Ламінат та паркет у чому різниця: опис і порівняння

Самим надійним і довговічним покриттям чорнової бетонної стяжки є товста і довга дошка деревного масиву. Унікальна фактура в ній поєднується з пристойним терміном служби, складовим при належному догляді близько 100 років, і стартуючими з 45$ за м2 цінниками. Саме останнє часто і стає приводом звернути свій погляд на більш дешеві замінники, розрізнити які деколи неможливо.

Ламінат та паркет у чому різниця: опис і порівняння

Паркет

Зміст статті

  • Паркет
  • Ламінат
  • Паркетна дошка
  • Ключові відмінності

Це той же масив, тільки у вигляді невеликих шматочків. Такий підхід дозволив здешевити покриття підлоги за рахунок можливості переробки гілковатих стовбурів, непридатних для виготовлення довгомірних будівельних матеріалів. Адже створити планку довжиною від 15 до 90 см, шириною від 3 до 12 см і товщиною всього 15-25 мм простіше, ніж вибрати дошку з розмірами 200*20 див.

Ламінат та паркет у чому різниця: опис і порівняння

На зовнішній вигляд паркету впливає порода дерева, використаного при його виготовленні. Найдешевшим виявиться сучкуватий матеріал сортів АВ і З місцевої, а найдорожчим — «вищий» або «екстра» з імпортної екзотичної деревини. Також на підсумкову вартість впливає і розмір брусків — чим вони більші, тим вище розцінки (20-32$ за м2).

Паркет відноситься до розряду дорогих штучних матеріалів. Тому його іноді намагаються замінити на багатошаровий більш дешевий аналог, в якому від натурального дерева залишилася тільки лицьова декоративна поверхня. І хоча на ціннику і вказується «штучний паркет», цей аналог не володіє характерними для масиву довговічністю і зносостійкістю.

Ламінат

Ламінат та паркет у чому різниця: опис і порівняння

Яскравий приклад прогресивності сучасній деревообробній промисловості. Під базовою панеллю знаходиться стабілізаційна структура — папір з меламінової просоченням. В основі «дощок» лежить товстий шар спресованого мелкофракционной стружки, скріпленого синтетичною смолою — HDF плита. За колір і фактуру готового виробу відповідає щільний папір з нанесеним на неї малюнком. А зовнішнім покриттям цього «пирога» служить прозорий захисний шар. Від товщини і якості оверлея безпосередньо залежить підсумкова зносостійкість ламінату, яка позначається двома цифрами:

  • перша — призначення, підрозділяється на побутовий (2) і комерційний (3);
  • друга — міцність від самої малої (1) для місць з малою прохідністю, до високої опірності до стирання при дуже великому навантаженні (4).

Слід розуміти, що чим міцніше ламінат, тим він дорожчий. Цінники обмежені діапазоном від 4 до 50$ за м2, при цьому сертифікована продукція коштує від 8-12$.

Паркетна дошка

Ламінат та паркет у чому різниця: опис і порівняння

Ще один шаруватий «пиріг», що відрізняється від попереднього натуральністю. Лицьова сторона виконана з тонкого (від 2 до 6 мм), покритого маслом, лаком або воском деревного масиву. Під ним знаходиться несуча основа з фанери або дешевих сортів дерева товщиною до 9 мм. Виворіт же представлена компенсаційних шаром, теж виконаним із деревини. Характерною особливістю такої дошки є взаємно перпендикулярне розташування волокон в суміжних шарах, що сприяє збереженню геометрії в процесі експлуатації і дозволяє запобігти деформації окремих елементів підлогового покриття. Ціновий діапазон: 20-50$ за м2.

Ключові відмінності

Ламінат зовні дуже схожий на свої натуральні аналоги, проте він не піддається косметичного ремонту, якщо якась з ламелей опиниться пошкодженою, її доведеться повністю замінити. Тому фахівці рекомендують купувати його з невеликим запасом. Паркет і дошка в цьому плані більш вигідні — мало того, що вони довговічніші, так їх ще й можна оновлювати по мірі необхідності. Цей процес називається циклюванням і передбачає відкриття більш глибоких шарів після зняття 1-2 мм «втомленою» і загрязнившейся поверхні, яку потім заново обробляють захисними засобами.

Ламінат та паркет у чому різниця: опис і порівняння

Монтаж покриття з ламінату і дошки набагато легше, ніж збірка вимагає приклеювання до чорнової підлоги паркету. Так і в шліфовці вони не потребують, ніж вигідно відрізняються від останнього варіанту. Зібрані з ламелей чи дощок панелі візуально практично не відрізняються один від одного, але мають різну вологостійкістю і здатністю поглинати звуки — в цьому плані натуральне дерево виграє. Під ламінат ж обов’язково потрібно постелити звукоізоляційну підкладку.

Під паркетом не вдасться прокласти систему «тепла підлога», він сильніше аналогів схильний до деформації з-за перепаду температури або вологості. Ще одна перевага — відсутність токсичних речовин в складі полотна брусків. Завдяки цьому власники можуть бути впевнені в екологічності своїх підлоги — досить лише правильно підібрати клеючі і захисні склади. А ось при виготовленні дошки або ламінату недобросовісні виробники можуть використовувати токсичні речовини. Саме з цієї причини перед придбанням даних матеріалів необхідно ознайомитися з сертифікатами якості.