От уже ніколи не думала, що популярна студентська забава малювати картинки по клітинках означає не тільки коротаніе часу на лекції!

Це, звичайно, не дуже добре – не слухати лекції, але іноді (в окремих випадках і при наявності поважної причини) припустимо.

Тоді ми зовсім не думали про те, що це не просте проведення часу, а дія, що має ще й психологічне значення, і воно буде так популярно в наш час!

Зміст:

 • Користь малювання по клітинках у зошиті для дітей і дорослих
 • Графічний диктант
 • Малюнки по клітинках у зошиті легкі і складні
 • Малюнки по клітинках у зошиті для дітей
 • Малюнки по клітинках легкі і складні для дівчаток і для хлопчиків
 • Малюнки для особистого щоденника

Виявляється – малювання по клітинках у дітей розвиває дрібну моторику, уяву, логіку мислення. Втім, це все можна віднести, підліткам і дорослим представникам людства, ну може бути за винятком моторики. Зараз ця забава (малювання по клітинках) навіть отримала красиве називання – піксель арт.

Користь малювання по клітинках у зошиті для дітей і дорослих

Крім вбивання часу і ліки від нудьги, розвитку дрібної моторики і уяви. малювання по клітинках допомагає в утвердженні свого Я.

Яким чином відбувається самоствердження? Все просто. Є люди, які люблять малювати, але у них це погано виходить. Ну не дав їм Бог таланту! І ось тут їм на допомогу приходить піксель арт. Ви можете малювати! Ви можете переносити на аркуш паперу своє бачення світу і ілюструвати свої думки!

А ще це відмінний спосіб зосередитися і заспокоїтися, що в наш стрімкий час стресів і пристрастей дуже важливо.

Малювати по клітинках дуже просто, зробити це можна двома способами:

 • на листку в клітинку (це може бути простий аркуш із зошита з математики)
 • нанести клітини певного розміру на вподобаний малюнок і потім планомірно перенести його на інший листок

Звичайно, другий спосіб схоже плагіату, але ніхто і не претендує на авторство тієї чи іншої копії картини, а от моральне задоволення від своєї творчості ви отримуєте величезне.

Перший спосіб відмінно підходить не тільки для дітей різного віку – від дошкільнят до підлітків, але і дорослим.

Крім всіх перерахованих «корисностей» малювання по клітинках допомагає розвинути почуття кольору. Малюнок можна зробити кольоровим, використовуючи всю палітру фарб.

Для піксель-арту не потрібно ніяких дорогих речей – листок в клітинку, олівець чи ручка знайдеться у кожної людини. Хочете додати кольору – візьміть кольорові олівці, ручки, крейда (хоч ними не дуже зручно промальовувати дрібні деталі).

Якщо папір або взятий вами тонкий листок, або фломастери пропечатываются з іншого боку – підкладіть цупкий папір або картон для того, щоб не зіпсувати поверхню столу за яким ви працюєте або інший чистий аркуш паперу.

Графічний диктант

Роз’яснимо тим, хто вперше прочитав це словосполучення – «графічний диктант». Це малювання по клітинках по заздалегідь заданому алгоритму. Наприклад, ви диктуєте дитині в яку сторону (вправо, вліво, вгору, вниз) на скільки клітинок провести лінію.

До такого диктанту треба заздалегідь підготуватися. У вас повинен бути листок з чітким планом, алгоритмом диктування та кінцевим результатом (який малюнок в кінцевому підсумку повинен вийти у дитини).

Позитивні аспекти такого диктанту:

 • розвиток уважності
 • розвиток логічного мислення, орієнтації у просторі
 • підготовка руки до письма (розвиток дрібної моторики)
 • розвиток посидючості (що важливо для сучасних гіперактивних дітей)

Починати графічні диктанти треба з простих малюнків (наприклад, зі сходів) і поступово переходити до більш складних малюнків.

На самому початку диктанту чітко промовляйте, з якої точки починаємо малюнок, наприклад, 9 клітинок зверху, 9 клітинок зліва і ставимо крапку. Саме вона і є відправною.

Приклад графічного диктанту Ключик».

Відступіть по 5 клітин зверху і зліва, поставте крапку – вона буде відправною.

 • 1 клітинка вправо, 1 клітинка вгору, 1 клітинка вправо, 1 клітинка вниз, 1 клітинка вправо, 1 клітинка вниз
 • 8 клітин вправо

по одній клітині:

 • вгору
 • вправо
 • вгору
 • вправо
 • вниз
 • вправо
 • вниз
 • вправо
 • вниз

12 клітин вліво і по одній клітині:

 • вниз
 • вліво
 • вниз
 • вліво
 • вгору
 • вліво

3 клітинки вгору.

Малюнок готовий!

