У всі часи струнка, підтягнута фігура привертала до себе увагу. У наш час існує чимало фітнес-клубів для тренування тіла, але похід в зал не завжди можливий через брак часу. Все можна вирішити шляхом створення тренажера для преса своїми руками.

Плюси використання лави для преса

Зміст статті

 • Плюси використання лави для преса
 • Створення лави для преса своїми руками
  • Звичайна лава для преса
  • Зміна кута за рахунок регулювання ніжки тренажера
  • Зміна кута за рахунок підняття спинки тренажера
  • Шведська стінка в якості тренажера для преса

Лава для преса допоможе зробити своє тіло міцним і привабливим, а її компактність є великим плюсом для використання вдома. Вона не займає багато місця і спокійно поміститься в шафі. З лавою будинку можна економити не тільки час для походу в спортзал, але і гроші за відвідування занять. Вправи, які можна виконувати на тренажері розвивають м’язи не тільки живота і спини, але і ніг, рук, грудей. Для правильної тренування тіла потрібно скласти програму, план занять на різні групи м’язів. Також необхідно не забувати про правильне харчування, це також сприяє вдосконаленню тіла.

Різновиди тренажерів:

 • лава для преса з рухомою спинкою (для вибору режиму вправ);
 • римський стілець;
 • похилий (бувають з вигнутою спинкою).

ДОВІДКА! Більшу частину вправ можна виконати на звичайній лавці для преса і шведській стінці, використовуючи стінку в якості тренажера для тіла.

Створення лави для преса своїми руками

Перше що потрібно зробити перед початком створення тренажера, визначиться з якого матеріалу вона буде зроблена, залізо або дерево. Також потрібно обзавестися необхідним інструментом і матеріалом.

Необхідні інструменти:

 • Зварювальний апарат (з усім необхідним).
 • Електроди.
 • Зварювальна маска.
 • Кутова шліфувальна машина (болгарка).
 • Пасатижі.
 • Дриль.
 • Пила ручна (ножівка).
 • Олівець (для розмітки).
 • ВАЖЛИВО! Виконувати роботи варто тільки в спеціально підготовленому місці, щоб уникнути загоряння і травм. При використанні болгарки одягайте захисні окуляри, залізна стружка може пошкодити око. Зварні роботи виконувати в спеціальній, захисному одязі.

  Каркас тренажера виготовляється з металевих труб діаметром 50 мм та товщиною стінки не менше 2 мм Труби бажано брати квадратної форми, але підійдуть і трикутні, круглі труби.

  УВАГА! Для виготовлення каркаса можна використовувати металевий куточок шириною не менше 30 мм і товщиною 2 мм, А також дерев’яний брус розміром 50*70 мм. Розміри конструкції залежать від компактності тренажера і будови тіла.

  Звичайна лава для преса

  Для створення будемо використовувати квадратні труби, розміром 70*30 мм і товщиною стінки 2 мм, а також круглі труби діаметром 20 мм, товщина стінки не менше 1 мм. Краще використовувати товстостінні труби.

  Нарізаємо труби на складові елементи:

  • 1 квадратна труба 120 см;
  • 1 кругла труба 40 див.

  Ці елементи роблять каркас стійким. З’єднаємо їх за допомогою зварювання Т-подібним з’єднанням. Це буде основа.

  Далі створимо другий упор і з’єднаємо їх:

  • 1 відрізок квадратної труби 70 см;
  • 1 відрізок круглої труби 40 див.

  З’єднуємо ці відрізки Т-подібним з’єднанням за допомогою зварювання. Це складова називається ніжка тренажера. Вийшли дві букви Т. Тепер з’єднуємо ці упори шляхом зварювання ніжок букви Т під кутом 90 градусів.

  Далі робимо кріплення для сидіння тренажера — 4 квадратної труби по 10 див.

  Приварюють відрізки з боків підстави, на відстані 30 і 70 см від місця з’єднання з ніжкою. Робимо отвори в кріпленні діаметром 8-10 мм для кріплення сидіння, на відстані 5 см від основи.

