Ламінат з фаскою та без фаски — різниця: що таке фаска на ламінаті і якою вона буває, особливості використання ламінату з фаскою.

Ламінат з фаскою та без фаски — різниця: що таке фаска на ламінаті і якою вона буває, особливості використання ламінату з фаскою.Якісне і правильно підібране покриття відіграє важливу роль в інтер’єрі будь-якої квартири. Вірний вибір і професійна укладка забезпечують привабливий вигляд і запорука тривалої, зручної експлуатації. В даний час широке застосування отримав ламінат. Це деревинно-волокнисті плити високої щільності, покриті декоративною і міцною плівкою. Популярність їх пояснюється великим вибором кольору і малюнка, можливістю підбору необхідної зносостійкості, простотою монтажу і доступною ціною.

Що таке фаска на ламінаті і якою вона буває

Зміст статті

  • Що таке фаска на ламінаті і якою вона буває
    • Види фасок
  • Особливості використання ламінату з фаскою

Якісно виконане покриття з ламінату утворює ідеально рівну поверхню, що характерно для штучних матеріалів. Це досягається за рахунок технології їх створення, що дозволяє виготовляти бездоганні за геометричними розмірами панелі. На відміну від них, ідеально рівне покриття з натуральних дощок, створити не вдалося, у зв’язку з появою невеликих тріщин між мостинами через всихання.

Ламінат з фаскою та без фаски — різниця: що таке фаска на ламінаті і якою вона буває, особливості використання ламінату з фаскою.

Для вирішення цієї проблеми стали робити фаску, тобто злегка скошений край, який приховує нерівності бічних поверхонь, пов’язані з дефектами обробки натурального масиву, а також перешкоджає утворенню сколів по краях при навантаженнях. Ця технологія обробки кромки згодом стала використовуватися і при виробництві ламінату, але для декоративних цілей.

Такі панелі створюють підлогове покриття, візуально не відрізняється від натуральних матеріалів. Додатково фаска дозволяє приховати щілини, які виникають через ослаблення замків, і тривалий час підтримувати зовнішній вигляд покриття, як нового.

УВАГА! Така конструктивна особливість робить непомітною невелику різницю у висоті сусідніх панелей, яка утворюється із-за нерівностей підстави. При цьому збереглося виробництво панелей без обробки кромки і вартість їх нижче, ніж з обробкою.

Види фасок

Фаски можуть бути:

  • двосторонніми, тобто проходять по двох довгих сторонах плити;
  • четырехсторонними — по всьому периметру.

Перші, при стандартних розмірах панелі дозволяють створити імітацію статевої дошки. Хороший результат виходить при ретельному підборі малюнка на торцевих стиках, який досягається шляхом перебору всіх наявних панелей, що дуже трудомістким та потребує багато часу. Таке полотно дозволяє досягти зорового ефекту збільшення довжини. Другі — при вузькому розмірі ламінату роблять його схожим на паркет і сприяють візуальному розширенню приміщення.

Ламінат з фаскою та без фаски — різниця: що таке фаска на ламінаті і якою вона буває, особливості використання ламінату з фаскою.

За зовнішнім виглядом фаски бувають:

  • V-образні глибиною до 3.5 мм — виготовляються шляхом фрезерування кромки з подальшим шліфуванням;
  • U-образні глибиною до 2 мм — виконаних вальцюванням.

Перша технологія найчастіше застосовується на натуральних матеріалах, друга на штучних панелях. Оброблена таким чином кромка отримує додаткове ущільнення, а отже, і міцність. Найчастіше фаску виготовляють на ламінаті з малюнком під дерево.

Ламінат з фаскою та без фаски — різниця: що таке фаска на ламінаті і якою вона буває, особливості використання ламінату з фаскою.

Особливості використання ламінату з фаскою

У користувачів може виникнути побоювання, що в процесі експлуатації підлогового покриття з панелей з обробленою кромкою у фасці буде накопичуватися бруд і сміття. Якщо край має якісне покриття, то проблем з очищенням, враховуючи невелику глибину, не виникає.

Ламінат з фаскою та без фаски — різниця: що таке фаска на ламінаті і якою вона буває, особливості використання ламінату з фаскою.

УВАГА! Не рекомендують використовувати ламінат з фаскою у вологих приміщеннях. Однак якщо панель щільна, з необхідним вмістом смол, має замки, які забезпечують хороший контакт крайок і перешкоджають проникненню води, всі відкриті місця покриті водовідштовхувальними матеріалами, то різниці між типами ламінату — з наявністю фаски або без неї, не спостерігається.

Також вважається, що за обробки краю, панель стає більш крихкою і при навантаженнях можливі її деформації і відколи. Тут необхідно враховувати, що глибина фаски маленька і робиться вона на панелі товщиною від 8 до 12мм, а вальцювання, навпаки збільшує її щільність і, відповідно, міцність. Тому обробка кромки не впливає на надійність ламінату.

Вимоги по підготовці основи і використання підкладок при укладанні панелей з фаскою такі ж, як і при використанні покриття без неї. На технологію монтажу, швидкість виконання, якість і трудомісткість наявність обробленої кромки не впливає.

УВАГА! Зазначені характеристики мають панелі не всіх виробників. Якщо при виготовленні кромки, не застосовується ретельне шліфування і замість водозахисного покриття використовується звичайний барвник, то це істотно впливає на її зносостійкість і довговічність. Тому при виборі ламінату необхідно обов’язково звертати увагу на його якість. Ціна такої продукції, природно, вище, але це буде компенсуватися тривалістю і зручністю експлуатації. Проблеми з якістю спостерігаються у китайських виробників, при цьому за зовнішнім виглядом їх продукція не поступається європейським аналогам.

З урахуванням вищесказаного можна сформулювати короткий висновок з підбору ламінату. Якщо необхідно зробити підлогове покриття, яке за зовнішнім виглядом нагадує натуральний масив, а за ціною значно дешевше, варто використовувати якісні панелі з обробленою кромкою. Якщо ж такої мети немає, то використовуйте звичайний ламінат — він відрізняється якістю і надійністю і при цьому доступний за ціною.