Якщо ви займаєтеся кулінарією, то не раз стикалися з визначенням «томління». Це смаження в маленькій кількості закипаючою води. Інакше кажучи, ми працюємо з проміжним етапом між варінням та спекотної або гасінням заздалегідь смаженого м’яса. Ловлення не є відкриттям сучасних кухарів. Ще в Стародавній Русі цей метод використовувався в печі, як і інші способи готування. Ловлення чимось схоже з припусканием, але займає набагато більше часу. Зараз ми розглянемо, що це за процес і для чого він використовується.

Мета процесу томління

Зміст статті

  • Мета процесу томління
  • Що являє режим томління в мультиварці

Цей кулінарний прийом полягає в тому, що страва довгий час обробляється невеликий температурою під щільно закритою кришкою. Рекомендовані значення температури від 65 до 100 градусів за Цельсієм. Вона повинна рівномірно розподіляться по всьому блюду. Томити можна все що завгодно: каші, м’ясні, рибні, овочеві, молочні продукти. Вони отримують неймовірний смак і абсолютно несхожі на аналоги, приготовані на плиті.

Після томління молоко виходить неймовірно приємним на смак, воно здобуває оранжево-рожевий колір, витончений запах вершків. Каша, приготована таким чином, виходить неймовірно ніжною! Воно особливо підходить для готування м’ясних страв, які мають товсто волоконну структуру або м’яса дорослих звірів. Якщо так готувати один кілограм м’яса протягом кількох годин, то воно виходить дуже ніжним і смачним. Перед готуванням, його і овочі запікають при температурі понад 170 градусів в попередньо нагрітій посуді з товстим дном в рослинному маслі або жирах, періодично помішуючи. Після цього заливають гарячу воду або бульйон і піддають томління під кришкою на повільному вогні (температура менше 100 градусів). У процесі готування потрібно підливати рідина в маленьких обсягах, т. до. вона випаровується. Весь секрет неповторного і яскравого смаку полягає в тому, що температура збільшується поступово, не доходячи до кипіння.

ДОВІДКА! Тривалість готування визначається продуктами, з яких складається страва. Таким чином, овочів потрібно набагато менше часу, ніж м’яса. При приготуванні холодцю враховуйте розмір шматочків і сорт м’яса. Якщо це ніжне м’ясо або м’ясо молодої тварини, то воно буде доходити за набагато менший час.

Що являє режим томління в мультиварці

Мультиварка — це унікальний кухонний агрегат, за допомогою якого можна готувати їжу будь-якого плану: смажену, варену, тушковану і так далі. Щільно закривається кришка дозволяє з легкістю створити потрібні умови і температуру для гасіння і томління.

Взагалі, якщо хочеться томленої їжі, то переважно готувати її в грубці, як це робилося на Русі. Однак, із-за того, що в сучасних умовах це неможливо, доводиться здійснювати цей процес в мультиварці. У цьому кухонному агрегаті, можна відтворити смак страви, схожий з тим, що виходив у справжній печі. Розглянемо, що ж являє процес томління в мультиварці.

Кардинально він нічим не відрізняється від звичайного томління. Різниця лише в тому, що, завдяки режиму програмування і автоматичного виключення, в ній все автоматизовано. Стежити за всіма етапами приготування не потрібно. Продукт, який піддається температурній обробці, стає дуже ніжним, м’яким, соковитим, смачним і отримує приємну консистенцію.

Відомо, що при тривалому варінні основна частина корисних речовин і елементів виварюється з страви в бульйон, чимала кількість вітамінів руйнується. Очевидно, подібне блюдо не є корисним. Навпаки, з-за того, що для томління необхідно мінімум води і підтримку невеликий температури, яка злегка прогріває продукт, значного збитку поживним речовин при приготуванні таким способом не наноситься. Овочі, схильні томління не втрачають свій колір, яскравість і цілісність структури.