  Створюємо упор для ніг — 4 круглої труби 20 див.

  Приварюємо частини до ніжці каркаса з боків, 2 відрізка на місці з’єднання ніжки і підстави, для згину колін, інші знизу ніжки на відстані 10-30 см від Т-подібного з’єднання. Вся конструкція забарвлюється в потрібний колір.

  Далі робимо сидіння. Нам знадобиться дошка товщиною не менше 12 мм, шириною не менше 30 см і довжиною 70 – 90 див. Також для комфорту необхідний поролон та шкірозамінник. Прикручуємо сидіння до кріпленню, бажано болтами, попередньо зробивши отвори в дошці або використовуємо саморіз. Обтягуємо сидіння поролоном і закріплюємо шкірі замінником за допомогою меблевого степлера.

  УВАГА! Дані розміри конструкції не обов’язкові до дотримання, виготовляйте тренажер виходячи з параметрів вашого тіла. Місця згину колін і упору ніг бажано так само обтягнути поролоном для більш комфортної і правильної тренування м’язів.

  Даний вид тренажера відрізняється від звичайного тим, що є можливість регулювати рівень нахилу сидіння. Для цього знадобиться зробити креслення, а також заготовити необхідний матеріал та інструменти.

  Існують кілька видів удосконалень лави, але ми розглянемо два з них. Зміна кута нахилу шляхом підняття висоти сидіння і зміна кута за рахунок регулювання ніжки тренажера.

  В обох випадках нам знадобиться той же набір матеріалів і інструментів, що і при створенні звичайної лави. Тільки ж потрібно труба меншого діаметра для створення регулювання.

  УВАГА! Якщо виготовляти тренажер з дерева або металевого куточка необхідно розрахувати креслення для конкретного матеріалу. Він буде відрізнятися від описаного способу.

  Зміна кута за рахунок регулювання ніжки тренажера

  Робимо каркас як для звичайної лави, але розмір ніжки зменшуємо до 40 см і не робимо Т-подібне з’єднання для упору. Далі беремо заготовлену трубу меншого діаметру, приблизно 25*65 мм. Робимо деталь завдовжки 50 див.

  Дві частини круглої труби по 20 см приварюють Т подібним з’єднанням до даної деталі, це буде регулятор висоти ніжки. Робимо отвори в ніжці діаметром 10 мм по центру на відстані 2-3 см від кінця ніжки і в регуляторі також, але з кроком в 5 см, вийде 9 отворів. Тепер необхідний штир, який послужить фіксатором висоти підйому ніжки. Таким чином ми отримали тренажер з мінімальною висотою 45 см і максимальної 85 см, для різних навантажень.

  Зміна кута за рахунок підняття спинки тренажера

  Нам потрібно змінити каркас, як і в першому випадку, тільки тепер необхідно замість ніжки модернізувати спинку. Для цього нам необхідно замість Т-подібного з’єднання підстави приварити відрізок труби розміром 30*70 і довжиною в 10 див. Так само сконструювати регулятор, як і в першому випадку, просвердлити отвір в приварені відрізку і закріпити конструкцію за рахунок фіксатора.

  Шведська стінка в якості тренажера для преса

  У разі коли вдома вже є шведська стінка, необхідність у конструюванні складних тренажерів відпадає. Бо як стінка може замінити каркас для лави. Необхідно буде сконструювати спинку для занять і кріплення для стінки. Для цього потрібен дерев’яний брусок завдовжки 120 см, дошка шириною 30 см і довжиною 70-90 см і 2 невеликих бруска довжиною 40 див.

  ВАЖЛИВО! Розміри бруска і товщину дошки необхідно вибирати у відповідності з вагою людини, щоб уникнути травм.

  З брусків зробити два Т-подібні з’єднання, при цьому довгий брус повинен знаходиться зверху малих. Одна сторона бруса буде виступати в ролі упору, а друга буде кріпленням для стінки. Закріпити брус по центру дошки таким чином, щоб при тиску маси тіла на дошку він не відійшов. Дошку пом’якшити поролоном та шкірозамінником.