Фінансова підтримка з боку держави ніколи не була зайвою, особливо коли справа заходить про покупку житла. Така форма підтримки, як видача сертифіката на дитину, увійшла в норму ще з 2007 року, але зараз його доля невідома і будуть видавати гроші і далі – не зрозуміло. Буде діяти ця програма, дізнаєтеся далі.

До якого року діє материнський капітал

Коли програма тільки починала працювати, вона була запланована, як 10-річний проект, тобто 31 грудня 2016 року настає кінець її дії. Ще в 2015 Путін доручив збільшити термін дії до 31 грудня 2018. Ця новина потішила багато молоді сім’ї, адже маткапитал дійсно допомагає багатьом стати на ноги і обзавестися житлом, і ніхто не хоче, щоб програма закінчувалася. Так, коли скасують материнський капітал?

До якого року дають материнський капітал за другу дитину

У статті 13 федерального закону зазначено, що материнський капітал – до якого б він не видавався у будь-який час на його використання мають права батьки, діти яких з’явилися і з’являться до кінця 2018. Так що не варто переживати, якщо не знаєте, до якого року дають материнський капітал за другу дитину. Якщо ви плануєте завести дітей до зазначеного терміну, то ви можете оформити заявку на отримання виплат для поповнення сімейного бюджету.

Отримані гроші можна буде витратити на поліпшення житлових умов, навчання у вищих навчальних закладах, медичну допомогу. Отримати готівку на руки не видається можливим, скільки б ви не намагалися. Маткапитал видається тільки у вигляді сертифіката на певну суму, тому витратити його на свої потреби не можна, однак зробити життя своєї дитини трішки краще – цілком.

Термін дії сертифіката на материнський капітал

Подати заяву можуть всі батьки, діти яких народилися до встановленого терміну, при цьому чітких термінів дії сертифіката. Якщо навіть ви вирішите попросити виплатити маткапитал навіть через 5 років після завершення програми, ви отримаєте свої кошти. Сума виплати при цьому не знеціниться, а буде становити скільки завжди – 250 тис. рублів.

Буде материнський капітал в 2017 році

Скасування материнського капіталу в 2017 не відбудеться. За своєю суттю програма не має аналогів ні в одній країні. Що стала вже звичною для багатьох громадян, завдяки їй ситуація у сфері демографії Росії стала поліпшуватися, проте до кінця не розкрито. Уряд практично одноголосно вирішило, що маткапитал потрібно або продовжувати і в майбутньому, або змінювати його умови, але в будь-якому випадку громадяни з низьким або середнім доходом отримають підтримку незалежно від того, до якого року будуть виплачувати материнський капітал.

Материнський капітал продовжили до 2018 року включно

Оскільки 2016 розглядається спроба збільшення федерального бюджету, уряд думає заощадити на видачу маткапитала, тому індексації з цього року не проводяться. Однак Президент не скасовує програму повністю, тому що обіцяв своїм громадянам допомагати будь-яким способом. Скасують підтримку або її чекає продовження і скільки часу проіснує програма? Це стане відомо згодом, але, як стверджує Володимир Володимирович, потребують сім’ї без підтримки не залишаться.

При цьому зміни торкнутися того, як і куди будуть використовувати отримані гроші батьки. Насамперед на маткапитал зможуть розраховувати багатодітні сім’ї, які потребують збільшення житлоплощі. Особливо прикро буде тим матерям, чиї діти з’являться перші числа січня 2019, адже не відомо, чи буде тоді діяти ця програма або вже закінчиться. Відстежити всю актуальну інформацію по питанню «Материнський капітал – до якого року діє?» можна на офіційному сайті програми, де також є повна інструкція по оформленню заявки і про те, як отримувати виплати.

Відео: продовжать материнський капітал