Державна програма соціальної допомоги мала спочатку тимчасові обмеження, тому росіян хвилює, чи буде продовжено отримання маткапитала? Особливо стежать за новинами щодо видачі цього сертифіката молоді сімейні пари. Не менш важливим є питання індексації та фактичного розміру допомоги.

До якого року продовжили материнський капітал

Соціальна програма допомоги молодим батькам, з двома і більше дітьми, допомогла багатьом росіянам поліпшити житлові умови та матеріальне становище. Однак період, на який вона була розрахована, закінчується, у зв’язку з чим багатьох цікавить питання продовження видачі допомоги. Ходило чимало чуток про цьому посібнику, поправки до законодавства, зміни, індексації.

У даний момент уряд готує новий закон і планує продовжити цю програму ще на кілька років. Незалежно від фінансової ситуації, президент РФ заявив про те, що демографічна проблема ще не вирішена, тому сім’ї слід активніше стимулювати до народження дітей. До якого року діє материнський капітал? На стадії розгляду знаходиться законопроект про продовження видачі сертифікатів. Планується виплачувати субсидію включно до 2018 року. Крім того, виплата буде індексуватися (поточний рік пройшов без індексації).

На що можна витратити материнський капітал

Дана виплата належить не тільки отримали її батькам, але і малюкові, тому розпоряджатися грошима можна тільки при досягненні нею віку трьох років. Крім того, є певні обмеження, на що можна витратити материнський капітал. Спрямовувати кошти потрібно з урахуванням інтересів дитини, наприклад:

 • внесення частини вартості житла (в Росії);
 • освіта будь-якого з двох дітей віком до 25 років;
 • поліпшення наявного житла;
 • покласти на пенсійний рахунок матері.

Материнський капітал на 2017 рік, як і раніше, може бути спрямований одержувачами на різні потреби. Головна умова – користь від грошових коштів всьому сімейству, особливо дітям. Гроші видаються у формі сертифіката, який ідентифікує певний банківський рахунок. У зв’язку з цим перевести суму не можна, як і раніше. Однак при наявності серйозних підстав правовласникам доступна видача певної суми на побутові потреби.

Материнський капітал в 2017 році – зміни

Остаточне рішення щодо цього посібника буде прийнято одночасно з законом про бюджет РФ. У зв’язку з економічними труднощами уряд скорочує витрати по позиціях, які не є першочерговими (індексація пенсій, субсидій). Материнський капітал в 2017 році – зміни передбачає наступні:

 • скасування індексації до 2020 року;
 • додаткове використання грошових коштів на побутові потреби інвалідів та соціальну адаптацію малюків;
 • отримання одноразових платежів на діючих умовах.

Материнський капітал в 2017 році – розмір

Восени 2016 року уряд ухвалив остаточне рішення про скасування індексації цієї допомоги батькам. У законопроекті пропонувалося призупинити щорічний перегляд розмір виплат з урахуванням темпів зростання інфляції до 1 січня 2020 року. Тому розмір материнського капіталу в 2017 році залишиться без змін. Отримати допомогу можуть тільки батьки, у яких не менше двох дітей (якщо не отримували субсидію раніше). Сума – 453 тисячі рублів.

Індексація материнського капіталу

Російське законодавство про заходи підтримки молодих батьків свідчить, що всі допомоги підлягають регулярної індексації. Однак з-за економічних проблем уряд «заморозив» операцію по збільшенню соціальних субсидій, які раніше проводилися щорічно. 20 жовтня 2016 «заморожування» індексації материнського капіталу та інших виплат з бюджету офіційно вступила в силу.

Одноразова виплата з материнського капіталу

Квітень 2016 датований проект федерального закону від фракції ЛДПР, що пропонує видавати сім’ям по 50 тисяч з отриманої допомоги на побутові потреби. Однак закон не був прийнятий. Одноразова виплата з материнського капіталу, яка видавалася раніше, також не передбачається після закінчення терміну. Остаточне рішення уряду стане відомо після прийняття закону про бюджет країни.

Виплати на третю дитину у 2017 році

Спочатку соціальна програма мала часові рамки. Чутки про те, що грудень 2016 стане завершальним для надання субсидії, породжують безліч гіпотез про те, як зміниться сума материнського капіталу в 2017 році та інші умови. Наприклад, інформація про субсидії в 1,5 млн. рублів за третього малюка не підтвердилася (цей закон був відхилений урядом), тому на виплати за третю дитину в 2017 році можуть претендувати тільки ті, хто раніше не отримував субсидію від держави. Умови надання допомоги зберігаються колишні.

Виплати за другу дитину в 2017 році

Ввести новий закон про одноразові платежі з допомоги не вдалося, при цьому немає достовірних даних, будуть видавати по 20-25 тисяч рублів, як це було раніше. Проте виплати з материнського капіталу сім’ям, які народять другого малюка, будуть проводитися на умовах попередніх періодів, без індексації. Законопроект вже прийнятий і не підлягає змінам.

Коли скасують материнський капітал

Ходить чимало чуток про дію федеральної програми. Особливо молодих батьків цікавить, до якого року буде материнський капітал, вирішать його продовжити, які можливі поправки в законодавстві. Якщо вірити останнім новинам, то до 2018 року на всіх дітей (друге або третє за рахунком) будуть видавати це посібник. Якщо другий малюк з’явиться на світ пізніше цього періоду, то його батьки не зможуть претендувати на субсидію. Щоб почати процес оформлення сертифіката, потрібно скласти заяву, зібрати пакет паперів і представити його в ПФР.

Новини про материнському капіталі

Уряд припускало застосувати численні зміни до даної субсидії, про що можна прочитати на офіційному сайті. Наприклад, пропонувалося видавати суму частинами або вносити допомога в рахунок погашення заборгованості по житловому кредиту молодій сім’ї. Крім того, було багато інформації про 1,5 мільйона рублів батькам з третім малюком.

Свіжі новини про материнський капітал 2017 наступні:

 • Сума залишиться без змін.
 • Програма продовжується на 2 роки.
 • Планується продовжити програму до 2027 року.
 • Отримати субсидію зможуть батьки, які мають не менше двох дітей.
 • Витратити гроші дозволять додатково на придбання товарів для дітей інвалідів.
 • Відео: скільки буде материнський капітал в 2017 році