Одним з найбільш затребуваних тренажерів для домашніх тренувань вважається лава для жиму лежачи. Якщо є бажання, терпіння і деякі навички, її можна зібрати по готовому проекту самостійно.

Різновиди та особливості лави для жиму лежачи

Зміст статті

 • Різновиди та особливості лави для жиму лежачи
  • Горизонтальна лава
  • Регульована лава
 • Як зробити лавку для жиму лежачи своїми руками
  • Простий варіант
  • Виготовлення похилої лави для жиму лежачи
  • Збірка лави зі стійкою і спинкою

Завдяки умільцям існують креслення різних лавок для силових вправ. Останні бувають двох видів.

Горизонтальна лава

Може складатися і бути нерозбірними. На таких лавках часто закріплені металеві стійки для різного спорядження і різного роду пристосування типу фіксаторів. Функціональність цього виду тренажерів невелика, але додаткові конструктивні елементи значно розширюють їх можливості:

 • вбудований ножний блок зміцнює стегна, ікри, сідниці, сприяє тренуванні преса при скручивающих вправах;
 • стійки зі спеціальними страхувальними упорами відкривають можливість самостійно займатися зі штангою без стороннього спостереження;
 • пристосування у вигляді поручнів – служать для вправ на нижній прес;
 • ручки у вигляді брусів значно розширюють діапазон спортивних занять.

ДОВІДКА! Ширина такої лави від стійки до стійки – не менше 1,10 м.

Регульована лава

Регульована – має сидіння зі спинкою, положення якої можна змінювати. В комплект входять: стійки з шарнірними кріпленнями, скоби з пружного матеріалу, стопорний шпунт шпунт для фіксування, ланцюжок, що обмежує рух. На такому тренажері можна займатися сидячи, використовуючи штангу або гантелі. Особливості цього виду:

 • силовий жим під різними кутами, з допомогою якого регулюється рівень навантаження на різні м’язи, даючи прокачування всього тіла;
 • такі тренажери зручні для використання не тільки в спортзалі, але і вдома, де найкраще встановити складну конструкцію.

Найбільш підходящі для дому:

 • Проста лавка (ипполитовка) являє собою міцний настил у вигляді дошки товщиною 40 мм. Широко застосовується в армії.
 • Лава похилого типу – невеликий тренажер з профільних труб діаметром 40х40 мм Упором служить покритий гумою прут товщиною не більше 10 мм
 • Лава обладнана спеціальними стійками під штангу. Матеріалом служить профільна труба 40х40 мм, а стійки виконані із сталі, товщина якої не менше 6 мм. Займаються на тренажері сидячи, а вправи для преса сприяють прогинання спини. Розрахована на спортивних хлопців, без зусиль справляються з важкою штангою. Монтується тренажер з міцної профтрубы діаметром 60х60 мм і фанери 20 мм і більше.
 • Як зробити лавку для жиму лежачи своїми руками

  Якщо у вашому арсеналі відсутні спортивні досягнення на ниві самостійних занять тренуваннями, то на першому етапі буде цілком достатньо спорудити просту лавку без опорної спинки. Так і зробити її простіше простого без всяких креслень. Прикинути необхідні параметри можна переглянувши кілька відеоуроків в мережі.

  Ця лава представляє собою дошки, закріплені на каркасі. Останній оброблений дермантином або шкірою. Жодних стійок або перекладин для жиму тут не передбачено. Через якийсь час, коли вправи ускладняться, лавку допрацьовують.

  Ніяких складнощів з монтажем лави для жиму лежачи не виникає. Всі дані є в мережі, а якщо потрібно, то розміри завжди можна зняти прямо в залі з заводського тренажера. Найбільш громіздка лава має чотири опори, але її вважають не дуже зручною.

  ДОВІДКА! Кращий варіант – лава для жиму лежачи, що має три опори і три стійки.

  Гірше громіздка лавка? Загалом немає. Просто немає сенсу збудувати додаткові конструктивні елементи.

  Простий варіант

  Основою конструкції лави для жиму лежачи в даному випадку служить профільна труба. Найбільш підходящим є її розмір 40х40 мм Відроги на стійках роблять із смуг металу шириною близько 40 мм. Потрібної конфігурації можна легко домогтися, загнувши смужки ударами молотка, а потім приваривши готовий виріб зверху на профтрубу. Заключний етап – просвердлити дірки для кріпильної фурнітури і закріпити на рамі підходящу за розміром дошку або лист фанери.

  Виготовлення похилої лави для жиму лежачи

  Цей тип популярного тренажера трохи складніше попереднього.

  ВАЖЛИВО! Найбільш зручна його модифікація – лава для жиму лежачи з упором під ноги. Конструктивна особливість – заміна опорного ділянки труби на товстостінний, щоб не прогнулася під ногами.

  Не потрібна така приставка – використовуйте звичайну опорну трубу діаметром 40х40 мм, як і в попередньому варіанті.

  Спинка в даному випадку повинна обов’язково регулюватися. Для цього потрібно міцно приварити до опорної рами металеве довгасте кільце. Ніяких додаткових отворів в лаві робити не потрібно – дошка кріпиться на регуляторі. Для міцності регульована спинка забезпечується каркасом, звареному з профтрубы діаметром 20х20 мм

  Потім свердлять чотири отвори на кожній зі стійок. Найкраще свердлити їх звичайним дрилем, точно по заздалегідь нанесеною розміткою. Таку спинку називають простий, оскільки вона має всього п’ять положень. Її нахил не перевищує 450.

  ДОВІДКА! Довжина лави похилого типу перевищує звичайну на 20 див.

   

  Збірка лави зі стійкою і спинкою

  Встановити спинку на 900 можна тільки спорудивши додатковий каркас з упором в нижній області лавки. Стійки у тримачах не потребують.

  У каркасі насверлено безліч дірок, а фіксація штирем відкриває широкий вибір нахилу спинки. Надійно зафіксує опори штир, продінутий в бічний отвір рами.

  Як виконати стійки? Стійки, які легко висуваються, можна зробити використовуючи додаткову конструкцію. Роблять їх з профтрубы діаметром 30х30 мм при використанні опор 40х40 мм Тримачі стійок виготовляють з металевої смуги. Монтаж цих складових нічим не відрізняється від вищеописаного.

  УВАГА! Оптимальна довжина стійок – 0,82 м, отвори відстоять один від одного на 0,15 м.

  Для підвищення функціональності лавки для жиму лежачи можна на стійки закріпити поручні і використовувати їх як бруси.

  Чим обшити лавку? За основу лави можна взяти фанеру (12 мм) і обшити її дермантином.

  ДОВІДКА! Міжкімнатні двері – відмінний вибір при створенні найпростішої лавки.

  Для більшого комфорту при заняттях на тренажері під шар дермантину слід покласти поролон. Щоб уникнути зсуву матеріалу, на дермантин попередньо наносять клей. Кріплення оббивки проводиться металевими скобами зі спеціального пістолета.

  Таким чином, ви бачите, що досить просто самостійно зробити лаву для жиму лежачи. Важливо набратися досвіду, вивчивши запропоновані інструкції, щоб у вашому будинку з’явився відмінний тренажер для постійних спортивних занять.