Найчастіше при виборі м’яких меблів підвищена увага приділяється її зовнішнім виглядом, стилем, якістю використовуваних при виготовленні матеріалів, та береться до уваги основне – механізм трансформації. Хоча саме від нього цілком залежить довговічність конструкції, практичність і комфорт використання. Уявлення про найкращої моделі індивідуально, до того ж доцільно випробувати всі варіанти і лише потім зупинити вибір на одному з них.

Незважаючи на різноманітність пропонованих на ринку варіантів, їх особливостей і можливостей, механізм «Дельфін» у диванах – найбільш комфортне і довговічне рішення.

Особливості механізму «Дельфін» в диванах

Зміст статті

 • Особливості механізму «Дельфін» в диванах
 • Як розкладається диван з механізмом «Дельфін»
 • Плюси і мінуси моделей
 • Як доглядати за механізмом

Механізм «Дельфін» у диванах, це як? Конструкція складається з міцного сталевого підстави і надійно закріплених направляючих, виготовлених з міцних сортів деревини. Основа виготовляється методом холодної штамповки і рухається за рахунок поліуретанових роликів, зафіксованих на підставі кронштейнів.

Існують наступні різновиди меблів з механізмом трансформації:

 • Кутові дивани. Зустрічаються найчастіше, оскільки можуть забезпечити величезний простір для відпочинку. При цьому відсутня потреба у додатковому вільному місці для розкладання, що нерідко зустрічається у інших моделей. Важливим є наявність просторої ніші для зберігання речей;
 • Прямі дивани. Класичний варіант, нерідко з підлокітниками, а самі вироби можуть мати як компактними, так і великими розмірами;
 • Модульні конструкції. Ідеальне рішення для будь-якого приміщення, яке складається з декількох секцій. Ви можете самі вибрати розміри і форму кожної з них, колір оббивки і матеріал наповнювача.

Каркас диванів в більшості випадків оббивається міцної фанерою або дерев’яною плитою, що підвищує жорсткість конструкції і дає можливість монтувати ніжки, всіляку фурнітуру, подушки та ін.

Як розкладається диван з механізмом «Дельфін»

Механізм «Дельфін» у диванах це конструкція, яку розкласти досить просто (як на фото). У деяких випадках необхідно попередньо прибрати з нього подушки. Сам процес надзвичайно простий і вимагає зробити лише один рух – витягнути на себе нижню частину за допомогою спеціальної ручки або петлі.

Вона викочується до упору, що може супроводжуватися клацанням, після чого тягнеться вгору і злегка на себе. Таким чином, выкаченная частина трансформера фіксується на єдиному рівні зі статичною, утворюючи рівне і просторе місце для сну.

Щоб скласти диван в початкове положення, слід всі маніпуляції зробити у зворотному порядку, що займає декілька секунд і не потребує значних зусиль.

Плюси і мінуси моделей

Механізм «Дельфін» у диванах: це запорука багаторічної експлуатації дивана, навіть за умови щоденного його розкладанні. Надійний і простий у використанні, він володіє такими позитивними якостями, як:

 • Швидка трансформація з мінімумом зусиль;
 • Компактні розміри у зібраному вигляді;
 • Наявність просторої білизняний ніші в кутових моделях;
 • Невисока вартість.

Незважаючи на такі очевидні переваги, існує також ряд недоліків:

 • Місце для сну розташовано високо, що створює дискомфорт для любителів відпочинку на низьких ліжках;
 • Відсутність ящики для речей в прямих диванах;
 • Конструкція може пошкодити підлогове покриття, якщо вона не обладнана прорезинеными роликами.

Зрідка присутня відмінність в рухомій і нерухомій частинах по висоті, іноді істотне. Вихід з ладу деяких елементів не можна вважати недоліком, так як поломок піддаються всі види механізмів без винятку.

Як доглядати за механізмом

Незважаючи на високу надійність механізму і тривалі терміни експлуатації через його простоти конструкції, запорукою безперебійної роботи є хороший догляд. Рекомендується:

 • Регулярно проводити чищення від пилу та інших забруднень.
 • Рухомі частини періодично змащувати маслом.
 • Намагатися уникати потрапляння всередину сторонніх предметів.
 • Не докладати ще більше зусиль, якщо з якоїсь причини не виходить розкласти диван. В цьому випадку слід скласти його, від’єднати бічну спинку і оглянути механізм.
 • Своєчасно чистити коліщатка, так як на їх довговічність безпосередньо впливають ворсинки з килима. Без цього їх заміна може знадобитися вже через 1,5 – 2 роки.
 • Якщо уникнути поломки все ж не вдалося, ви можете дізнатися причину і усунути її самостійно, оскільки механізм не складний, особливих знань і умінь не потребує. Насамперед, необхідно зняти бічні елементи і оглянути конструкцію, виявити пошкоджені деталі. У разі виходу будь-якої з ладу, варто просто придбати її в магазині і замінити.

  Рада. Результатом експлуатації несправної меблів буде остаточний вихід її з ладу і дорогий ремонт.

  Отже, як це, диван «Дельфін», який у нього механізм? Це ідеальний вибір для приміщень будь-якого розміру. Він дозволить комфортно відпочивати, стане місцем сімейного дозвілля, посиденьок з друзями.

  Дбайливе ставлення до меблів і догляд за нею збереже первісний вигляд довгий час, доставляючи задоволення від використання свого власника.