Сучасне житло часто відрізняється невеликою площею. В таких умовах популярністю користуються дивани, які при необхідності трансформуються в зручне ліжко. Серед безлічі моделей трансформації всім давно полюбився компактний примірник з механізмом ” акордеон. Звучить чудовий акорд і диван розкладається в просторе спальне місце.

Принцип роботи механізму акордеон

Зміст статті

 • Принцип роботи механізму акордеон
 • Плюси розкладання акордеон
 • Як розкладати модель трансформації акордеон
 • Що врахувати при покупці

Диван акордеон отримав свою назву за зовнішню схожість в процесі трансформації з однойменним музичним інструментом. У каркасі меблів основою є сам механізм. Він складається зі сталевого профілю, на який кріпляться дерев’яні ламелі. Завдяки такій конструкції диван має амортизуючу основу під матеріал сидіння спинок. Сидіння і спинки складаються з пружинних блоків, обкладених поролоном.

Чохол може бути будь-яким: від екошкіра до всіляких тканинних покриттів. Для того щоб привести в дію механізм розкладання спального місця потрібно злегка потягнути сидіння вгору і вперед і далі легко викочується вперед спальне місце. Користуватися розкладкою так зручно, що з цим легко впорається навіть дитина.

Плюси розкладання акордеон

Позитивних характеристик у акордеона дійсно багато:

 • В складеному вигляді – має компактний розмір. Але коли він розкладається, цей малюк перетворюється в просторе ліжко.
 • Вид конструкції дозволяє виробникові випускати широку лінійку розмірів спального місця. Діапазон ширини акордеона починається від 700 мм до 1800 мм
 • Позитивною рисою є довговічність використання, він дуже надійний.
 • Під сидінням, в більшості моделей є невеликий контейнер для білизни. Піднявши сидіння, зручна ємність доступна для не важких предметів.
 • ВАЖЛИВО! Єдине, що потрібно передбачити, купуючи диван, більшість викатних механізмів, він може подряпати паркет і ламінат.

  Як розкладати модель трансформації акордеон

  Розкладати дуже легко, не покидає відчуття задоволення від користування такою зручною меблями:

  • спочатку потрібно злегка підняти сидіння до клацання це означає, що запобіжний механізм завершив свою дію;
  • далі потрібно сидіння легко потягнути вперед, механізм розкладеться в зручне спальне ложе;
  • складається акордеон в зворотній послідовності також легко, закотивши спальне місце в колишнє положення потрібно злегка натиснути, щоб спрацював запобіжний замок та диван отримав колишній компактний вигляд.

  Що врахувати при покупці

  Конструкція акордеона, як основи каркаса, дозволяє застосувати різне наповнення спинок і сидіння:

 • Найпоширеніший і самий недорогий варіант – пружинний блок, що складається із сполучених між собою пружин, обклеєний поролоном. Між чохлом і поролоном є ще шар меблевого синтепону.
 • Є моделі, в яких модель диктує різне наповнення спинки і сидіння – пружинний блок і поролон.
 • Механізм досить надійний, його можна рекомендувати на кожен день. Для таких диванів спальне місце повинне бути з наповнювачем хорошої якості. Меблі з характеристикою підвищеної комфортності, володіє ортопедичним спальним місцем. Пружинний блок тут являє собою блок, що складається з окремих пружин. Кожна пружина в окремому чохлі, зверху пружини вкриті матеріалами підвищеної міцності.
 • ДОВІДКА! Диван, доповнений ортопедичним матрацом, на сьогоднішній день, вважається кращим вибором для здорового сну, серед інших моделей диванів.

  Більшість моделей з механізмом ” акордеон відрізняються прямими лініями і вузькими підлокітниками — економний варіант для малогабаритних квартир. Останнім часом все частіше з’являються моделі, які по дизайну можуть змагатися з продукцією відомих фірм.

  Багато виробників випускають так звані кутові дивани. У квартирі на такому дивані може поміститися ціла компанія друзів і родичів. Розкладається така меблі у велике ліжко. Великий контейнер на підставі приставки буде виручалочкою в квартирі, де не вистачає шаф.

  Серед великого вибору моделей диванів, доповнених різними механізмами трансформації, диван з механізмом ” акордеон зарекомендував себе як перевірена і зручна модель. Ринок пропонує цікаві дизайнерські рішення і великий вибір меблевих матеріалів. Кожен може легко підібрати модель, яка буде радувати кожен день і кожну ніч.