Надзвичайний і стародавній вид рукоділля макраме, став сьогодні предметом нашої статті, ми розглянемо його багатовікову історію, необхідні інструменти і основні прийоми плетіння.

 

 

Макраме не просто давня різновид рукоділля, це невід’ємна частина історії і культури багатьох країн. Прийнято вважати батьківщиною макраме Японію і Китай, однак, вироби, виконані з допомогою макраме, були також знайдені під час досліджень і в інших куточках світу, наприклад в єгипетських пірамідах. Стародавні інки мали своєрідний варіант писемності — вузликове письмо.

Саме слово «макраме» дослівно перекладається як «бахрома» або «мереживо» і має арабське коріння.

Вироби, виконані в техніці макраме, завжди відрізнялися своєю красою і витонченістю. Використання цієї техніки рукоділля широко поширене у виготовленні всіляких аксесуарів для інтер’єру, а також прикрас і навіть одягу і аксесуарів.

Елегантні панно, кашпо, абажури, мережива і багато іншого зроблене рукодільницями в техніці макраме досі не втратили актуальності.

А надзвичайні сумочки, плетені браслети, пояси, намиста та навіть сережки додадуть особливу індивідуальність кожної модниці.

Освоїти техніку вузликового плетіння «макраме», може будь-яка людина від мала до велика. Для роботи з тією технікою необхідно запастися такими інструментами як:

  • Нитки для плетіння.
  • Ножиці.
  • Кравецька стрічка-сантиметр.
  • Шпильки з головками.
  • Основа.

Детальніше про інструменти для макраме ви зможете прочитати на http://svoimi-rychkami.ru/vsyakie-shtuchki-svoimi-ruchkami/makrame-dlya-nachinayushhix-instrumenty.html

Сам процес плетіння з ниток досить простий, точніше він має кілька рівнів складності. Але в будь-якому з них використовуються базові варіанти кріплення ниток основі та основні види вузлів.

В макраме існує два види ниток робочі і основна. Основна не бере участь у плетінні і є першою й основною ниткою у виробі, так як до неї кріпляться робочі нитки. Основна нитка зазвичай трохи ширше передбачуваної ширини майбутнього виробу, по краях цієї «головної» нитки роблять звичайні вузлики, які потім кріпляться до основи-подушці.

На відміну від основної нитки, яка рідко має велику довжину робочі нитки значно довше. Для кожного окремого виробу в схемах завжди вказують довжину робочих ниток. Часто при виготовленні великих або довгих виробів доводиться намотувати робочі нитки на своєрідні шпульки, так як вони зазвичай перевищують довжину готового виробу в 2-5 разів.

Вироби, виконані в техніці макраме дуже витончені, а сам процес плетіння, як і в’язання, має заспокійливі і заспокійливе дію на рукодільниць.

Багато цікавих ідей для рукоділля ви також зможете знайти на http://svoimi-rychkami.ru/category/vsyakie-shtuchki-svoimi-ruchkami.