Однією з найяскравіших жінок вітчизняного кінематографа по праву називають Людмилу Чурсіну. Жінка-загадка, яка мріяла з дитинства керувати колгоспом, стала секс-символом цілої епохи, знялася в багатьох фільмах, залишила яскравий слід в історії російського кіно.

Чурсіна Людмила Олексіївна

Так якою ж була Людмила Чурсіна – біографія, особисте життя якої завжди шокувала і захоплювала одночасно? Народилася 20 липня 1941 року. Після оголошення війни її вагітна мати поїхала до родичів у Душанбе (сучасний Душанбе, Таджикистан), рятуючись від війни. Але пологи застали її по шляху, і актриса Чурсіна з’явилася на світ під Псковом. У школі дівчинка старанно вчилася, а після випускного подала документи до театрального ВУЗУ.

Закінчивши навчання, дівчина отримала запрошення працювати в Театрі Вахтангова, де грала дрібні ролі. Перші кінозйомки пройшли в 1961 році, а з 1974 року знову повернулася до театральних помосту, де зіграла Настасію Пилипівна. За численні ролі у виставах та фільмах актриса була удостоєна різних звань, серед яких Народна артистка СРСР. У 2011 році Чурсіна відзначила свій 70-річний ювілей.

Дитинство Людмили Чурсіна

Перші роки життя пов’язані з Душанбе. Незалежно від того, скільки років Чурсіна Людмила, зірка досі згадує, що єдиним її бажанням того часу, було наїстися досита. Батько Людмили Олексіївни був військовим, тому їх сім’я весь час їздила по гарнізонах країни. У школі дівчинка вчилася добре, а ось зразковою поведінкою не відрізнялася.

Навчання та початок театральної кар’єри Людмили Чурсіна

Ставати акторкою Людмила не збиралася, так як з дитинства соромилася свого росту і вважала себе непривабливою. Їй хотілося отримати більше «земну» професію інженера, але після закінчення школи вона відправилася разом з подругою в Москву, щоб за компанію вступати в театральне училище. Але сталося так, що подругу не прийняли, а Чурсіна стала студенткою Щукінського училища.

Театральна кар’єра Чурсіна почалася в 1963 року, коли її прийняли в трупу театру Вахтангова грати в масовках вистав «Принцеса Турандот», «Русское поле». Пізніше їй дісталися самостійні ролі в постановках «Нові знайомі», «Річард III». Її партнерами по сцені стали вже відомі артисти Михайло Астангов, Михайло Ульянов, у яких актриса багато чому навчилася. Однією з кращих робіт на сцені стала роль Катерини ІІ в спектаклі «Імператриця».

Людмила Чурсіна – фільмографія

Першу кінороль Людмила Чурсіна, фільмографія якої налічує десятки відомих фільмів, зіграла в 1961 році. Це була картина «Коли дерева були великими». Свою молодість Чурсіна пов’язує з картинами:

 • «Два життя» (1961);
 • «На семи вітрах» (1962);
 • «Ранкові поїзди (1963);
 • «Донська повість» (1965);
 • «Погоня» (1965);
 • «Обіцяне щастя» (1965);
 • «Рік як життя» (1965);
 • «Два квитки на денний сеанс» (1967);
 • «Туманність Андромеди» (1967);
 • «Весна на Одері» (1968);
 • «Угрюм-ріка» (1968);
 • «Щит і меч» (1968);
 • «Ад’ютант його превосходительства» (1970).

Зігравши головну роль фільму «Журавушка» (1969), артистка отримала привабливу пропозицію в Голлівуді, багато в чому завдяки своїм фото, від якого потім відмовилася. За зйомки в картині «Виринея» в 1969 отримала звання ” Краща актриса. Серед останніх фільмів і серіалів Чурсіна:

 • «Осінні квіти» (2009);
 • «Як вийти заміж за мільйонера» (2012-2013);
 • «Злочин у спадок» (2012);
 • «Чисте мистецтво» (2016).

Чурсіна Людмила Олексіївна – особисте життя

Все життя мріяла про дітей, актриса так і не народила дитину. Чурсіна Людмила Олексіївна – особисте життя її складалася по-різному – була одружена тричі. Перший чоловіком актриси став режисер Володимир Фетін. Їх шлюб розпався через пристрастей Фетіна до алкоголю. Другим чоловіком Людмили став учений-океанолог, шлюб з яким вона називала випадковим. Третім чоловіком став син Юрія Андропова, і хоч подружжя дуже хотіли дитину, їх мрії так і залишилися мріями.

Людмила Чурсіна – фото в молодості

Ще будучи дитиною дівчинка відчувала себе «гидким каченям» на тлі своїх ровесниць, однак це не завадило їй стати знаменитою і шанованої не одним поколінням її шанувальників. Фото Людмили Чурсіна в молодості можна знайти в інтернеті. Розглядаючи їх, шанувальники завжди бачать прекрасну і впевнену в собі жінку, скільки б років їй не було.

Відео: інтерв’ю з Людмилою Чурсіною