Вибір нової меблів — подія радісна та відповідальна. Більшість покупців віддадуть перевагу модель з трансформацією в зручне ліжко. Така меблі буває: з розкладкою на кожен день і гостьовий, для нечастого використання. Виріб з гостьовим механізмом цінується в основному за гарний дизайн і гарну оббивну тканину.

До механізму не такі високі вимоги, надійності та зручності використання. Серед великої кількості сучасних моделей добре себе зарекомендував диван з механізмом на кожен день «Тік-так».

Механізм розкладання спального місця «Тік-так» використовується недавно. Звук, який виходить при розкладанні і дав йому назва. «Тік-так» відрізняється міцністю і простотою використання, цілком може рекомендуватися на кожен день.

Принцип роботи механізму «Тік-так»

Зміст статті

 • Принцип роботи механізму «Тік-так»
 • Основні відмінності конструкції
 • Особливості прямих і кутових «Тік-так»
 • Плюси і мінуси механізму

Порядок дій при трансформації в ліжко майже такий же для єврокнижки. Недарма його ще називають «крокуюча єврокнижка». Користуватися диваном, оснащеним таким механізмом дуже легко:

 • Спочатку сидіння звільняється від усього зайвого, декоративних подушках або знімних подушок спинки, якщо такі є;
 • Сидіння піднімається за ручку в царге дивана або низ (при відсутності захоплення), висувається вперед і ставиться на ніжки, виконані з міцного профілю прямокутної труби;
 • Відкрився вільний простір під сидінням зазвичай оснащене коробом для зберігання постільних речей. Спинка дивана, поєднана з каркасом міцними меблевими петлями, закриває короб і формує разом з сидінням просторе спальне місце.

Важливо! Завдяки конструкції при трансформації сидіння ніжки сидіння не дряпають підлогу.

Основні відмінності конструкції

Конструкція дивана «Тік-так», фото якого ви бачите вище, інакше називається «пантограф». Механізм відрізняється кращими експлуатаційними властивостями в порівнянні з еврокнижкой:

 • Модернізована конструкція має висувний елемент, який піднімає висунуту над підлогою частину дивана, механізм не подряпає паркет або ламінат;
 • Рекомендований для використання на кожен день. Витримує велику вагу, до 240 кг. Механізм дуже міцний, поломки трапляються вкрай рідко;
 • Спальне місце відрізняється великою шириною двоспальним ліжка.

Як це: механізм «Тік-так» у диванах? Конструкція відрізняється більшою глибиною сидіння в порівнянні з іншими моделями. Сидячи на такому дивані, спиною важко спертися на спинку дивана, для цього вона далеко розташована.

Широке сидіння в складеному вигляді, буде зручніше при використанні знімних подушок спинки або великих декоративних подушок. Дизайн моделі від цього тільки виграє.

Особливості прямих і кутових «Тік-так»

Перед покупкою меблів важливо ознайомитися з лінійкою моделей, вироблених з цікавить розкладкою. Зазвичай в лінійці моделі є кілька розмірів по довжині і з різними доповненнями. Найпоширеніший прямий диван «Тік-так».

Його купують найчастіше, прямий диван підходить для вітальні і спальної кімнати в малогабаритній квартирі, скрізь, де потрібно, щоб диван легко ставав зручним ліжком. Він оснащений контейнером під сидінням. Є моделі з ортопедичним наповненням подушок спинки і сидіння. В основі блок з пружин, запакованих в окремі чохли.

Спальне місце з таким наповнювачем рекомендовано для людей з проблемами хребта.

Крім прямих, таким механізмом часто оснащують кутові з отоманкою. Комплект з тримісного дивана з приставкою має два просторих контейнера для зберігання. У складеному вигляді на ньому поміститься велика компанія з друзів і родичем.

Важливо! За бажанням при замовленні кутового дивана його можна комплектувати приставкою з тієї сторони, з якої потрібно замовнику.

Для оббивки підійде будь-яка меблева тканина. Дивани і комплекти на їх основі доповнюються знімними подушками спинки, а також декоративними прямокутними подушками і валиками. В якості наповнювача використовується кулькова вата. Такі подушки можна прати в домашніх умовах.

На деяких моделях передбачений знімний чохол на сидіння і спинки. Підлокітники теж оформляються по-різному: від прямокутних до дизайнерських складної форми. Зустрічаються моделі, в яких підлокітник виконаний тумбою або бібліотекою (з бічної частини підлокітника є кілька полиць).

Плюси і мінуси механізму

Пантограф дуже зручний і надійний механізм. Запасу міцності механізму вистачить надовго. Такі дивани рідко ламаються, але в разі поломки полагодити його теж буде складніше.

Багато фабрики виробляють меблі з цим механізмом. У молодої моделі вже є хороші рекомендації від вдячних клієнтів:

 • Найголовніше для користувачів — це легке розкладання. Розкласти меблі може тендітна дівчина без сторонньої допомоги;
 • Розкладаючись, завдяки особливій конструкції механізму, сидіння в повітрі пересувається вперед і стає на міцні ніжки. Покриття підлоги не постраждає, навіть якщо диваном будуть користуватися кожен день;
 • Спальне місце від стіни відокремлює красива перегородка. Вона не дозволяє ліжку скочуватися вниз і ефектно оформляє спальне місце;
 • Подушки спинки і сидіння з’єднуються в абсолютно рівне спальне місце, без перепадів висоти і міжгір’я.

Незважаючи на кілька високу ціну в порівнянні з іншими схожими моделями трансформації, диван з механізмом «Тік-так» може і повинен бути рекомендований до купівлі в якості дивана для щоденного використання клієнтами, що цінують зручність в експлуатації. Модернізована конструкція прослужить довго і буде тільки радувати зручністю обігу і красою форм. Кілька красивих подушок з наповненням якісної кульковою ватою завершать оформлення дивана і зроблять його ще зручніше під час перегляду цікавого фільму в колі сім’ї.