У XXI столітті великою популярністю користуються дивани з механізмом трансформації. Зручні і практичні у використанні, вони бувають трьох видів: з викатним механізмом, що розгортаються і розкладні.

Одним з типів розгортаються моделей, є механізм трансформації «Седафлекс» або «американська розкладачка». Основним критерієм, за яким оцінюють покупці – легкість і простота у використанні.

Механізм Седафлекс

Зміст статті

 • Механізм Седафлекс
  • Розміри
  • Характеристики спального місця
  • Ціна і якість
 • Покрокова інструкція, як перетворити диван в ліжко
 • Переваги механізму «Седафлекс»

Активно застосовуватися в конструкціях м’яких меблів цей механізм став на початку 90-х років. Розробниками є компанія Sedac. Представники компанії взяли за основу «французьку розкладачку», яка складається з трьох частин, і вдосконалили її. «Седафлекс», на відміну від «французької», складається з двох частин, має матрац з пружинними блоками, володіє найбільшими розмірами, а також має вбудовані, а не знімні, механізм розкладки подушки, які служать додатковою опорою.

ДОВІДКА Меблі з механізмом трансформації вперше з’явилася в 17 столітті у Франції.

Дивани «Седафлекс» дуже компактні зовні. В складеному вигляді не займає багато простору, а в розгорнутому – утворює повноцінне спальне місце. Гармонійно вписуються в будь-який інтер’єр кімнати. Міцний і надійний механізм дозволяє без зусиль щодня трансформувати його в двоспальне ліжко.

Підходять для віталень і офісів. Часто зустрічаються в квартирах з невеликими житловими площами. При виборі слід звернути увагу на наступні характеристики, які впливають на якість і термін служби:

Розміри

Перед покупкою виміряйте відстань від дивана до крайньої точки трансформується частини, для того, щоб залишалося місце для пересування навколо ліжка.

Характеристики спального місця

Купуючи диван-ліжко, переконайтеся, що спальне місце буде комфортно під час сну. Оптимальна товщина матраца повинна бути близько 15 див., мати пружинний блок і м’який наповнювач. Не всі моделі можуть повноцінно замінити ортопедичне ліжко.

Ціна і якість

Висока ціна, не є запорукою якості. Середня вартість дивани з механізмом трансформації «Седафлекс» від 10 000 до 40 000 руб. Ціна залежить від матеріалів, з яких виготовлено виріб: дерево, сталь, оббивка дивана, наповнювач матраца. Варто відзначити, меблі зі знімними елементами завжди нижче в ціні, ніж з вбудованими деталями в основну конструкцію.

ВАЖЛИВО При покупці дорогих меблів необхідно попросити сертифікат якості від виробника. Це важливий момент при оформленні гарантії на товар.

Механізм «Седафлекс» являє собою конструкцію, основа якого виконана з металевої труби. У горизонтальному положенні тримається за рахунок міцних ніжок, які не пошкоджують і не дряпають підлогове покриття. Матрац цільний, кріпиться на еластичні ремені. Вся трансформуються конструкція складається вдвічі і забирається в нішу в дивані.

Покрокова інструкція, як перетворити диван в ліжко

Перетворити диван «Седафлекс» в повноцінне ліжко під силу навіть підлітку. Три кроки, не вимагає зусиль трансформація, є головною причиною вибору даної моделі.

 • Забрати всі м’які знімні елементи, якщо такі є.
 • Потягнути вгору і, одночасно, на себе висувну конструкцію.
 • Розкласти, згорнуте вдвічі, спальне місце, встановивши його на ніжки.
 • Процедура займає 2-3 хвилини. Скласти назад ліжко можна також в три кроки, тільки в зворотному порядку.

  Переваги механізму «Седафлекс»

  Основними плюсами механізму «американської розкладачки» є:

  • Простота і безшумність при трансформації.
  • Матрац має ортопедичні властивості, без швів у з’єднаннях між його частинами, що дозволяє забезпечити більш комфортне спальне місце.
  • Навантаження на конструкцію становить до 300 кг.

  Мінуси, які вказують покупці в своїх відгуках, більше відносяться до дивана, ніж до механізму трансформації «Седафлекс». Наприклад, використання тонкої сталі для виготовлення металевих трубок робить ненадійним каркас конструкції; тонкий матрац, як наслідок відсутності комфортного сну; ящик для білизни присутній тільки в кутових моделях.