Ламінат пвх замковий водостійкий: плюси і мінуси

Ламінат пвх замковий водостійкий: плюси і мінусиВ даний час існує безліч різних матеріалів для якісної обробки підлоги. Ламінат на основі полівінілхлориду (ПВХ) не так давно з’явився на будівельному ринку, але встиг стати популярним. Це пояснюється його привабливим зовнішнім виглядом і практичними експлуатаційними властивостями. Спробуємо розібратися, якими головними перевагами і недоліками володіє даний матеріал.

Переваги ПВХ ламінату

Зміст статті

 • Переваги ПВХ ламінату
 • Недоліки ПВХ ламінату

Вініловий ламінат являє собою універсальне підлогове покриття. Візуально він практично не відрізняється від традиційного варіанту на дерев’яній основі, а за деякими параметрами істотно перевершує його. Фахівці відзначають такі плюси покриття.

 • Головною перевагою пластикових моделей є їх стійкість до вологи і пари. Вони точно не розбухнуть і не деформуються з-за води. Тому підходять навіть для ванних кімнат і здатні витримати затоплення.
 • Висока міцність і зносостійкість забезпечують тривалий термін служби матеріалу. При цьому довго зберігається і його привабливий зовнішній вигляд.

Ламінат пвх замковий водостійкий: плюси і мінуси

 • Особливе покриття на основі ПВХ здатне витримувати суттєві температурні перепади.
 • Легкість монтажу. При бажання замковий ламінат можна встановити власними силами, не залучаючи до роботи професійних майстрів.
 • Добре продумана замкова система дозволяє створювати цілісне, герметичне покриття.
 • Різноманітність дизайнерських рішень. Пластиковий ламінат здатний гармонійно вписатися в будь-який інтер’єр, так як він представлений великим асортиментом різних відтінків і фактур. Деякі екземпляри можуть вдало імітувати натуральний камінь або деревний масив.
 • Легкість в експлуатації. Таку підлогу можна сміливо протирати вологою ганчіркою, не турбуючись, що з часом це зіпсує панелі. Крім того, немає потреби в додатковій обробці якими-небудь захисними складами.
 • Пластик досить добре зберігає тепло, тому покриття володіє відмінними теплоізоляційними властивостями.
 • Пластиковий ламінат набагато тихіше, ніж його дерев’яний аналог.

Багато користувачів сумніваються в безпеці матеріалу.

Важливо! Виробники підкреслюють, що вініловий ламінат безпечний для життя і здоров’я людини.

Однак його не рекомендується укладати близько сильних джерел тепла начебто камінів та грубок. Під прямим впливом полум’я можливе виділення токсичних речовин.

Незважаючи на масу достоїнств, матеріал має і певні недоліки.

Недоліки ПВХ ламінатуЛамінат пвх замковий водостійкий: плюси і мінуси

Водостійкий вініловий ламінат погано підходить для сонячних кімнат. В цьому випадку слід вибирати моделі зі спеціальним захистом від ультрафіолету, інакше з часом ламелі з ПВХ можуть втратити свій первісний відтінок і пожовтіти.

Користувачі відзначають і деякі інші мінуси популярного покриття.

 • Перед укладанням ламінату необхідна ретельна підготовка приміщення, так як будь-які дефекти підстави негативно позначаться на результатах роботи.
 • У кімнаті з вініловим підлогою не можна ходити в гумовому взутті і стелити килимки з гуми. Інакше на поверхні залишаться плями, які не можна нічим вивести.
 • Незважаючи на міцність і довговічність, матеріал сильно схильний до виникнення незначних дефектів. Вони неодмінно будуть помітні при найближчому розгляді.
 • Неможливість реставрації. Якщо частина ламінованої підлоги буде пошкоджена, замінити її ніяк не вдасться. В цьому випадку доведеться міняти покриття.

Увага! Багато користувачі відзначають високу вартість ламінату на основі ПВХ. На думку фахівців, тривалий і безпроблемний експлуатаційний термін компенсує всі витрати.

Вініловий підлогу володіє певними перевагами і недоліками, як і у випадку з будь-якими оздоблювальними матеріалами. Вибір відповідного покриття завжди повинен залежати від конкретної ситуації і особистих переваг.