Мінімальна ширина дверей шафи-купе: параметри

Мінімальна ширина дверей шафи купе: параметриШафи-купе, як і будь-яка інша меблі, мають обмеження по габаритах. Частково ці обмеження пов’язані з розмірами житла, але головним чином – з особливостями конструкції меблів. Максимальний розмір стулок шафи-купе не обмежується нічим крім площі кімнати. Для мінімальних же габаритів є певні обмеження.

Ширина дверей шафи-купе

Зміст статті

  • Ширина дверей шафи-купе
  • Якими повинні бути параметри шафи-купе
  • Як визначити правильний розмір стулки

Конструкція меблів цього типу сильно відрізняється від класичних орних моделей. Габарити і співвідношення їх забезпечують надійність і зручність конструкції. Готові шафи-купе продаються в таких розмірах, які вже відповідають необхідним параметрам. Якщо ж ви робите шафа-купе своїми руками, необхідно знати правила розрахунку її габаритів.

Увага! В іншому випадку конструкція дуже швидко зламається або буде вкрай незручною у використанні.

Мінімальна ширина дверей шафи купе: параметри

Якими повинні бути параметри шафи-купе

Оптимальною шириною елементів для цієї моделі вважається розмір від 70 до 90 сантиметрів. Від цієї величини можна відхилятися в будь-яку сторону. Збільшення ширини стулок можуть призвести лише до деформації, і вирішити проблему можна використанням міцних матеріалів і надійних конструкцій. Зменшення ширини стулок до розмірів менше 50 сантиметрів призводить до більш серйозних проблем. Вузька двері стає нестійкою і нерідко випадає з направляючої, по якій вона рухається при відкриванні. В результаті конструкція швидше виходить з ладу, а користуватися нею не так зручно.Мінімальна ширина дверей шафи купе: параметри

Як визначити правильний розмір стулки

Мінімальна ширина шафи-купе визначать, при яких розмірах дві частини фасаду будуть працювати довго і якісно, забезпечуючи зручність експлуатації меблів. Якість всієї системи залежить від того, які розміри має розсувні двері. При цьому важлива не тільки її ширина як така, але і співвідношення її до висоти деталі. Так, якщо конструкція розрахована під саму стелю, і її висота більше двох метрів, 40 сантиметрів ширини дверей не забезпечать зручності експлуатації. Таку конструкцію буде постійно « клинить», вона буде рухатися по направляючої неохоче з-за великої ваги і маленькій площі дотику з опорою.

Увага! Досить збільшити розміри дверей до 60 сантиметрів і вона буде нормально функціонувати при тій же висоті.

Щоб шафа-купе зручно відкривався і закривався, а його механізм не був схильний до передчасних поломок із-за дефектів конструкції, співвідношення ширини дверей до їх висоті, має бути не менше, ніж 1 до 4. Приміром, якщо меблі має висоту в 170 сантиметрів, розмір дверей повинен бути не менше 40 сантиметрів, точніше 42,5 див.Мінімальна ширина дверей шафи купе: параметри

Однак якщо конструкція дуже висока, то стулка у чверть її висоти може виявитися занадто великою. З-за цього двері деформуються раніше терміну, а відкривати і закривати шафа незручно через ваги дверей. В цьому разі можливі різні варіанти – вибір більш легкого і міцного до деформації матеріалу для дверей або – при можливості, зменшення висоти шафи.