впливає на тривалість експлуатації ламінатного покриття. Тобто шар захищає ламель не зноситися раніше визначеного йому часу. Крім цього на тривалість експлуатації впливає і потрапляння прямих сонячних променів.

  По закінченні гарантійного терміну в місцях стикування ламелей відбувається стирання захисного шару. Замки починають погано тримати плити і між ними з’являються щілини. Але з такою підлогою можна прожити ще близько 10 років. При складанні такого покриття бажано підготувати підставу. У такому разі строк