Якщо ви володієте навичками малювання по клітинках або великою фантазією, малюнок можна намалювати самостійно і потім скласти алгоритм. Можна поступити і по-іншому – купити збірник графічних диктантів. Такі збірники можуть бути для дітей певного віку, для дівчаток або хлопчиків. Малювання по клітинках і графічні диктанти – це цікава гра, яка допомагає розвинути потрібні дитині навички.

Приклади малюнків для простого графічного диктанту.

Подивіться відео приклад графічного диктанту.

Малюнки по клітинках у зошиті легкі і складні

Починати малювати по клітинках треба з легких малюнків, поступово переходячи до більш складних варіантів. Легкі малюнки дуже прості у виконанні і доступні маленьким дітям. Нижче наведено легкі варіанти малюнків, які по плечу маленьким дітям.

Освоївши техніку малювання по клітинках можна приступати і до більш складних варіантів

Ну, і нарешті, навчившись «клітинному» малювання починайте освоювати колірне оформлення малюнка.

Малюнки по клітинках у зошиті для дітей

Коли на світ з’являється маленька людинка, у батьків додається клопотів і турбот. Виховання дитини полягає не тільки в тому, щоб його нагодувати, одягнути і взути. Виховання — це ще й розвиток його здібностей.

Зараз розроблено багато різних способів і методик для цього, але всі фахівці сходяться на думку – розвитком дитини найкраще займатися в ігровій формі. Методом з елементами гри навчають початкових знань з математики, рідної мови і ще багато чого, того, що необхідно для гармонійного розвитку дитини.

Одним із способів розвитку логічних здібностей дитини вважається малювання по клітинках. Починати треба з найпростіших малюнків, наприклад, таких, як ялинка, пароплав, прапорець.

Малюнки по клітинках допоможуть вам у вивченні букв. Намалювавши букву по клітинках, малюк не тільки сприймає її на слух, не тільки бачить її написання, але і як би відчуває її. Включаються всі види пам’яті – слухова, зорова і механічна (малює букву).

Крім букви можна прописувати палички, драбинки та інші фігури тим самим тренуючи дитячу руку і готуючи її до листа. Такі вправи допоможуть дитині в школі.

Чому вчиться дитина, малюючи по клітинам? Правильно тримати олівець, правильного алгоритму дій, рахунку, творчому підходу до справи, уважності й посидючості.

Поступово слід ускладнювати графіком малюнка і вводити кольору. Дитина може сам вибирати колірне рішення, тим самим розвиваючи почуття кольору і колірних поєднань. До речі, таке малювання допомагає виявити, творчі здібності дітей.

Малюнки по клітинках легкі і складні для дівчаток і для хлопчиків

Те, що малюнки по клітинках або піксель арт — заняття корисне ви вже зрозуміли. При виборі малюнків їх можна підібрати за інтересами, окремо для дівчат і окремо для хлопчиків. З допомогою цієї техніки малювання ви можете, навіть не володіючи навичками малювання втілити на папері все, що захочете.

Ось кілька прикладів малюнків для хлопчиків.

А такі малюнки на листку в клітинку зможе намалювати будь-яка дівчинка.

Малюнки для особистого щоденника

Що таке особистий щоденник? Для когось це спосіб самовираження, для кого-то фіксація подій, що відбуваються в його життя, особиста оцінка цих подій, людей, подій. Хтось записує раптово відвідали його ідеї та думки. Особисті щоденники ведуть багато люди — хлопці, дівчата, дорослі жінки і чоловіки.

Деякі події, що відбуваються в житті великих людей стали відомі з їх особистих щоденників. Часто записи в особистих щоденниках супроводжувалися ілюстраціями, намальованими авторами. До речі, такі ілюстрації великих людей часто ставали раритетними і допомагали розкрити більш глибоко особистість цієї людини.

А якщо немає таланту до малювання, а висловити свої емоції хочеться не тільки за допомогою слів, але й малюнка? І як же в цьому випадку проілюструвати свої записи? У цьому випадку на допомогу можуть прийти малюнки по клітинках. Малювати їх просто і для цього не потрібно нічого крім листка в клітку і олівця. Можна скористатися вже готовими малюнками. Перенесіть їх в свій особистий щоденник наступним способом:

 • зробити сітку з клітинок на обраному малюнку
 • в зошиті (щоденнику) накреслити таку ж сітку за кількістю клітин (клітини можуть бути іншого розміру – більше або менше)
 • почати перенесення зображення з кожної клітинки на обраному малюнку в таку ж клітку на листку

В інтернеті є безліч прикладів малюнків по клітинках – вам треба тільки вибрати і намалювати.

Якими малюнками «оживити» особистий щоденник – вирішувати вам. Трохи нижче наведено кілька цікавих малюнків по клітинам.

Нехай діти малюють, творять, фантазують! Не кожен з них стане художником, але малювання принесе їм задоволення, вони пізнають радість творчості, навчаться бачити прекрасне у звичайному. Нехай вони ростуть з душею художника!